Polecamy

Niezwykłe filmy o miłości dla młodzieży. Znasz je?

Avatar
Napisane przez Gandalf

Pierwsze pocałunki, szkolne randki, motylki w brzuchu czy nieśmiałe wyznania miłosne – o tym wszystkim przypominają nam filmy o miłości dla młodzieży. Choć oglądane głównie przez nastolatków, mają także rzeszę wiernych fanów wśród dojrzalszych widzów i ani trochę to nie dziwi. Lubimy wracać we wspomnieniach do lat dorastania, lubimy też historie, w których z pozoru z beznadziejnej sytuacji rodzi się piękna miłość. Ten ranking filmów romantycznych o nastolatkach jest więc dla wszystkich – zarówno dla młodszych widzów, z wypiekami na twarzy oglądających miłosne zawirowania, jak i dla starszych, na nowo przeżywających pierwsze związki. Bo w miłości wiek nie ma znaczenia!

Kosmiczna miłość

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” to zwariowany film o miłości dla młodzieży, który pokazuje, że uczucia nie mają żadnych granic – nawet kosmicznych! Główny bohater, Enn, młody punk, podczas imprezowej nocy z przyjaciółmi trafia do tajemniczego miejsca, wyglądającego jak mieszkanie studentów zza granicy. Poznaje tam intrygującą dziewczynę, która chce, aby pokazał jej, na czym polega punk. Sęk w tym, że dziewczyna oraz pozostali „studenci zagraniczni” okazują się przybyszami z obcej galaktyki. Na Ziemi pozostaną tylko przez 48 godzin, ale to wystarczy, aby Enn zaczął czuć coś więcej do kosmicznej nieznajomej. Jak jednak pogodzić jego miłość z faktem, że ukochana osoba nie tylko jest innej rasy, ale pochodzi też z miejsca oddalonego miliardy lat świetlnych od naszej planety? Szalony, pełen muzyki, ale i skłaniający do przemyśleń na temat bliskości film, który podniesie cię na duchu!

Uczucia przezwyciężą wszystko

Kolejna propozycja to jeden z tych filmów romantycznych o nastolatkach, które wyciskają łzy i długo nie dają o sobie zapomnieć. „Gwiazd naszych wina”, czyli adaptacja powieści Johna Greena, okazała się prawdziwym hitem i sprowadziła do kin całe rzesze widzów. Zmagająca się z nowotworem Hazel poznaje podczas spotkania grupy wsparcia Gusa – byłego koszykarza z amputowaną nogą. Oboje zmagają się z chorobami i własną psychiką, ale dzięki wzajemnemu wsparciu są szczęśliwi i korzystają w pełni z życia. Mają podobne zainteresowania i spojrzenie na świat, a dzięki determinacji Gusa Hazel może spełnić w końcu swoje największe marzenie. Przepiękna opowieść o tym, że nawet jeśli rzeczywistość zbyt wcześnie ukazuje nam swoją bolesną stronę, a sytuacja, w jakiej się znajdujemy, wydaje się beznadziejna, to jednak zawsze wokół nas znajdzie się ktoś, dla kogo warto żyć pełnią życia.

Tajemnicza sąsiadka

Papierowe miasta” to kolejna adaptacja powieści Johna Greena, która tym razem zabiera widza w intrygującą podróż w pogoni za miłością. Główny bohater, Quentin, od zawsze podkochuje się w swojej zbuntowanej, szalonej sąsiadce, Margo, ale nigdy nie potrafił wyznać jej swoich uczuć. Na co dzień, w przeciwieństwie do niej, prowadzi raczej nudne, nastoletnie życie, jednak pewna noc zmienia wszystko. Margo wchodzi przez okno do jego pokoju i prosi o pomoc. Chłopak oczywiście nie odmawia, pełen nadziei na ożywienie ich znajomości, ale niestety – kolejnego dnia Margo znika. Zostawia mu jednak wskazówki, za którymi ten musi podążać, aby ją odnaleźć. Quentin zabiera więc ze sobą niezawodnych przyjaciół i rusza w pościg – tylko czy faktycznie Margo jest warta takiego poświęcenia? To nie jest typowy film romantyczny o nastolatkach – przygotuj się na zaskakującą fabułę, niebanalne charaktery i konfrontację przyjaźni z miłością!

Skradzione życie

Wyobraź sobie, że na Ziemię przybywa nagle obca, niemal bezcielesna rasa – jej członkowie zagnieżdżają się w prawie każdym człowieku i usypiają jego świadomość. Pozostaje jedynie garstka, której udaje się uniknąć tego losu, chowająca się w jaskiniach. Wśród niej jesteś Ty wraz z rodziną i swoją drugą połówką. Niestety, również padasz ofiarą kosmicznych istot i Twoje ciało przestaje należeć do Ciebie… jednak uparcie nie dajesz się stłamsić, męcząc obcą istotę w myślach i próbując za wszelką cenę przekonać ją do odejścia. Już brzmi problematycznie, prawda? A co jeśli ta istota, nadal władając Tobą, zakochuje się w kimś innym – i to ze wzajemnością? Czy jest w stanie ukraść nawet Twoje uczucia? „Intruz” to niesamowita adaptacja powieści Stephenie Meyer, będąca jednym z tych filmów dla nastolatków o miłości, które nie tylko ukazują zawiłe romantyczne perypetie, ale też mają wartką, trzymającą w napięciu akcję. Jeśli w dodatku uwielbiasz science fiction, to pozycja obowiązkowa!

Nowy status miłości?

W tym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć filmu młodzieżowego o szkolnej miłości. „Lol”, z Miley Cyrus w roli głównej. To opowieść o Loli, która wraz z nowym rokiem szkolnym odkrywa, że jej chłopak zdradził ją z jedną z jej przyjaciółek. Dodatkowo w nauce jej nie idzie, a rozmowy z matką nawet na zwykłe, codzienne tematy okazują się coraz trudniejsze. Pocieszeniem może być jedynie jej przyjaciel, Kyle. Tylko czy nagła zmiana z przyjaźni na miłość jest w ogóle możliwa? Lola przekona się o tym podczas przeróżnych szaleństw – począwszy od zwykłych domówek, a skończywszy na cudownej wycieczce do Paryża. „Lol” to zabawna historia o współczesnych nastolatkach, ich uczuciach i wyborach życiowych, która zagwarantuje podczas seansu dużą dawkę śmiechu!

Niemal każdy przeżywał szkolną, nastoletnią miłość, która dodawała mu skrzydeł i sprawiała, że lekcje czy zajęcia stawały się mniej nudne, bo głowę zaprzątały inne myśli. Miło czasami przypomnieć sobie te czasy, jeśli skończyliśmy już edukację, i sięgnąć po filmy o miłości dla młodzieży. A jeżeli jesteś nastolatkiem i poszukujesz kina, które podniesie Cię na duchu lub w którym odnajdziesz własne przeżycia miłosne, powyższy ranking jest idealny właśnie dla Ciebie! Na zimowy wieczór czy na pochmurny dzień, na miłe popołudnie z drugą osobą czy na samotny seans – ten gatunek zawsze się sprawdzi. Wszystkie wymienione filmy możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf