Polecamy Recenzje

„Nieznane więzi natury” – Peter Wohlleben znów snuje leśną gawędę

Książka „Nieznane więzi natury” - Peter Wohlleben
Avatar
Napisane przez Gandalf

„Nieznane więzi natury” Peter’a Wohlleben’a to już 3. książka autora bestsellerowych tytułów – „Sekretnego życia drzew” i „Duchowego życia zwierząt”. Tym razem pisarz snuje gawędę o tym, co niewidoczne gołym okiem dla zwykłych spacerowiczów i obserwatorów. O czym? O wyjątkowej więzi pomiędzy stworzeniami zamieszkującymi las, które tworzą wielki i niezwykle bogaty ekosystem. Sięgnijcie po nią, jeśli chcecie spojrzeć na las w zupełnie inny sposób.

Ocena Blog Gandalf:

Nieznane więzi natury edycja ilustrowana

Peter Wohlleben – najsławniejszy leśnik na świecie

„Nieznane więzi natury” to nowa książka Peter’a Wohlleben’a – bezsprzecznie jednego z najpopularniejszych leśników na świecie, który zasłynął tytułem „Sekretne życie drzew”. Urodzony w 1964 w niemieckim Bonn leśnik ukończył studia w Rottenburdu nad Neckarem i w 1987 roku rozpoczął swoją wielką przygodę z lasem. Jako leśnik obserwował przez wiele lat wpływ nowoczesnych technologii na leśną florę i faunę, a szkody powodowane przez stosowane współcześnie rozwiązania zmotywowały go do propagowania wiedzy dotyczącej ekologii. Obecnie opiekuje się bukowym lasem w Hümmel, a na swoim koncie ma już trzy fascynujące książki, które pokochali nie tylko miłośnicy biologii.

Książki Peter’a Wohlleben’a

Peter Wohlleben zadebiutował wspomnianym już „Sekretnym życiem drzew”, które na naszych półkach pojawiło się nakładem Wydawnictwa Otwarte. Tytuł szybko okazał się bestsellerem, a zafascynowani nim czytelnicy docenili go przede wszystkim za wyjątkowy styl, który przypomina gawędę snutą przy ognisku. Peter Wohlleben opowiada w niej o naturalnym życiu lasu i jego mieszkańców – drzew, które tak, jak ludzie, mogą czuć, opiekować się słabszymi i zmieniać pod wpływem tego, co dzieje się wokół nich.

Sukces pierwszej książki sprawił, że na kolejną nie trzeba była długo czekać. Niedługo po niej na rynku pojawiło się „Duchowe życie zwierząt”, w której Wohlleben opowiada o niezbadanym świecie duchowości naszych dwu – i czteronożnych przyjaciół. O tajemnicach zwierząt, które przybliża leśnik, z całą pewnością większość z nas nie miała do tej pory pojęcia, bo czy wiedzieliście, że potrafią one odczuwać wstyd, oszukiwać swoich partnerów i przeżywać żałobę? Tytuł szybko stał się kolejnym bestsellerem Wohllebena, więc nowy tom był tylko kwestią czasu.

„Nieznane więzi natury” – Peter Wohlleben zabiera czytelników na kolejny spacer po lesie

„Nieznane więzi natury” to już trzeci tytuł leśnika, w którym Peter Wohlleben po raz kolejny zabiera nas do lasu. Tym razem jednak obserwować będziemy nie tylko drzewa, ale i leśną faunę, bowiem każdy organizm żyjący w leśnym ekosystemie jest ściśle powiązany z innymi. Leśnik ujawnia niewidoczne dla zwykłych spacerowiczów zjawiska i relacje pomiędzy wszystkimi stworzeniami – od najmniejszych bakterii po dumne i wiekowe dęby i buki. Tłumaczy, że to właśnie ich wzajemne relacje sprawiają, że cały las żyje w równowadze, a my możemy cieszyć się jego istnieniem. Jednak jego przyszłość leży nie tylko w rękach roślin i zwierząt, ale także ludzi, którzy odgrywają ogromną rolę w procesie jego rozwoju.

„Nieznane więzi natury” to kolejna książka Peter’a Wohlleben’a, po którą z całą pewnością warto sięgnąć. Niesamowicie fascynuje, a leśnik znów udowadnia, że potrafi snuć ciekawe opowieści, które godne są najlepszych pisarzy.

„Nieznane więzi natury” Peter’a Wohlleben’a możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf