Archiwum Polecamy

Najprzystojniejsi współcześni pisarze

Avatar
Napisane przez Gandalf

     Jak się okazuje mogą uwieść nie tylko słowem. Nie brylują na salonach. Nie są łakomym kąskiem dla paparazzich. Kolorowe czasopisma nie walczą o ich sesje fotograficzne. A szkoda, bo jest na czym zawiesić oko! Oczywiście adresatkami tego wpisu są głównie Panie 😉 choć Panów też zachęcam do lektury, bo są też różne ciekawostki o pisarzach. Oczywiście wpis specjalnie dla Panów pojawi się w niedalekiej przyszłości. Zgadnijcie, o czym będzie?

 Co do przystojnych pisarzy, to ja najchętniej nie wypuszczałbym ich z rąk!

  • 30 +

 Isaac Marion, ur. 1981 r.

isaac

Podobno ten młody amerykański pisarz podbija serca nastolatek. Jego najbardziej znaną książką jest „romans zombie”. Oprócz powieści Marion pisze też muzykę, maluje i jest fotografem. Te wszystkie talenty, śliczny uśmiech i piękne oczy rozbrajają kobiety. Mnie to wcale nie dziwi 🙂

    

Jacek Dehnel, ur. 1980 r.

jacek

Pisze, tłumaczy i maluje. Jest jednym z administratorów portalu poetyckiego. Lubi odnosić się do zamieszczanej tam twórczości, dyskutować i komentować wiersze. Jacek Dehnel ma swój styl. Polega na kopiowaniu ubioru i zachowań dandysa. Młodego twórcę można było oglądać kilka lat temu w programie kulturalnym „Łossskot”.

       

Roberto Saviano, ur. 1979 r.

roberto

Autor słynnej „Gomorry”, którą przetłumaczono na ponad 40 języków. Książka okazała się światowym bestsellerem. Saviano zdemaskował w niej działanie włoskiej mafii. Naraził się przez gangsterom. Policyjna ochrona towarzyszyła mu przez całą dobę. Mimo to musiał opuść Neapol i ciągle zmienia miejsca zamieszkania. Przystojny i odważny – czego chcieć więcej?

         

Szczepan Twardoch, ur. 1979 r.

szczepan

Pochodzi ze Śląska, skończył socjologię i pisywał do różnych gazet jako niezależny publicysta. Co do książek, to twierdzi, że nie lubi pisania i traktuje to jak zwykłą pracę. Lubi za to wymyślać historie. Pewnie nie jedna pani posłuchałby ich chętnie na dobranoc 😉

           

Richard Mason, ur. 1977 r.

richard

Zadebiutował powieścią „Podwójne gry”. Opublikował ją, kiedy był jeszcze 21-letnim studentem Oksfordu. Książka okazała się światowym bestsellerem. Jednak sława nie zawróciła Masonowi w głowie.

     

Zygmunt Miłoszewski, ur. 1976 r.

miloszewski

Choć Paszport „Polityki” odebrał w nieformalnym stroju i nie zaprezentował się wówczas atrakcyjnie, to nie zmienia faktu, że Miłoszewski ma swój urok. Trudno go zobaczyć w garniturze, częściej ma rozpiętą koszulę, bluzę, sweter – i to mu pasuje! Autor kryminałów i powieści sensacyjnych ma grono swoich wiernych wielbicielek.

        

  •  40 +

Jens Lapidus, ur. 1974 r.

jans

Z wykształcenia prawnik z zawodu pisarz. Nieziemsko przystojny i męski, jak mężczyzna z reklamy znanych papierosów. Do tego jest zawsze elegancki. Pisze kryminały. Znany stał się dzięki   powieści „Szybki cash”. To pierwsza częścią tzw. „Czarnej Trylogii Sztokholmskiej”. Łączy mroczną fabułę i intrygę, wpisujące się w atmosferę niebezpiecznego miasta.

      

Joshua Ferris, ur. 1974 r.

JoshuaFerris

Intrygujący i przystojny. Intelektualista z poczuciem humoru. Zdolny – finalista National Book Award i laureat PEN/Hemingway Award. W Polsce znany jest z powieści „I tak doczekaliśmy końca” określanej mianem biurowego „Paragrafu 22”. Zmierzwione włosy, błysk w oczach… aż chce się czytać 🙂

  

  • 50 +

Khaled Hosseini, ur. 1965 r.

khaled

Afgański pisarz i zawodowy lekarz mieszkający w USA. Jego najgłośniejszą powieścią jest „Chłopiec z latawcem”. Niektóre fragmenty powieści inspirowane są dzieciństwem Hosseiniego. Dojrzały przystojniak z kilkudniowym zarostem został uznany za najbardziej znanego Afgańczyka na świecie.

   

Frédéric Beigbeder, ur. 1965 r.

fredric

Zabójczo przystojny facet o zniewalającym spojrzeniu. Beigbeder jest bogaty, bystry, pewny siebie i… bezczelny. To dandys pełen autoironii pochodzący z dobrej rodziny. Ten młody pisarz jest pełen sprzeczności, ale czy nie takich właśnie mężczyzn lubią kobiety?

     

Chuck Palahniuk, ur. 1962 r.

chuck

Nazywany pisarzem outsaiderów. Autor nie tylko książek, ale i skandali. Pisarz lubiący szokować. Mimo, że przez wielu jest krytykowany, ma sporą grupę czytelników. I jak się okazuje także fanek zachwyconych nie tylko jego powieściami, ale i wyglądem. Może Palahniuk uwodzi je swoim szelmowskim uśmieszkiem? 

        

Andrzej Stasiuk, ur. 1960 r.

stasiuk

Typ niepokorny. Wrzucano go z kilku szkół, a z wojska zdezerterował, bo jest pacyfistą. Trafił za to do więzienia. Wiele lat temu przeniósł się z Warszawy na prowincję. Tam pisze. Oprócz książek, Stasiuk pisze też do gazet. A razem z żoną Moniką Sznajderman prowadzą Wydawnictwo Czarne. Atrakcyjny, przedsiębiorczy… Mi się podoba!

        

  • 60 +

Orhan Pamuk, ur. 1952 r.

orhan

Ten mężczyzna o pogodnej twarzy i szerokim, szczerym uśmiechu pochodzi z Turcji. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych europejskich pisarzy, a jego książki przetłumaczono na ponad 30 języków. Poza talentem do pisania, ma też zdolności plastyczne, a do tego jest wielkim intelektualistą o nieortodoksyjnych poglądach religijnych i nie raz atakowały go tureckie środowiska ekstremistyczne. Przystojny, romantyczny bohater…

     

Jean-Christophe Rufin, ur. 1952 r.

ACADEMIE-ELECTION-RUFIN

Oprócz tego, że jest pisarzem, jest też lekarzem, dyplomatą, historykiem. Był prezesem organizacji humanitarnej walczącej z głodem. Otrzymał liczne nagrody literackie, ale to nie koniec jego sukcesów. Jest współzałożycielem organizacji humanitarnej „Lekarze bez granic”. Zaczął w niej pracować w wieku 23 lat. Działając w niej często wyjeżdżał do Sudanu, Somalii i Etiopii.

   

 Jean-Marie Gustave Le Clézio, ur. 1940 r.

le

W kwietniu obchodził 75 urodziny. Ten francuski powieściopisarz ma twarz hollywoodzkiego aktora, a wiek na pewno nie jest jego wrogiem. W jego spojrzeniu widać wrażliwość mądrego i dobrego człowieka. Coś w tym jest. Głośno krytykował prostytucję dziecięcą w Tajlandii, angażował się w różne działania kulturalne, kilka lat mieszkał wśród Indian, by lepiej poznać ich język. I jak nie zachwycić się takim facetem?

      

 

   Co Wy na to drogie Panie? Który pisarz jest Waszym zdaniem najprzystojniejszy? Panowie, nie czujcie się zaniedbani.

Tak jak obiecałam, jest już wpis o najpiękniejszych pisarkach: https://www.gandalf.com.pl/blog/najpiekniejsze-wspolczesne-pisarki/

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf