Książki

Najprzystojniejsi współcześni pisarze

Avatar
Napisane przez Gandalf

     Jak się okazuje mogą uwieść nie tylko słowem. Nie brylują na salonach. Nie są łakomym kąskiem dla paparazzich. Kolorowe czasopisma nie walczą o ich sesje fotograficzne. A szkoda, bo jest na czym zawiesić oko! Oczywiście adresatkami tego wpisu są głównie Panie 😉 choć Panów też zachęcam do lektury, bo są też różne ciekawostki o pisarzach. Oczywiście wpis specjalnie dla Panów pojawi się w niedalekiej przyszłości. Zgadnijcie, o czym będzie?

 Co do przystojnych pisarzy, to ja najchętniej nie wypuszczałbym ich z rąk!

  • 30 +

 Isaac Marion, ur. 1981 r.

isaac

Podobno ten młody amerykański pisarz podbija serca nastolatek. Jego najbardziej znaną książką jest „romans zombie”. Oprócz powieści Marion pisze też muzykę, maluje i jest fotografem. Te wszystkie talenty, śliczny uśmiech i piękne oczy rozbrajają kobiety. Mnie to wcale nie dziwi 🙂

    

Jacek Dehnel, ur. 1980 r.

jacek

Pisze, tłumaczy i maluje. Jest jednym z administratorów portalu poetyckiego. Lubi odnosić się do zamieszczanej tam twórczości, dyskutować i komentować wiersze. Jacek Dehnel ma swój styl. Polega na kopiowaniu ubioru i zachowań dandysa. Młodego twórcę można było oglądać kilka lat temu w programie kulturalnym „Łossskot”.

       

Roberto Saviano, ur. 1979 r.

roberto

Autor słynnej „Gomorry”, którą przetłumaczono na ponad 40 języków. Książka okazała się światowym bestsellerem. Saviano zdemaskował w niej działanie włoskiej mafii. Naraził się przez gangsterom. Policyjna ochrona towarzyszyła mu przez całą dobę. Mimo to musiał opuść Neapol i ciągle zmienia miejsca zamieszkania. Przystojny i odważny – czego chcieć więcej?

         

Szczepan Twardoch, ur. 1979 r.

szczepan

Pochodzi ze Śląska, skończył socjologię i pisywał do różnych gazet jako niezależny publicysta. Co do książek, to twierdzi, że nie lubi pisania i traktuje to jak zwykłą pracę. Lubi za to wymyślać historie. Pewnie nie jedna pani posłuchałby ich chętnie na dobranoc 😉

           

Richard Mason, ur. 1977 r.

richard

Zadebiutował powieścią „Podwójne gry”. Opublikował ją, kiedy był jeszcze 21-letnim studentem Oksfordu. Książka okazała się światowym bestsellerem. Jednak sława nie zawróciła Masonowi w głowie.

     

Zygmunt Miłoszewski, ur. 1976 r.

miloszewski

Choć Paszport „Polityki” odebrał w nieformalnym stroju i nie zaprezentował się wówczas atrakcyjnie, to nie zmienia faktu, że Miłoszewski ma swój urok. Trudno go zobaczyć w garniturze, częściej ma rozpiętą koszulę, bluzę, sweter – i to mu pasuje! Autor kryminałów i powieści sensacyjnych ma grono swoich wiernych wielbicielek.

        

  •  40 +

Jens Lapidus, ur. 1974 r.

jans

Z wykształcenia prawnik z zawodu pisarz. Nieziemsko przystojny i męski, jak mężczyzna z reklamy znanych papierosów. Do tego jest zawsze elegancki. Pisze kryminały. Znany stał się dzięki   powieści „Szybki cash”. To pierwsza częścią tzw. „Czarnej Trylogii Sztokholmskiej”. Łączy mroczną fabułę i intrygę, wpisujące się w atmosferę niebezpiecznego miasta.

      

Joshua Ferris, ur. 1974 r.

JoshuaFerris

Intrygujący i przystojny. Intelektualista z poczuciem humoru. Zdolny – finalista National Book Award i laureat PEN/Hemingway Award. W Polsce znany jest z powieści „I tak doczekaliśmy końca” określanej mianem biurowego „Paragrafu 22”. Zmierzwione włosy, błysk w oczach… aż chce się czytać 🙂

  

  • 50 +

Khaled Hosseini, ur. 1965 r.

khaled

Afgański pisarz i zawodowy lekarz mieszkający w USA. Jego najgłośniejszą powieścią jest „Chłopiec z latawcem”. Niektóre fragmenty powieści inspirowane są dzieciństwem Hosseiniego. Dojrzały przystojniak z kilkudniowym zarostem został uznany za najbardziej znanego Afgańczyka na świecie.

   

Frédéric Beigbeder, ur. 1965 r.

fredric

Zabójczo przystojny facet o zniewalającym spojrzeniu. Beigbeder jest bogaty, bystry, pewny siebie i… bezczelny. To dandys pełen autoironii pochodzący z dobrej rodziny. Ten młody pisarz jest pełen sprzeczności, ale czy nie takich właśnie mężczyzn lubią kobiety?

     

Chuck Palahniuk, ur. 1962 r.

chuck

Nazywany pisarzem outsaiderów. Autor nie tylko książek, ale i skandali. Pisarz lubiący szokować. Mimo, że przez wielu jest krytykowany, ma sporą grupę czytelników. I jak się okazuje także fanek zachwyconych nie tylko jego powieściami, ale i wyglądem. Może Palahniuk uwodzi je swoim szelmowskim uśmieszkiem? 

        

Andrzej Stasiuk, ur. 1960 r.

stasiuk

Typ niepokorny. Wrzucano go z kilku szkół, a z wojska zdezerterował, bo jest pacyfistą. Trafił za to do więzienia. Wiele lat temu przeniósł się z Warszawy na prowincję. Tam pisze. Oprócz książek, Stasiuk pisze też do gazet. A razem z żoną Moniką Sznajderman prowadzą Wydawnictwo Czarne. Atrakcyjny, przedsiębiorczy… Mi się podoba!

        

  • 60 +

Orhan Pamuk, ur. 1952 r.

orhan

Ten mężczyzna o pogodnej twarzy i szerokim, szczerym uśmiechu pochodzi z Turcji. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych europejskich pisarzy, a jego książki przetłumaczono na ponad 30 języków. Poza talentem do pisania, ma też zdolności plastyczne, a do tego jest wielkim intelektualistą o nieortodoksyjnych poglądach religijnych i nie raz atakowały go tureckie środowiska ekstremistyczne. Przystojny, romantyczny bohater…

     

Jean-Christophe Rufin, ur. 1952 r.

ACADEMIE-ELECTION-RUFIN

Oprócz tego, że jest pisarzem, jest też lekarzem, dyplomatą, historykiem. Był prezesem organizacji humanitarnej walczącej z głodem. Otrzymał liczne nagrody literackie, ale to nie koniec jego sukcesów. Jest współzałożycielem organizacji humanitarnej „Lekarze bez granic”. Zaczął w niej pracować w wieku 23 lat. Działając w niej często wyjeżdżał do Sudanu, Somalii i Etiopii.

   

 Jean-Marie Gustave Le Clézio, ur. 1940 r.

le

W kwietniu obchodził 75 urodziny. Ten francuski powieściopisarz ma twarz hollywoodzkiego aktora, a wiek na pewno nie jest jego wrogiem. W jego spojrzeniu widać wrażliwość mądrego i dobrego człowieka. Coś w tym jest. Głośno krytykował prostytucję dziecięcą w Tajlandii, angażował się w różne działania kulturalne, kilka lat mieszkał wśród Indian, by lepiej poznać ich język. I jak nie zachwycić się takim facetem?

      

 

   Co Wy na to drogie Panie? Który pisarz jest Waszym zdaniem najprzystojniejszy? Panowie, nie czujcie się zaniedbani.

Tak jak obiecałam, jest już wpis o najpiękniejszych pisarkach: https://www.gandalf.com.pl/blog/najpiekniejsze-wspolczesne-pisarki/

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf