Aktualności

Najlepsze ebooki na wakacje 2017. Aż 25 tytułów!

Aleksandra
Napisane przez Aleksandra

Elektroniczne książki na wakacje to świetna sprawa. Nie dociążają bagażu, w związku z tym nie musimy dźwigać 🙂
Tym, którzy jeszcze nie wiedzą, co wolą – czy ebook, czy tradycyjną książkę – proponuję wpis: Pojedynek: książka vs e-book. Tradycyjne czy nowoczesne. Co wybierasz? 

Ebooki na wakacje to jest to! Mnóstwo ulubionych książek znajdziecie już w formie ebooka. Jeśli jednak w tej chwili nic nie przychodzi Wam do głowy, ten wpis może być swoistego rodzaju ściągą z najlepszymi ebookami na wakacje. Zachęcam do lektury wpisu i do lektury ebooków oczywiście 🙂 A żeby łatwiej Wam było znaleźć coś dla siebie, elektroniczne książki podzieliłam na gatunki.

Kryminały na wakacje – ebooki na wakacje

Inwazja  – Wojtek Miłoszewski 

Debiut literacki Wojtka Miłoszewskiego, który wzorem brata Zygmunta Miłoszewskiego, chwycił za pióro. Z jakim skutkiem? Sami oceńcie!

Akcja książki rozgrywa się tu i teraz. Roman, Danuta i Michał – każdy z nich wiedzie inne życie. Nie mają ze sobą nic wspólnego. Zmieni się to, kiedy Polska znajdzie się w stanie wojny zaatakowania przez Putina. Dlaczego do tego doszło? Jak poradzą sobie bohaterowie „Inwazji”, debiutanckiej powieści Wojtka Miłoszewskiego?

Zapisane w wodzie – Paula Hawkins

„Zapisane w wodzie” to druga książka Pauli Hawkins, autorki bestsellerowej „Dziewczyny z pociągu”. Czy kolejna powieść Hawkins okaże się światowym hitem?

Jules ignoruje prośbę swojej siostry Nel, która prosi ją o pomoc. Kilka dni później Nel Abbott umiera. Ludzie mówią, że popełniła samobójstwo. Jules jednak lepiej znała siostrę. Musi wrócić w rodzinne strony i dowiedzieć się prawdy. Odgrzebać wspomnienia, które ją przerażają.

Deniwelacja. Trylogia z komisarzem Forstem  – Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz to jeden z tych pisarzy, którzy gwarantują emocje. Komisarz Forst nie pozwala Czytelnikowi nudzić się ani przez chwilę.

Odwilż w Tatrach tym razem nie jest powiewem wiosny, a strasznym obrazem. Na zboczu góry odnalezione zostają zwłoki kliku kobiet. Wiadomo, że nie miały ze sobą nic wspólnego. Co ciekawe nic nie wskazuje na to, że były to zabójstwa. Jednak w Zakopanem znikają kolejne kobiety…

Pragnienie  – Jo Nesbo 

Jo Nesbo to pisarz, który nie spuszcza z tonu. Tak, jak bohater jego kryminalnej serii Harry Hole. Tym razem policja prosi go o pomoc w sprawie zabójstwa dziewczyny. Młoda kobieta została zamordowana po tym, jak wybrała się na randkę z mężczyzną poznanym w internecie. Okrutnej zbrodni dokonano w jej mieszkaniu. Harry Hole zgadza pomóc tylko dlatego, że podejrzewa, iż sprawa ma związek z inną, nie rozwiązaną w przeszłości.

Poszukiwana  – Dean Koontz

„Poszukiwana” to kryminalny bestseller, który wciągnie wymagających Czytelników. Zatem jeśli lubicie psychologiczne kryminały w mrocznym klimacie, to ebook dla Was. Bibi Blair to młoda kobieta ciesząca się życiem. Dowiaduje się jednak, że ma przed sobą tylko rok życia. Choć usłyszała to od lekarza, nie zamierza się na to zgodzić. Lekarze są w szoku, a Bibi czuje, że żyje, bo musi coś zrobić… Zrobić coś dla kogoś. Dla Ashley Bell. Musi najpierw odnaleźć tę osobę.

Fantastyka na wakacje – ebooki na wakacje

Głębia. Napór  – Marcin Podlewski

Marcin Podlewski serwuje nam trzecią część space opery Głębia. Jest w niej Wielkie Imperium Galaktyczne zrzeszające miliony światów i jego upadek. Rodzaj ludzki, który skolonizował całą Drogę Mleczną dotarł do wszystkich Ramion Galaktyki. Po przejściu tajemniczej Plagi, wojnie z Obcymi i Maszynami, Droga Mleczna stała się jednak Wypaloną Galaktyką. Akcja powieści rozgrywa się wiele lat po ostatniej wojnie. Kosmiczny konflikt wybucha z ogromną mocą. Teraz zagrożone są całe galaktyczne Ramiona, więc załoga „Wstążki” ma poważne problemy. W poprzednim tomie przerażona ekipa skokowca staje nagle przed ucieleśnioną Plagą, a sektor Trzech Planet zatraca swą widmową strukturę i zmienia się ponownie w zwykły układ gwiezdny. Teraz czas na „Głębię. Napór”. Walka trwa.

Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1  – Katarzyna Berenika Miszczuk

Co by było, gdyby… Mieszko I nie przyjął chrztu, mielibyśmy XXI wiek, a młodzi lekarze jeździliby na staż do szeptuchy? Katarzyna Berenika Miszczuk – lekarka i pisarka wymyśliła nam taki słowiański świat. A w nim umieściła Gosławę Brzózkę – Gosię z Warszawy, która tuż po studiach medycznych jedzie do malutkich Bielin w Górach Świętokrzyskich. Dziać się tu będą przedziwne rzeczy. Już na początku drogi spotka przystojnego Mieszka, który swoją praktykę odbywa u kapłana – żercy. Jej los się odmieni.

Żerca. Kwiat paproci. Tom 3  – Katarzyna Berenika Miszczuk

Żerca – to trzecia część „Kwiatu paproci”. Znowu mamy świat pełen istot nadprzyrodzonych – rusałek, boginek i demonów. Dziwne rzeczy działy się w Noc Kupały kiedy zginął mąż szeptuchy. Teraz do miasteczka przywędrował przystojny żerca, a Baba Jaga pomaga przygotować Święto Plonów. Na Gosię czekają nowe kłopoty w Bielinach. Potworny Żmij rusza do akcji, a młoda lekarka przyjmuje już pacjentki i przygotowuje uroki.

Prawo do zemsty. Uniwersum Metro 2033  – Denis Szabałow 

To że Denis Szabałow służył wiele lat w wojsku, czuje się w jego książkach. W kolejnych pozycjach wprowadza nowe modele uzbrojenia, a jego opisy sprzętu, sposobów prowadzenia walki są bardzo realistyczne. Zafascynowany sztukami walki i tematyką wojskową porucznik rezerwy – wie o czym pisze.

„Prawo do zemsty” jest trzecią książką cyklu „Konstytucja apokalipsy”. Trafiamy w czas po wielkiej zagładzie nuklearnej. Daniło Dobrynin wraca do domu. Stracił wszystko – przy życiu trzyma go jedynie zemsta.

Namiestnik. Materia Prima. Tom 2  – Adam Przechrzta

Jest rok 1916, Polskę okupują wojska niemieckie, do kontrataku szykują się Rosjanie, a Polacy marzą o niepodległości.

Adam Przechrzta pokazuje świat oczami bohaterów z poprzedniej części (Adepta) – polskiego alchemika Olafa Rudnickiego i rosyjskiego wojskowego Saszy Samarina. Historia i fantastyka przeplatają się w akcji „Namiestnika”. Walczy się bronią i magią. Kto zwycięży?

Literatura piękna – ebooki na wakacje

Siracusa  – Delia Ephron

Kto oglądał filmy ze scenariuszami Deli Ephron (m.in. „Masz wiadomość”, „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”, „Michale”), ten chętnie sięgnie po jej książki.

Dwa zaprzyjaźnione małżeństwa – jedno z dzieckiem – wybiera się na wspólne wakacje do Włoch. W „Siracusa” zgrzyta w relacjach par, skrywane tajemnice nie pozwalają na wypoczynek. Kto i co odkryje? Nie warto liczyć na sielankowy finał.

Łabędzie z Piątej Alei  – Melanie Benjamin 

„Łabędzie z Piątej Alei” oparte są na faktach. W historię przyjaźni błyskotliwego pisarza Trumana Capote i królującej na salonach Manhattanu Babe, pisarka Melanie Benjamin wplata skandale z pieprzykiem i pikantne plotki. Poznajemy historię lat 50., rozbuchanej epoki, kiedy zabawy trwały do rana, a szampan lał się strumieniami. To tylko pozory, bo wyrafinowane, pławiące się w luksusie kobiety szukały przede wszystkim miłości, przyjaźni i akceptacji. Czasem płacąc za to ogromną cenę utratą zaufania, odrzuceniem i samotnością.

Żółta tabletka plus  Anna Sakowicz 

Krótkie i treściwe opowiadania, czasem wesołe, a czasem trochę smutne. O pasji do książek, o naszych słabościach, ułomnościach i marzeniach. Anna Sakowicz uważnie przygląda się ludziom budując teksty mądre i wzruszające. Niektóre z nich skropią łzy, inne rozświetlą uśmiechem twarze. Każde opowiadanie to odrębna historia, podróż do wnętrza bohatera i czytelnika. To taka „żółta tabletka” na poprawienie humoru, lek na spadek nastroju, którego nie da się przedawkować.

Diamentowa góra  – Cecily Wong 

Trochę jak baśń dla dorosłych, historia kilku pokoleń kobiet z klanu Leongów, zaczyna się w XIX wieku, gdy Frank Leong postanawia z rodziną opuścić Chiny.

Dziś wierzymy w dopasowanie idealne, jak dwie połówki jabłka, w „Diamentowej górze” pary łączy czerwona nić, której węzły ciążą jednak jak przekleństwo. Cecily Wong piękne krajobrazy Hawajów nasącza aromatem przypraw, wplata w nie opisy wierzeń i egzotyczne obyczaje. Wielowątkowa powieść obyczajowa dla ciekawych świata.

Ali i Nino  – Kurban Said 

Wielka miłość łączy parę, którą dzieli niemal wszystko: wychowanie, wiara, kultura, tradycja i ród. Ali i Nino dorastają w czasie burzliwych przemian w przedwojennym Baku. I choć stary świat trzyma się mocno, to rewolucja jest tuż tuż. Muzułmanina z pustyni i chrześcijańską księżniczkę czeka burzliwy związek i długi czas rozłąki, gdy Ali pójdzie na front.

Książkę napisał Lew Nussimbaum (znany też jako Essad Bey), który przez wiele lat ukrywał się pod pseudonimem Kurban Said. Autor mając 14 lat również uciekał z Baku. Jego życie mogłoby być kanwą dla kilku książek, tyle w nim kryje się tajemnic.

W ubiegłym roku na ekrany wszedł film oparty na historii Ali i Nino.

Ebooki na wakacje dla dzieci i młodzieży

Kroniki Jaaru. Księga Luster  – Adam Faber 

To nie jest Harry Potter, ale… Kate Hallender zwykła nastolatka mieszkająca z ciotką w Londynie. Dziewczynka niespodziewania otrzymuje starą księgę i próbując wykorzystać wiedzę w niej zawartą, zamiast miłosnego uroku preparuje coś, co przenosi ją do krainy Jaaru, przenikającej też do naszego świata. Tu poznaje tajemnicze stworzenia i feerów śpiących w kwiatach. Odkrywa w sobie moce, o których dotychczas nie miała pojęcia. Czy zwycięży dobro, czy zło możecie przekonać się sami.

Bajki dla dzieci. Stories for kids – Janusz Niżyński 

Chociaż w tytule są „Bajki dla dzieci”, z książki skorzystają także dorośli. Janusza Niżyńskiego znają od dawna surfujący po internecie. Od wielu lat publikuje tam swoje felietony, netowiska, bajki dla dużych i małych. Tym razem napisał 20 krótkich prostych historii w języku polskim i angielskim. Opowieści o chmurce, która spadła z nieba, małym Michałku, gwiazdce, duszku… A każda historyjka pomaga w szlifowaniu dwóch języków. W bardzo przyjemnej atmosferze.

Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem  – Science Bob Pflugfelder, Steve Hockensmith 

Do czytania i wypróbowania. Dla ciekawych świata i kochających eksperymenty. Z „Laboratorium pod napięciem” znudzić się nie sposób nawet jeśli ktoś nie lubi szkoły. Wracać do książki można i nawet trzeba, kilka razy. Słuchając opowieści o perypetiach sympatycznego rodzeństwa Niki i Tesla zbudujecie elektromagnes, podnośnik domowej roboty czy alarm przeciwwłamaniowy. Pomogą w tym dokładne instrukcje.

Dziennik Chloe Snow. Licealna masakra  – Emma Chastain, Anna Mackiewicz 

Pamiętacie jak to było? Gdy ma się naście lat nie zawsze jest milutko. Kiedy koleżanka podrywa chłopaka, na widok którego miękną kolana – wali się cały świat. Licealistka Chloe sięga do swego dziennika, gdy w szkole zaliczy wpadkę, w rodzinie coś zazgrzyta, szaleje z miłości. Z humorem opisuje swoje wzloty i upadki. Czy jest przeciętną nastolatką? Nam do porównania, młodym do lepszego zrozumienia siebie.

Emma Chastain debiutuje książką „Dziennik Chloe Snow. Licealna masakra”.

Tajemnica Starego Witraża. Tom 4 – Światło i mrok  – Ewa Rosolska 

Tak to się zaczęło… Ewa Rosolska odpoczywając kiedyś w pełnym antyków domu przestraszyła się starej skrzypiącej szafy. Wrażenia z tej niespokojnej nocy przeniosła do cyklu opowiadań „Tajemniczy Stary Witraż”, gdzie rzeczywistość splata się z tajemnicami innych światów, a w starej szafie pokazuje się duch dziewczynki. Wszystkie książki łączą przygody tej samej grupki nastoletnich przyjaciół.

W czwartej części główna bohaterka Marta pozna światło i mrok. Będzie niebezpiecznie, gdy trafi do przeszłości, bo jej śladami podąży zło. Kto pomoże dziewczynce w walce z księciem ciemności? Wszystko może się zdarzyć zanim tajemniczy stary witraż odzyska moc.

Literatura podróżnicza – ebooki na wakacje

Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko  – Maciej Bernatowicz 

Bez tej książki podróż do Hiszpanii nie będzie udana. Nie ma tu suchych opisów z klasycznego przewodnika. W niej tętni życie tu i teraz, i to sprzed wielu setek lat. Maciej Bernatowicz Hiszpanię zna i rozumie. Nie idealizuje, ale że kocha ten kraj – to czuje się w każdym zdaniu.

Trek. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu  – Mateusz Waligóra 

Pierwszy krok do spełnionego marzenia. Nie czekaj na spadek, czy wygraną w totka – zbierz zaskórniaki i ruszaj w góry. Nie udaje się tylko tym, którzy nie próbują. A gdy nadmiar informacji wyszukiwanych przed drogą cię przytłoczy, sięgnij po książkę Mateusza Waligóry „TREK. Od marzenia do przygody.” Z nią skompletujesz potrzebny sprzęt i poznasz masę praktycznych rzeczy. Myślę, że można zaufać autorowi, który sprawdził wszystko na własnej skórze.

Turcja: obłęd i melancholia  – Ece Temelkuran 

Ece Temelkuran, poczytna turecka autorka i komentatorka polityczna, pisze o tematach trudnych i kontrowersyjnych. Rok temu doszło do nieudanego wojskowego puczu w Turcji, po którym prezydent Erdogan zaczął bezpardonowo walczyć z opozycją. W pozornie demokratycznym kraju zaczyna rządzić religijny konserwatyzm, a więzienia zapełniają się oponentami. Trudno czasem zrozumieć tureckie realia. Temelkuran podpowiada, tłumaczy, porządkuje chaos, w którym żyją miliony Turków. Pomaga zrozumieć, że czasem uśmiech taksówkarza znaczy tyle, co uliczna demonstracja.

Życie seksualne kanibali  – Maarten J. Troost 

Po latach spędzonych przez Maartena Troosta (holendersko-amerykańskiego podróżnika i autora książek podróżniczych) na wyspach Pacyfiku możemy teraz przeczytać opowieść o tym, jak wyobraźnia autora zderza się z życiem na Tarawie. Tam, gdzie miało być błogo, leniwie i daleko od zgiełku zachodniego świata, Troost dusi się w upale i moczy w zapaskudzonym oceanie. Ludzi jest więcej niż w Hongkongu, a dopadająca w każdym miejscu i o każdej porze Makarena doprowadza do szału. Litości. Więc zanim zamarzy się Wam pobyt na rajskiej wyspie posłuchajcie „Życia seksualnego kanibali” na leżaczku, z czymś chłodnym pod ręką. Rozbawi do łez.

Tam, gdzie kończy się świat. Opowieści z Papui-Nowej Gwinei  – Paweł Zgrzebnicki 

Są jeszcze ludzie, którzy nie wiedzą nic o zachodniej cywilizacji. Tak samo jak my szczęśliwi, lub nie, ograniczeni jak my w swej kulturze i wierzeniach. Po prostu inni.

Paweł Zgrzebnicki, podróżując po świecie dotarł też do Papui Nowej Gwinei. Dla nas bardzo egzotycznego i dzikiego, czasem też niebezpiecznego końca świata. Można z nim zabrać się w ciekawą podróż po miejscach, które znikają, podpatrzeć plemienne tańce i obyczaje, choć trochę zrozumieć ludzi, nieświadomych tego, że o ich życiu decyduje chciwość wielkich korporacji, korupcja, bezwzględne dążenie do władzy i pieniędzy.

Które ebooki na wakacje wybieracie? Piszcie!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Aleksandra

Aleksandra

Prowadzi podwójne życie - to w realu i we śnie. A śni tak, że tylko siadać i spisywać. Jej pasją jest m.in. literatura. Czyta wszędzie, zawsze ma zaczęte kilka książek. Ostatnio nie jest to jednak łatwe, bo... giną jej zakładki. Znajduje je po jakimś czasie w pokoju córeczki, a mała "złodziejka" robi niewinną minkę. Kolejna pasja to film...