Archiwum Quizy

Najgorsi ojcowie wszech czasów – [quiz]

Avatar
Napisane przez Gandalf

Tym razem będzie trochę pod prąd. 23 czerwca to Dzień Ojca. Wszyscy będą mówili o cudownych tatusiach. Media społecznościowe zaleją zdjęcia dzieci z ojcami bawiącymi się, uśmiechniętymi, noszącymi pociechy na barana, albo inne tak zwane „słit fotki”.

Z racji tego, że wszyscy będą mówili o dobrych i miłych tatusiach, ja postanowiłam wspomnieć o tych nieco gorszych... beznadziejnych, złych i strasznych. Przewertowałam w głowie filmy i książki i udało mi się znaleźć kilku bohaterów. Najpierw chciałam zrobić ranking najgorszych ojców wszech czasów. Trochę przewrotny, trochę na przekór. Zdecydowałam jednak, że quiz będzie lepszy.

W quizie pojawią się ojcowie najgorsi z najgorszych, a kaliber ich win będzie naprawdę ciężki. Trafili do tego wpisu z różnych powodów, mniej lub bardziej poważnych. Są tatusiowie z bajek, którym sporo można zarzucić, bohaterowie filmowi, a nawet postaci niefikcyjne. Łączy ich to, że mogą być doskonałymi antyprzykładami - jakim ojcem nie należy być. Na pewno znacie wymienionych tatusiów. Jednak, czy wiecie o nich wszystko? Czy wiecie dlaczego są najgorszymi ojcami wszech czasów?

Zapraszam do rozwiązania quizu!

1)


 

Ojciec nastoletniego Erika z książki „Zło” Jana Guillou, jest katem. Bije chłopaka i poniża. Erik jest karany nawet za to, że niechcący coś potrąci. W efekcie chłopak:

2)

the_shining


Ojciec, którego sam widok mrozi krew w żyłach, czyli Jack Nicholson  jako Jack Torrance w filmie „Lśnienie”. Mężczyzna wraz z rodziną przenosi się do górskiego hotelu. Ma pracować jako nocny stróż w sezonie zimowym i oddać się pisaniu. Atmosfera nie sprzyja pracy twórczej. Hotel jest nawiedzony, a Jack popada w obłęd i chce:

3)

al-bundy


Kolejny beznadziejny tata to Al Bundy ze „Świata według Bundych”. Już sam wyraz jego twarzy mówi dużo. Bundy to życiowy nieudacznik. Pracuje jako sprzedawca butów i jak przystało na zawodowego marudę, nie cierpi swojej pracy. Razem z żoną Peg mają dwójkę dzieci. Mają, bo w tym przypadku słowo wychowanie byłoby nadużyciem. To co charakteryzuje Ala Bundy'ego to:

4)

shrek


Kolejny beznadziejny tata to król Harold, ojciec królewny Fiony, która w nocy zamienia się w ogrzycę. Zamiast wspierać córkę i obdarzyć miłością, Harold wstydzi się jej. Zmyka Fionę w swoistego rodzaju izolatce - w wieży, gdzie żyje samotnie. W zasadzie nie samotnie, ponieważ do towarzystwa ma smoczycę. Oczywiście ci bohaterowie znani są wszystkim ze „Shreka” i kolejnych części tej animacji. Jakby tego było mało to król próbuje rozwalić małżeństwo córki, bo nie przepada za jej mężem Shrekiem. Żeby pozbyć się zięcia („Shrek 2”) Harold:

5)

Honey-I-Shrunk-the-Kids


Zdecydowanie tatą, który szybciej zaszkodzi niż pomoże jest Wayne Szalinsky, zakręcony wynalazca z filmu „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”. Wayne zbudował maszynę zmniejszającą przedmioty i niechcący zmniejszył swoje dzieci i dzieci sąsiadów. Doszło nawet do tego, że w  pewnym momencie prawie zjadł jedno dziecko, kiedy wpadło do jego miski z płatkami. Dostrzegł je w ostatniej chwili, gdy:

6)

The movie "American Beauty", directed by Sam Mendes and written by Alan Ball. Seen here, Kevin Spacey as Lester Burnham fantasizing about Angela Hayes on a bed of red rose petals. Initial theatrical wide release October 1, 1999. Screen capture. © 1999 DreamWorks. Credit: © 1999 DreamWorks / Flickr / Courtesy Pikturz. Image intended only for use to help promote the film, in an editorial, non-commercial context.
„American Beauty”  to kultowy film z Kevinem Spacey. Lester Burnham przeżywa kryzys wieku średniego. Nie cieszy go normalne życie i stabilizacja. Facetowi totalnie odbija. Zakochuje się w koleżance swojej córki. I...

7)

klaus-kinski-portrait


Jeden z najgorszych ojców wszech czasów to Klaus Kinski, niemiecki aktor, artysta. Pił, miewał napady szału, demolował wówczas mieszkanie. Znęcał się nad rodziną. Ciągle miał problemy finansowe i przygodne kochanki. W książce „Usteczka”  Poli Kinski, córka oskarża ojca o to, że:

8)

Dwight_Hansen


Dwight Hansen to despotyczny ojczym. Jest prawdziwym tyranem, którego gra Robert de Niro („Chłopięcy świat”). Traktuje pasierba w nieludzki sposób i nazywa to wychowywaniem. Film oparty jest na autobiograficznej powieści Tobiasa Wolffa, który jest jednocześnie głównym bohaterem. W rolę chłopca, czyli Tobiasa wcielił się:

9)

harpagon


Fatalnym ojcem jest również Harpagon ze „Skąpca”  Moliera. Ważniejsze niż szczęście i dobro dzieci, są dla niego:

10)

simson


Jest bardzo leniwy, nadużywa alkoholu, objada się pączkami, przez co ma sporą nadwagę. W wolnym czasie siedzi przed telewizorem. Nie grzeszy intelektem. Ubiera się zawsze w białą koszulę z krótkim rękawem i niebieskie spodnie. Sposobem na uspokojenie syna jest... duszenie go. O kim mowa? O Homerze Simpsonie, postaci z popularnej kreskówki „Simpsonowie”. Wiecie już sporo, zatem czas na pytanie. Gdzie pracuje Homer?


Jak Ci poszło? Zaraz się okaże!Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf

 • zuzia

  Prawdziwi Ojcowie, przez duże O zdarzają się czasami i występują w przyrodzie jako zjawiska osobliwe, szczególnie ci starsi. Nie chciałabym tu wskazywać na to, że jest to gatunek wymierający już i należy wziąć ich pod ochronę, szczególnie w takim dniu jak dzisiejszy. Gdzie taki tata co to zapyta co słychać, naprawi lalkę, urwany pasek od sandałka i przytuli jeszcze? A nie powie że jest zmęczony bo musi długo pracować żeby dziecko miało WSZYSTKO…. wszystko za wyjątkiem czasu który jest najcenniejszy dla dziecka. Pieniądze to nie wszystko chciałoby się powiedzieć, ale są i tacy ( i to coraz więcej) którzy i tego dziecku odmawiają i walczą w sądach o mniejsze alimenty bo oni mają potrzeby! Mężczyźni dzielą się na Ojców ( tych jest najmniej), Ciamajdy-Niedorajdy ( tych jest dużo więcej!) oraz Egołajdaków ( tych jest najwięcej!) Ankiety robić nie będę. Ale wszystkim prawdziwym Ojcom wszystkiego najlepszego! A innym ? No cóż więcej odpowiedzialności panowie życzę!

  • Aleksandra

   Droga Zuziu, bardzo dziękuję za komentarz. Mądry i prawdziwy. Bardzo podoba mi się podział ojców 🙂

 • olo

  Nie IDEALNY – jak ortografia -(

 • Olo

  Zauważam pewną niepokojącą – z punktu widzenia ojca – manierę występującą w dyskusji publicznej. Mianowicie przedstawiania ojców w roli życiowych nieudaczników, dysfunkcyjnych opiekunów, którymi trzeba się opiekować bardziej aniżeli dziećmi… A jak są już zaradni życiowo to są łajdakami. Za rok proponuję quiz najlepsi ojcowie (albo dla równowagi – najgorsze matki -)). Naprawdę jest kilka przykładów w literaturze, filmie i historii generalnie. Z pozdrowieniami ojciec, nie idealny, ale starający się -)

  • Ewa

   A może tak trochę dystansu do swojej płci… Kobiety padają ofiarami seksizmu średnio raz dziennie, zarówno w życiu prywatnym (postrzegane przez mężczyzn jako istoty mniej zaradne) jak i zawodowym (płaca kobiet na identycznych stanowiskach w łódzkim jest o 20% niższa nić płaca mężczyzn) i jakoś wtedy osoby „zauważające pewną niepokojącą manierę” milczą…

   • Olo

    Dystansu do własnej płci uczę się bardzo powoli, jak każdy mężczyzna jestem przewrażliwiony na swoim punkcie. Zgadzam się, że niesprawiedliwym jest różnica w zarobkach na podobnych stanowiskach i niedopuszczalne są również przejawy seksizmu w sferze prywatnej, ale nie wiem jak to się ma to mojego wcześniejszego wpisu. I w przyszłości postaram się zauważać – przy różnego rodzaju quizach – również takie niesprawiedliwości.

   • Aleksandra

    Ewo, dziękuję za komentarz. Zgadzam się z Twoją opinią.

    • Olo

     To się Panie ze sobą zgodziły. A ja z uporem maniaka będę bronił Ojców przed generalizowaniem i nazywanie ich w większości niedorajdami i egołajdakami (nomen omen świetna figura stylistyczna). Najwyżej polegnę w obronie – z mojego punktu widzenia – słusznej sprawy

     • zuzia

      Olo, rozumiem że bronisz ojców, ja staram się nie generalizować ale z mojego punktu widzenia, sądowe akta dot. alimentacji dzieci porażają i przerażają. Unikanie zatrudnienia, zameldowania, ucieczki z miasta do miasta…. to dopiero kombinacje, nowa dyscyplina nieolimpijska. A argumenty stawiane za obniżeniem alimentów przyprawiają o mdłości…. Na jedna matkę ściganą o alimenty przypada ok. 120 ojców. Jesteś ojcem i chwała ci za to. Ale pozostanę przy swoim. Wszystkiego dobrego dla Ciebie z okazji Dnia Ojca!

     • Olo

      Dziękuję za życzenia i oby tych fajnych ojców było więcej

  • Aleksandra

   Drogo Olo, na początek przypomnę ubiegłoroczny wpis z okazji Dnia Matki https://www.gandalf.com.pl/blog/ranking-mamy-wszech-czasow/. To ranking, w którym znajdziesz nie tylko kochane mamusie, ale też matki bezwzględne i okrutne.
   Quiz jest zabawą z przymrużeniem oka. Nie ma potrzeby, żeby denerwować się w dniu Twojego święta 🙂 a domyślam się, że jesteś tatą skoro tak dzielnie bronisz wszystkich ojców. Niestety świat nie jest jednolity, nie wszyscy są dobrzy, mądrzy i ładni. Nie widzę powodu, żeby nie pokazywać gorszej strony rzeczywistości. Ojcowie, jak na pewno sam wiesz, są różni. Nie uważam, że tych najgorszych należy zamieść pod dywan i udawać, że ich nie ma. Trochę ironii, humoru, wytykania błędów, nie urazi dobrych tatusiów, a innym może trochę da do myślenia. Oczywiście quiz o najgorszych matkach przygotuję z tą samą przyjemnością 🙂 i dziękuję za komentarz