Polecamy Recenzje

„Najdłuższa noc” Marek Bukowski, Maciej Dancewicz – krwawa Belle Epoque dla fanów kryminału

Najdłuższa noc - książka
Avatar
Napisane przez Gandalf

Skomplikowane śledztwo, seria makabrycznych zbrodni i ujmujący Kraków w czasach Belle Epoque w tle. Oto „Najdłuższa noc” Marka Bukowskiego i Macieja Dancewicza, która już niedługo trafi na nasze półki – kryminał, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych fanów tego gatunku.

Ocena Blog Gandalf:

Już niebawem w Gandalfie pojawi się jeden z najbardziej krwawych i przerażających kryminałów tego roku. Książka inspirowana fabułą zrealizowanego z ogromnym rozmachem przez stację TVN serialu „Belle Epoque”, w którym w głównych rolach występują m.in. Paweł Małaszyński i Magdalena Cielecka. „Najdłuższa noc” to powieść napisana przez współautorów jego scenariusza – Marka Bukowskiego i Macieja Dancewicza, którzy zabiorą czytelników do Krakowa w 1904 roku. Co na Was tam czeka? Kryminalna intryga, brutalne zbrodnie, które na początku XX wieku wstrząsnęły miastem, a do tego miłość, piękne scenerie i jeszcze piękniejsze kobiety!

Jest grudzień 1904 roku. Do Krakowa powraca właśnie Jan Edigey-Korycki, który opuścił miasto kilka lat temu z powodu tragicznej miłości do pięknej arystokratki. Jeszcze niedawno podróżował na statku dumnie zwanym „Legionem” w kierunku Madagaskaru, ale do powrotu zmusiła go wieść o śmierci matki. Kraków nie jest jednak już tym miastem, które zapamiętał w dniu wyjazdu. W mieście dochodzi do serii makabrycznych zbrodni, w których giną tylko kobiety, a ich zwęglone ciała często pozbawiane są głów, a głowy oczu. Niespełna trzydziestoletni Jan podąża tropem mordercy i powoli zatapia się w przestępczy świat rodzinnego miasta. Okazuje się jednak, że cyklicznie popełniane zbrodnie mają ścisły związek z tajemniczą, religijną symboliką, a wyrafinowany modus operandi zbrodniarza i sens popełnianych przez niego morderstw są właściwie nie do uchwycenia…

Fabuła pełna zaskakujących zwrotów akcji niczym w „Inferno” Dan’a Brown’a, śledztwo, którego nie powstydziłby się sam Jo Nesbo, a do tego pełnokrwiste postaci i doskonale oddany klimat magicznego Krakowa z początku XX wieku. Po tę książkę trzeba sięgnąć! Fanom tego gatunku polecamy także inne powieści kryminalne dostępne w naszej ofercie.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf