Aktualności Archiwum

Muzyczne premiery kwiecień 2018. Tego będziemy słuchać!

Avatar
Napisane przez Gandalf

Do zapowiedzi książek zdążyliście się już przyzwyczaić. Co miesiąc jest sporo ciekawych premier, więc jest z czego wybierać. Pomyślałam zatem, że mogą też przydać się Wam, a może nawet mogą zainspirować, zapowiedzi albumów muzycznych zagranicznych i polskich artystów. Podobnie jak w przypadku książek, tu również będę wybierała spośród różnych gatunków. Nie obiecuję jednak, że ze wszystkich 😉 Wybrane płyty, które ukazują się w kwietniu znajdziecie w tym wpisie. Jest coś dla fanów mocniejszych brzmień i dla tych, którzy wolą popowe kawałki. Wiele utworów z zaproponowanych albumów przewija się w radiach, programach muzycznych, więc pewnie je znacie. Zachęcam do czytania i słuchania.

30 Seconds to Mars  – America 

Data wydania: 6.04.2018

Pierwsza muzyczna premiera na kwiecień to nowa płyta Thirty Seconds To Mars. Album jest już w sprzedaży! To piąty studyjny album formacji. Na krążku znalazły się takie utwory jak pierwszy singiel „Walk On Water”, czy „Dangerous Night”. „Walk On Water” miał świetne lokaty na listach przebojów. Z tym kawałkiem wiąże się też coś więcej. Teledysk piosenki jest zapowiedzią dokumentu „A Day in the Life of America”. Film jest ciekawą produkcją. Powstał w ciągu jednego dnia, dokładnie 4 lipca 2017 roku. Nagrywano go we wszystkich 50 stanach USA, a także w Dystrykcie Kolumbii i Portoryko. W projekt zaangażowały się 92 ekipy filmowe. Nie tylko ich praca złożyła się na całość. W dokumencie wykorzystano też blisko 10 000 ujęć z materiałów przysłanych przez fanów i urywki wiadomości telewizyjnych. Są też wpisy z mediów społecznościowych. Współczesny i ideologiczny tekst „Walk On Water” koresponduje z obrazem pokazującym Amerykę w ciągu jednego dnia.

Formacja Thirty Seconds To Mars to Jared Leto, Shannon Leto i Tomo Milicevic. Zespół powstał w Los Angeles. Debiutował w 2002 roku albumem „30 Seconds to Mars”. Na sukces musieli jednak poczekać do wydania drugiej płyty. Krążek „A Beautiful Lie” ukazał się w 2005 roku. Teraz Thirty Seconds to Mars mogą pochwalić się licznymi nagrodami, statuetkami, wyróżnieniami. Zapisali się nawet w Księdze Rekordów Guinnessa – odbyli najdłuższą trasę koncertową w historii.

Metallica – The $5.98 – Garage Days Re-Revisited (Remastered)

Data wydania: 13.04.2018

Kultowa Metallica wydaje zremasterowaną wersję „The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited”. To kolejna płyta z serii remasterów, które wydaje ich wytwórnia Blackened Recordings. Płyta Matallicy, która ukaże się w kwietniu została zremasterowana przez Chrisa Bellmana w Bernie Grundman Mastering w Hollywood w Kalifornii.

„The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited” to minialbum wydany w 1987 roku, wycofany ze sprzedaży i wznowiony w 1988 roku jako druga część płyty „Garage, Inc.”  – dodano pięć piosenek z minialbumu. Teraz przyszedł czas na oryginalne wydanie „The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited”, prawdziwa uczta dla fanów Metallicy. „The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited” to świetne covery muzycznych idoli Metalliki. Na krążku znalazły się piosenki Diamonda Heada, Holocaustu, Killinga Joke’a, Budgiego i The Misfits.

Manic Street Preachers  – Resistance Is Futile (Deluxe Edition)


Data wydania: 13.04.21018

Początki Manic Street Preachers sięgają 1986 roku. Wtedy w Blackwood (Walia) powstała ta rockowa formacja. Początkowo działali jako kwartet, po zaginięciu jednego z członków pozostali we trzech i tak jest do dziś: James Dean Bradfield, Nicky Wire, Sean Moore.

Muzyk, który przepadł bez śladu to Richey James Edwards, gitarzysta i autor tekstów. Oficjalnie został on uznany za zmarłego, ale ciała nigdy nie odnaleziono. 1 lutego 1995 roku muzyk z samego rana opuścił pokój hotelowy i zniknął. Poszukiwania nie przyniosły skutku. Poszlaki wskazywały, że Edwards popełnił samobójstwo, ale bliscy w to nie wierzyli. Sprawa do dziś budzi kontrowersje. Kolejna muzyczna premiera na kwiecień to nowa płyta Manic Street Preachers „Resistance Is Futile”. Jest to już ich 13. studyjny album. Ukazuje się on na płycie CD, CD Deluxe (z dodatkowym krążkiem na którym znajdują się wersje demo wszystkich utworów z płyty) oraz na winylu (z dołączonym całym materiałem na CD). Ostatnimi albumami studyjnymi w dyskografii zespołu są płyty „Rewind the Film” (2013) i „Futurology” (2014). Nowy album Manic Street Preachers tekstowo porusza aktualne problemy, jak dotykają przede wszystkim Brytyjczyków. Myślę, jednak, że może mieć to wymiar uniwersalny. Motto płyty to słowa Phila Ochsa: „W tak brzydkich czasach jedynym prawdziwym protestem jest piękno”.

Sting , Shaggy  –  44/876 

Data wydania: 20.04.2018

„Don’t make me wait. Don’t make me wait in vain, to love you”… tak zaczyna się kawałek, który z upodobaniem puszcza większość programów muzycznych. Oczywiście to „ Don’t Make Me Wait” Stinga i Shaggy’ego. Muzycy wspólnie stworzyli album „44/876”. Zastanawiacie się skąd taki tytuł? Już tłumaczę. To numery kierunkowe Wielkiej Brytanii i Jamajki, która była inspiracją do stworzenia płyty. Artyści nie planowali dłuższej współpracy. Chcieli wspólnie nagrać jeden utwór oddający klimat miejsca, które ich zafascynowało. Współpraca okazała się tak udana, że Sting i Shaggy zdecydowali się nagrać cały album. Tworząc razem dopełniali się wzajemnie, uczyli od siebie i każdy z nich wnosił do albumu swój „charakter”.

Współpraca Stinga i Shaggy’ego możliwa była dzięki Martinowi Kierszenbaumowi. To aktualny manager Stinga i były współpracownik Shaggy’ego. Płyta 44/876 duetu Sing Shaggy już w kwietniu! Idealne rytmy na wiosnę i nadchodzące lato.

Anne-Marie – Speak Your Mind 

Data wydania: 27.04.2018

Angielska wokalistka, autorka hitów „Ciao Adios” i „Alarm”. Zaistniała szybko i intensywnie. Wszystkich fanów na pewno cieszy to, że artystka wystąpi w Polsce 14 kwietnia. To będzie jej pierwszy klubowy koncert w naszym kraju, ale wizyta nie pierwsza. Anne-Marie zaśpiewała w jednym z odcinków muzycznego talent show The Voice of Poland.
Kilka dni po koncercie ukaże się debiutancka płyta Anne-Marie „Speak Your Mind”. To jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów popowych 2018 roku! Najnowszy singiel promujący płytę to utwór „Friends”, a „Speak Your Mind” to wszystkie dotychczasowe przeboje Anne-Marie.

Młoda Angielka karierę muzyczną rozpoczęła w 2013 roku. Anne_Marie ma już na swoim koncie cztery nominacje do nagrody BRIT Awards, trzy nominacje do MTV EMA i inne wyróżnienia muzyczne. Otrzymała też tytuł Najlepszej Debiutantki podczas tegorocznego rozdania nagród Nordoff Robbins Silver Clef Awards. Jej przebój „Alarm” był najlepiej sprzedającym się singlem w 2017 roku. Zanim Anne-Maria wydała pierwszy album współpracowała z wieloma artystami. A na koniec dodam, że Anne-Marie odniosła też inne światowe sukcesy. Artystka jest trzykrotną mistrzynią świata w karate!

Kylie Minogue – Golden

Data wydania: 6.04.2018

Gwiazda pop, której blask nie słabnie. Nieustannie zachwyca! Niezmiennie oczarowuje. Wydała 13 studyjnych albumów i właśnie ukazała się nowa płyta Kylie Minogue. Najnowszy album australijskiej wokalistki nosi tytuł „Golden”. Krążek utrzymany jest w jej ulubionym popowym klimacie, ale tym razem artystka pozwoliła sobie wpleść do swoich utworów brzmienia country. Skąd taki pomysł? Podsunął go piosenkarce przyjaciel związany z branżą muzyczną. Zasugerował Nashville, stolicę muzyki country, jako źródło inspiracji. Tam Kylie Minogue współpracowała z różnymi artystami, a jej ugruntowana artystyczna pozycja pozwoliła na muzyczne eksperymenty (nie pierwsze w jej karierze).

Album „Golden” to wyjątkowa i osobista płyta Kylie Minogue także dlatego, że uczestniczyła w tworzeniu wszystkich utworów. Niektóre kawałki są bardziej osadzone w counrty i zdecydowanie wybrzmiewa w nich gitara akustyczna, czy banjo. Inne piosnki delikatnie nasączone są muzyką z Nashville.

Płyta „Golden” Kylie Minogue to pierwsza nagrana z nową wytwórnią BMG UK, po opuszczeniu Parlophone. Wytwórnia jest pewna sukcesu nowego albumu wokalistki.

Który z albumów kusi Was najbardziej?

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf