Filmy i seriale Książki Muzyka

Międzynarodowy Dzień Seksu – 7 czerwca – Sex on the beach? Kamasutra? Sex bomb!?

Avatar
Napisane przez Gandalf

     Dzień Matki, Dzień Dziecka, Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, Dzień Jeża, Toalet, Pluszowego Misia…. Namnożyło się tych nietypowych świąt. Gdyby tak przyjrzeć się, to w zasadzie cały rok można imprezować 🙂 Jedne święta obchodzone są z większą pompą, inne z mniejszą. Te najpopularniejsze na stałe wpisały się w nasze kalendarze. Proponuję i wręcz namawiam, żeby dopisać do nich Międzynarodowy Dzień Seksu! Myślę, że daje zdecydowanie większe pole do popisu niż Walentynki . Kto jest za?

Dla formalności jeszcze odrobina teorii: Międzynarodowy Dzień Seksu został ustanowiony w 2003 roku przez Radę Tradycji Unii Europejskiej.

 Jak zatem świętować Dzień Seksu?

   Myślę, że najlepszym doradcą w tej kwestii jest Wasza wyobraźnia 🙂 Osobiście jestem za tym, żeby ten dzień celebrować hucznie i aktywnie. Bardzo aktywnie. Przydałby się w związku z tym ustawowo wolny dzień od pracy. A co! Muzyka, drink, film, szampan, świece, gra, samochód, łóżko, stół, książka….seks jest wszędzie i wszystko z seksem się łączy 🙂 Dlatego Dzień Seksu można świętować i razem i samemu, w domu i w aucie, przy świecach i przy lampce. Kto co lubi. Ja postanowiłam podsunąć Wam z tej okazji kilka pomysłów muzycznych, filmowych i książkowych.

Muzyka i seks

Jak mleko i miód, jak wiaderko i łopatka, jak pszczoła i ul, jak tort i wisienka, jak kalosze i parasol…. jedno pasuje do drugiego. Połączenie idealne – wiecie co mam na myśli. Muzyka to zaproszenie do łóżka, uwodzenie i prowokowanie. Buduje nastrój i wyznacza kurs miłosnych igraszek. Każdy z całą pewnością, ma swoje ulubione pościelowe kawałki. Jeśli Wy takich nie macie, możecie zainspirować się listą doktora Daniela Müllensiefen, specjalisty w dziedzinie psychologii muzyki z Goldsmiths University of London. Stworzył on na podstawie przeprowadzanych badań top 20 utworów, które ludzie najczęściej puszczają podczas seksu. Co ciekawe grupa badanych była w wieku od 18 do 91 lat 🙂

A oto, co sprawdza się w łóżku:

1. Ścieżka dźwiękowa z filmu „Dirty Dancing”

2. Marvin Gaye, „Sexual Healing”

3. Ravel, „Bolero”

4. Berlin, „Take My Breath Away”

5. Barry White

6. Marvin Gaye, „Let’s Get It On”

7. Righteous Brothers, „Unchained Melody”

8. Celine Dion, ścieżka dźwiękowa z filmu „Titanic”/piosenka „My Heart Will Go On”

9. Serge Gainsbourg, „Je T’aime”

10. Whitney Houston, „I Will Always Love You”

11. Aerosmith, „I Don’t Want to Miss A Thing”

12. Kings of Leon, „Sex On Fire”

13. Rodgers i Hammerstein, „Sound of Music”

14. Piotr Czajkowski, uwertura „1812”

15. Ścieżka dźwiękowa z filmu „Grease”

16. Donna Summer, „I Feel Love”

17. Boyz II Men, „I’ll Make Love to You”

18. Abba, „Mama Mia”

19. Tom Jones, „Sex Bomb”

20. Ścieżka dźwiękowa z filmu „Gwiezdne Wojny”

Świetne sceny łóżkowe

    Dzień Seksu można jak najbardziej spędzić w łóżku….. na przykład oglądając filmy. Proponuję Wam specjalny, okolicznościowy repertuar 😉 I nie będzie w nim ani „50 twarzy Greya”, bo nie ma nad czym się pochylić, ani znanego wszystkim erotyku „Emmanuelle”. Seks jest dźwignią nie jednego filmu. Dotyka zarówno światopoglądu, jak i przyjemności, pożądania i uczuć. Pokazuje wzruszające uniesienia i pornografię. Erotycznych momentów wartych zapamiętania nie ma jednak w filmach aż tak wiele, mimo że seks w kinie przewija się ciągle.

W scenach zbliżeń musi być coś prowokującego, pięknego, ulotnego i mocnego. Moim zdaniem na uwagę zasługuje piękna scena łóżkowa z finałem na dachu w filmie „Prawdziwy romans” (reż. Tony Scott). Nie jest to absolutnie romansidło, tylko świetny film akcji z Christian’em Slater’em. Scenariusz napisał Tarantino. Następna propozycja to „Kropka nad i”. W roli głównej przystojny Gael Garcia Bernal. Obraz trzyma w napięciu i zaskakuje, a do tego zachwyca świetnymi zdjęciami i seksem pełnym emocji i uczuć. Kolejne pomysły to „Titanic” i „Pretty Woman”. Choć momenty pokazujące seks w tych filmach nie się są specjalnie wyszukane, to z całą pewnością są piękne i bez wątpienia wpisują się w klasykę scen łóżkowych kina. Można do niej też zaliczyć „Top Gun” z romantycznym zbliżeniem Kelly McGills i Tom’a Cruis’a i seks pełen miłości w filmie „Uwierz w ducha”. Mniej oczywisty jest romans pomiędzy młodą dziewczyną i starszym mężczyzną w „Ostatnim tangu w Paryżu”. Śmiałe sceny erotyczne z nieziemsko przystojnym Marlon’em Brando nie wymagają komentarza, tak jak i seks między Sharon Stone i Michael’em Douglas’em w „Nagim instynkcie”. Z kolei thriller erotyczny „Niewierna” też ma kilka mocnych momentów – kobieta w średnim wieku odkrywa swoją seksualność w ramionach młodego kochanka. Na zakończenie polecam „Czekając na wyrok” z Halle Berry. W filmie jest jedna z najlepszych i najodważniejszych scen seksu w historii kina. Oczywiście powyższe propozycje to wierzchołek góry lodowej. Temat szerzej i dokładniej poruszę w innym wpisie 🙂

Książki kipiące seksem

Drink albo lampka wina, a do tego książka i wcale nie mam na myśli „Kamasutry”. Tym razem nie może obyć się bez Greya. Seria o przystojnym i bogatym Christianie aż lepi się od seksu, ale nie jest to oczywiście jedyna powieść erotyczna. Zatem, gdzie jeszcze szukać pikantnych wątków?

1. „50 twarzy Greya” i „Ciemniejsza strona Greya”, E.L. James

2. „After. Płomień pod moją skórą”, Anna Todd

3. „Trylogia zmysłów. Tom 1. Widzę cię”, Irene Cao

4. „Ja chcę miłości”, Klaus Kinski

5. „Facet na telefon”, A.J. Gabryel

6. „Dziennik nimfomanki”, Valerie Tasso

7. „Gorzkie gody”, Pascal Bruckner

8. „Magia seksu”, Graham Masterton

9. „Pierwsze światła poranka”, Fabio Volo

10. „Mistrz”, Katarzyna Michalak

Tym razem to by było na tyle 🙂 Życzę wszystkim udanego Dnia Seksu 🙂 czekam na Wasze komentarze.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf