Polecamy

„Macierewicz i jego tajemnice” Tomasza Piątka – najgłośniejsza książka tego roku

Macierewicz i jego tajemnice
Avatar
Napisane przez Gandalf

„Macierewicz i jego tajemnice” to jedna z najgłośniejszych książek, które w tym roku pojawiły się na polskim rynku. Dziennikarskie śledztwo Tomasza Piątka oparte na danych zebranych od informatorów i znalezionych w sądowych archiwach. Tytuł, który szczegółowo ukazuje sieć powiązań Ministra Obrony Narodowej z innymi politykami, którzy być może znajdują się także… na Kremlu. Po tę książkę po prostu trzeba sięgnąć!

Ocena Blog Gandalf:

Macierewicz i jego tajemnice

Macierewicz i jego tajemnice – Tomasz Piątek

„Macierewicz i jego tajemnice” – tytuł, który szokuje

Zdarza się, że na półkach pojawiają się książki, które już w momencie premiery okazują się sprzedażowym hitem. Tytuły, które ciekawią, fascynują, nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie i wreszcie… szokują. „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasza Piątka to książka, która z całą pewnością szokuje i to właśnie dlatego jej pierwszy nakład rozszedł się w niesamowitym tempie. Podobno czyta się ją niczym świetny kryminał lub powieść akcji, ale gdy uświadomimy sobie, że to tytuł dziennikarza śledczego, który zajmuje się publicystyką – fabuła ta zaczyna toczyć się w prawdziwym świecie. Na naszych oczach.

Macierewicz, Mogilewicz, GRU i Kreml

„Macierewicz i jego tajemnice” to efekt dziennikarskiego śledztwa Tomasza Piątka, który poświęcił półtora roku, by dokładnie przeanalizować sieć powiązań szefa MONu. Książka na 216 stronach ilustruje relacje pomiędzy Antonim Macierewiczem, a finansistą Siemionem Mogilewiczem, który nierzadko uważany za gangstera, jest także związany współpracą z rosyjskim Głównym Zarządem Wywiadowczym (GRU). Piątek opiera wyniki swojego śledztwa nie tylko na informacjach znalezionych w sieci, ale także wiadomościach pozyskanych od informatorów oraz danych wyciągniętych z zakurzonych akt i woluminów znajdujących się w sądowych archiwach i Bibliotece Narodowej.

Czy to możliwe, że szef polskiego MONu może mieć powiązania z Kremlem? A jeśli tak to na jakiej zasadzie? Piątek do swojej książki dołącza szczegółową mapę politycznych połączeń i relacji, a sposób w jaki pisze sprawia, że od tego tytułu wprost nie można się oderwać.

Tomasz Piątek – człowiek, który chce poznać tajemnice Macierewicza

Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” – Tomasz Piątek – to dziennikarz, pisarz i publicysta, który na swoim koncie posiada kilkanaście tytułów i niemałe doświadczenie w pracy redakcyjnej. Jako autor książek zadebiutował w 2002 roku powieścią „Heroina”, której fabuła opiera się częściowo o jego własne doświadczenia. Za wydaną 7 lat później książkę „Pałac Ostrogskich” został nominowany do Literackiej Nagrody „Nike”, a jego tytuły (choćby „Kartoflada” i „Magdalena”) cieszą się dużą popularnością wśród czytelników.

Pierwszą książką z gatunku literatury faktu, która trafiła na konto Tomasza Piątka był „Antypapież”. Wydana w tym roku pozycja „Macierewicz i jego tajemnice” sprzedała się w ciągu pierwszego miesiąca w nakładzie przekraczającym 100 tysięcy egzemplarzy.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf