Archiwum Recenzje

Książkowe hity na lato – Sierpień 2015

Aleksandra
Napisane przez Aleksandra

    Cześć! Jak spędzacie pierwsze miesiące lata? Na tropikalnej plaży czy wśród górskich krajobrazów? Jaka pogoda u Was dopisuje? Bo, że pogoda ducha to wiem na pewno 🙂 A z książkami wakacyjne leniuchowanie jest podwójnie przyjemne! Stąd też kontynuuję moje umilanie Wam czasu i przedstawiam nasze zapowiedzi na sierpień:

 Mały książę. Tajemnica starego pilota
Data wydania: 03.08.2015

     Mama i jej bardzo grzeczna córeczka właśnie wprowadzają się do nowego domu. Po sąsiedzku mieszka dziwny staruszek, którego nieodłącznym atrybutem jest czapka pilotka. Życie dziewczynki podporządkowane jest bardzo wymagającej matce. Pewnego dnia przez okno do pokoju dziewczynki wpada papierowy samolocik, na którym ktoś opisał historię małego, jasnowłosego księcia… Od tamtej chwili nic już nie będzie takie samo.

      Oparta na pierwowzorze lektury szkolnej książka, to historia małego księcia ujęta z trochę innej perspektywy. W dodatku urozmaicona oryginalną grafiką z dzieła Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. 7 sierpnia swoją premierę będzie miała wersja kinowa w reżyserii Marka Osborne’a. Potrójna zajawka bo dla zapaleńców są także gry:

                                      

 Chłopaki nie płaczą. A krokodyle? Odpowiedzi na kłopotliwe pytania
Data wydania: 05.08.2015

   Rodzice wiedzą doskonale jak kłopotliwe są czasem pytania dzieci. Jeszcze gorzej, kiedy to dorośli mają takie pytania i nie potrafią udzielić sobie na nie odpowiedzi. Autor bestsellerowych książek „Czy krowy mogą schodzić po schodach?” i „Czy koty mają pępki?” postanowił rozprawić się z dokuczliwym problemem dorosłych. To doskonała pozycja dla nieuleczalnie ciekawskich, przemądrzalców i wiedzoholików, żarłoków nauki. Paul Heiney odkrywa naukowe tło codziennych zjawisk i wyjaśnia, dlaczego świat jest taki, jaki jest. Książka odpowiada na pytania nadesłane przez czytelników i zaprzęga najtęższe naukowe umysły do objaśnienia mechanizmów, które rządzą otaczającą nas rzeczywistością.

A wy wiecie, czy krokodyle naprawdę płaczą? Mnie samą zżera ciekawość…

 Reputacja
Data wydania: 12.08.2015

       Mistrz opowiadań w najlepszej formie! Andrzej Pilipiuk rozprawia się z panteonem osobliwości. Wyciąga z czeluści przeszłości okruchy życia, odkrywa kolejne tajemnice lamusa. Spotkacie tam Doktora Skórzewskiego na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która niespodziewanie zmienia się w najtrudniejszą walkę w jego życiu. Odwiedzicie Roberta Storma na tropie cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka, który zawsze nakarmi głodnych. Napotkacie także przerażającego mieszkańca szklanej kuli. Znajdziecie szachownicę z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania… Niesamowitość po wielokroć. Znając Pilipiuka odkryje kolejne zaskakujące karty ukochanego lamusa. Zasmakujecie fantastyczności?

Central Park
Data wydania: 12.08.2015

      Mistrz fabularnej psychologii i teleportacji nadchodzi ze swoim kolejnym trofeum! Godzina 8 rano. Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci ze sobą kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Poprzedniej nocy Alice bawiła się z przyjaciółkami na Polach Elizejskich, a Gabriel grał na pianinie w dublińskim klubie. Niemożliwe? A jednak… Jak wplątali się w tę niebezpieczną historię? Plamy czyjej krwi znajdują się na koszulce Alice? Dlaczego w jej broni brakuje jednego pocisku? Nie wiem jak Wy, ale ja już chciałabym znać odpowiedzi na te wszystkie pytania!

 Wyspa
Data wydania: 18.08.2015

     Literatura piękna dla kobiet pióra Joanny Miszczuk to zawsze majstersztyk. Kwintesencja kobiecości, fantazji i bogactwo postaci. Tutaj wyobraźnia nie ma granic… Utalentowana, francuska ciastkarka, Maxime Dupont prowadzi podwójne życie. Osierocona od dziecka, ofiara przemocy jako nastolatka, brutalnie pozbawiona ukochanego. Jako dorosła zadziwia wielką, kobiecą siłą. Maxime w wyniku dramatycznych wydarzeń trafia na tajemniczą wyspę o wdzięcznej nazwie – Lumia. Wyspa jest praktycznie odcięta od świata. Mieszkańcy Lumii rozwijają cywilizację równoległą do naszej. Swoje założenia opierają jednak na podstawach zarówno technologicznych, jak i moralnych, tak daleko od naszych… Czy to, kim jesteśmy, implikuje nasza przeszłość czy podejmowane w toku życia decyzje? Studium psychologii oraz wątki historyczne to najsilniejsze atuty tej książki.

 Spencerville
Data wydania: 20.08.2015

    Thriller romantyczny? Tylko z Nelsonem DeMille! Tym razem autor odchodzi od tradycyjnych wątków politycznych i serwuje nowy wymiar sensacji. Keith Landry – członek wywiadu, uczestnik wojny w Wietnamie. Po latach wraca do rodzinnego Spencerville. Jego szkolny rywal, obecnie szef miejscowej policji, postanawia utruć mu życie w najgorszy z możliwych sposobów. W największym niebezpieczeństwie jest jednak żona tego brutalnego i bezwzględnego człowieka. Czy Keith stanie w obronie dawnej miłości?

Co nas nie zabije, trylogia Millennium Tom 4
Data wydania: 27.08.2015

      Kto z utęsknieniem czekał czwartej części bestsellerowego „Millenium” może odetchnąć z ulgą. Już niebawem możecie zatopić się w niej bez reszty! W wyniku niespodziewanej śmierci Stiega Larssona, szwedzkie wydawnictwo postanowiło znaleźć godnego następcę. Szczęśliwcem okazał się David Lagercrantz, szwedzki pisarz, wybrany przez samych spadkobierców Larssona. Książka ma zaczynać się w miejscu, gdzie zakończyła się akcja ostatniej części trylogii „Zamek z piasku, który runął”.

Magazyn Millennium ma nowych właścicieli. Według plotek czas magazynu się skończył. Mikael Blomkvist trzyma się z dala od gazety i zastanawia się, czy powinien robić coś innego. Lisbeth Salander jest niespokojna. Nadal zajmuje się hakowaniem komputerów, ale pozornie bez żadnego konkretnego powodu. Do Blomkvista dzwoni w nocy prof. Frans Balder mówiąc, że ma kluczowe informacje nt. amerykańskiego wywiadu, w czym pomogła mu pewna hakerka, którą Mikael dobrze zna. Drogi Salander i Blomkvista znów się krzyżują.

Ciekawostka! Szwedzki wydawca tak bardzo bał się przecieków fragmentów książki, że zażądał od autora pisania jej na komputerze bez podłączenia do internetu oraz dostarczenia jej osobiście jedynie w formie wydruku komputerowego.

Wydaje mi się, że nie może zabraknąć tej pozycji w Waszej wakacyjnej walizce…

Czarownice z Wolfensteinu. Wyspa i drzwi
Data wydania: 20.08.2015

     Fani cyklu o współcześnie żyjących czarownicach ze starego rodu Hohenstauf już niebawem rzucą się niczym wygłodniałe wilki na trzecią część serii! Ciężarna Amelia, po szaleńczym pobycie we Włoszech, pozbawiona opiekuńczej mocy rodzinnych pereł, szuka pomocy u Iana. Wraz z nim przybywa do Anglii, gdzie próbuje przyzwyczaić się do niechcianej ciąży i obmyśleć sposób na odzyskanie Diega. Dręczy ją niepokój, czy dziecko nie stanie się w przyszłości kartą przetargową, która pozwoli triumwiratowi schwytać jej ukochanego. Wbrew sobie zawiera więc przymierze z przeciwnikami Perkuna, co może zachwiać odwiecznym porządkiem w Navii…

Mroczne klimaty i mocni bohaterowie. Abra Kadabra, na czytanie czas!

Zbrodnia w szkarłacie
Data wydania: 22.08.2015

      Czy nie przypomina Wam to trochę tytułu Artura Conan Doyle’a „Studium w szkarłacie”? Czyżby Sherlock Holmes narodził się na nowo? Rok 1900. Dwór w Jeziorach pod Poznaniem. Trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dziedziczki. Jan Morawski, przystojny, szarmancki i inteligentny ziemianin słynący z zamiłowania do kryminalnych zagadek pomaga rodzinie w poszukiwaniach skarbu dziadka. Nocą pada śmiertelny strzał. Podejrzani są wszyscy. Na dodatek gospodarze stoją na krawędzi bankructwa, rodzinną posiadłość chce przejąć pruski zaborca, a  anna młoda nie chce wyjść za mąż. Czy Morawski ocali rodzinę przed hańbą? Czy można zorganizować wesele w rozpadającym się dworze, w towarzystwie trupa i pruskiej policji? Co łączy skarb dziadka, mordercę i szkarłatny pokój?

Przyznajcie, że okładka zachęca do czytania baaardzo mocno! Nr one na mojej liście wakacyjnych książek. Na Waszej też! Ko-niecz-nie!

Bois-Maury Tom 3. DULLE GRIET
Data wydania: 27.08.2015

     Komiks, który zrobił na mnie wrażenie stwierdzeniem, że to „komiksowy fresk o średniowieczu”. Historyczne tło + mistyczna otoczka nakręciła korbkę w moim umyśle… Połowa XVI wieku. Na ziemiach Flandrii luteranizm z każdym dniem zyskuje nowych wyznawców. Inkwizytorzy papiescy nie tolerują tej herezji i żar stosów nie gaśnie. Pokaźna suma, mająca wesprzeć zwolenników Lutra przechodzi z rąk do rąk i podsyca żądze. W tej atmosferze morderczego szaleństwa rycerz de Bois-Maury z umysłem ogarniętym gorączką przedziera się przez surową flamandzką zimę…

Zatopcie się w barbarzyńskim, pokrytym błotem średniowieczu, żałosnym i wzniosłym…

    Zapowiadam, że sierpień nie może być nudny. Śledźcie zapowiedzi, czytajcie i recenzujcie! Podzielcie się też swoimi przeczytanymi hitami 🙂

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Aleksandra

Aleksandra

Prowadzi podwójne życie - to w realu i we śnie. A śni tak, że tylko siadać i spisywać. Jej pasją jest m.in. literatura. Czyta wszędzie, zawsze ma zaczęte kilka książek. Ostatnio nie jest to jednak łatwe, bo... giną jej zakładki. Znajduje je po jakimś czasie w pokoju córeczki, a mała "złodziejka" robi niewinną minkę. Kolejna pasja to film...