Aktualności Archiwum

Książki na styczeń 2018! Premiery zagranicznych autorów

Avatar
Napisane przez Gandalf

Były książki na styczeń polskich autorów, teraz czas na książki zagranicznych pisarzy. Co proponują wydawnictwa w nowym roku? Będzie z czego wybierać. Pojawią się ciekawe premiery zagranicznych autorów. Kryminały, thrillery, literatura dla kobiet, a nawet coś dla miłośników przyrody. Myślę, że każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. W styczniu ukaże się też sporo książkowych wznowień zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Jeśli zatem coś przegapiliście, będziecie mieli szansę nadrobić. Zapraszam do lektury wpisu i oczywiście do czytania, czytania i czytania przez kolejne miesiące.

Uczeń i śmierć  – Nora (Robb J.D.) Roberts 


Data wydania: 09.01.2018

Nora Roberts pisze romanse i kryminały z romansową nutą. Debiutowała w 1981 roku. Od tego czasu wydała ponad 200 książek. Nowa książka Nory Roberts ukaże się już w styczniu. A w zasadzie to książka Robb J.D., bo tym pseudonimem podpisuje kryminały.

Lodowisko w Central Parku. Sielską zabawę przerywają strzały. Okazuje się, że są trzy ofiary śmiertelne. Zginęli młoda łyżwiarka, lekarz i nauczyciel. W pierwszej chwili nikt nie łączy ze sobą ofiar. Wydają się całkowicie przypadkowe. Śledztwem zajmuje się porucznik Eve Dallas. Jest doświadczoną policjantką, mimo to ta zbrodnia ją szokuje. Wie, że sprawdza, to nie amator, a profesjonalista. Wyszkolony i z dobrą bronią. Tak jak w innych sprawach, tak i tym razem młoda porucznik może liczyć na pomoc męża, czyli geniusza komputerowego, na którego koncie są cyfry z mnóstwem zer. Roark pomaga jej znaleźć miejsce, z którego padły strzały. Lista potencjalnych zabójców nie jest długa ponieważ niewiele osób jest tak dobrze wyszkolona. Wkrótce okazuje się, że jest dwóch zabójców, a to co zrobili na lodowisku, było jedynie wstępem do wstrząsającej, makabrycznej gry… Robb J.D. kolejny raz aż do ostatniej strony trzyma Czytelnika w napięciu.

Pięć składników. Gotuj szybko i łatwo  – Jamie Oliver

Data wydania: 10.01.2018

Gotowanie nie wychodzi z mody. A jak gotowanie to i książki o gotowaniu, bo myślę, że nie wszystkie można nazwać kucharskimi. A jak książki o gotowaniu to i kulinarne autorytety. Jednym z nich jest bez wątpienia Jamie Oliver – brytyjski kucharz, autor licznych programów, a także książek kulinarnych. W styczniu ukaże się nowa książka Jamiego Olivera „Pięć składników. Gotuj szybko i łatwo”. Czy będzie to kolejny bestseller? Myślę, że tak, bo zapowiada się obiecująco. I czuję, że to może być zdecydowanie lektura dla mnie 🙂

Jamie proponuje coś naprawdę ciekawego. Kulinarnie intrygującego. A mianowicie łączy na różne sposoby pięć składników tworząc w ten sposób ponad 130 zupełnie nowych przepisów. To potrawy, które można zaserwować na co dzień i od święta. Od dań mięsnych po słodkości. Książka zapowiada „maksimum smaku przy minimum wysiłku, szeroki wachlarz posiłków o różnej wartości odżywczej i mnóstwo fantastycznych inspiracji”. Kto się skusi?

Ostatni list od kochanka  – Jojo Moyes 

Data wydania: 10.01.2018

Ta literacka zapowiedź na styczeń to coś dla kobiet. Wielbicielki pióra Jojo Moyes będą zachwycone. Pisarka do tej pory podbiła ich serca takimi powieściami jak „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś”, czy „Dziewczyną, którą kochałeś”. A teraz „Ostatni list od kochanka”, nowa książka Jojo Moyes – zapowiada się ciekawie.

Bohaterką nowej powieści Moyes jest Ellie. To młoda dziennikarka. Przypadkiem trafia na listy, które są pozostałością romansu sprzed lat. Romans to za mało powiedziane. To była wielka miłość. Gorące uczucie połączyło młodą mężatkę Jennifer i Anthony`ego, reportera. Przejmujące listy, które do siebie pisali zafascynowały dziennikarkę. Ich historia tak wciągnęła Ellie, że postanawia dowiedzieć się jak skończył się zakazany związek. Czy to co odkryje może mieć wpływa na jej życie? Jak mówi mądrość grecka „Odwaga jest początkiem działania, a szczęście jego końcem”. I tym właśnie będzie musiała kierować się bohaterka „Ostatniego listu do kochanka”. Czasami trzeba stawić czoło całemu światu, złamać konwenanse, nie stosować się do panujących norm. Miłość wymaga odwagi…

Jesteś moja  – Ross Helen Klein

Data wydania: 11.01.2018

Kolejna książka na styczeń 2018! Jej autorką Ross Helen Klein, która twórczość pojawiała się w The New Yorker, The New York Times i wielu literackich czasopismach. Jej pierwsza powieść ukazała się jako e-book. „Jesteś moja” to książkowy debiut.

Lucy Wakefield to młoda kobieta sukcesu. Wykształcona, z dobrą posadą. Okazuje się jednak, że choć jest ułożona i prowadzi normalne życie, potrafi zrobić coś szokującego. Pewnego dnia niespodziewania zabiera niemowlę pozostawione w wózku na zakupy. Mówiąc wprost – porywa dziecko! Oczywiście, jak się domyślacie, nie zamierza zażądać okupu. Dziewczynkę wychowuje jak własne dziecko. Wymaga to pewnych kombinacji, szczególnie na początku. Udaje się Lucy zachować sekret przez ponad dwadzieścia lat przed córką, rodziną, znajomymi. Tajemnica wpływa na życie wielu osób…

Ross Helen Klein daje do myślenia. Serwuje Czytelnikowi poruszającą historię. Opowieść o macierzyństwie, miłości, nadziei, utracie i bólu. Lucy, Mia, a także jej biologiczna matka… jak jedna decyzja nieodwracalnie zmieniła ich życie… Debiutancka powieść Ross Helen Klein to jedna z książek, po którą sięgnę w styczniu.

W domu  – Harlan Coben 

Data wydania: 17.01.2018

Harlan Coben to jeden z tych autorów, po których sięgam w ciemno. Do tej pory mnie nie zawiódł.

Myron Bolitar – były koszykarz po prawie, zarabiający jako agent sportowy – oraz Win Lockwood – ekscentryczny multimilioner uchodzący za snoba, ceniący luksus – po raz kolejny wciągną Czytelników w swoje działania. Tym razem wracają do sprawy porwania sprzed dziesięciu lat. Uprowadzono wówczas dwóch chłopców. Patrick Moore i Rhys Baldwin mieli po sześć lat. Jak to przeważnie bywa, porywacze zażądali okupu. Zaskakujące było to, że nagle jednak urwali kontakt. Lata mijały, a zrozpaczone rodziny próbowały pogodzić się z tragedią. Mężczyźni są przekonani, że udało im się namierzyć jednego z porwanych chłopców. Nastolatka podobno widziano w Londynie. Czy to na pewno on? Czy coś pamięta z tragicznych wydarzeń? Czy może pomóc w odnalezieniu kolegi? „W domu” Harla Cobena to thriller trzymający w napięciu do ostatniej strony. Przy precyzyjnie rozłożonym napięciu pisarz potrafi też poruszyć Czytelnika i opowiadać o prawdziwych wartościach.

Ptakologia  – Sy Montgomery

Data wydania: 17.01.2017

Książka na styczeń szczególnie dla tych, którzy kochają przyrodę, czyli prawie dla wszystkich 🙂 Książek o naturze, przyrodzie, zwierzętach jest coraz więcej. Cieszą się dużą popularnością, a pisarze coraz śmielej i ciekawiej przedstawiają zagadnienia z tym związane. Ten fakt nie dziwi.

„Przyroda jest piękniejsza i bardziej fascynująca, niż wymaga od niej ewolucja. Patrząc na ptaki, widać cudowniejsze życie, które my, ograniczeni zmysłami, dopiero zaczęliśmy dostrzegać. Polecam Ptakologię każdemu, komu zależy na zrozumieniu przyrody, a także każdemu, kto częściej marzy, patrząc w niebo niż na wyświetlacz smartfona. Niech śpiew ptaków zawsze będzie z wami”. – Łukasz Bożycki, fotograf, biolog, radiowiec

Przyrodniczka i podróżniczka Sy Montgomery ma już na swoim koncie książki o naturze. Jedną z popularniejszych jest „Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii” . W „Ptakologi” jak sam tytuł wskazuje ptaki będą bohaterami. Autorka pokazuje jakie naprawdę są. Zaskakuje Czytelnika i wskazuje wiele podobieństw ptaków i ludzi. Kury o ciekawych osobowościach radzące sobie z różnymi życiowymi sytuacjami, Maja i Zunie – kolibry, które wylęgły się z jaj wielkości ziaren fasoli – delikatne i władcze. Śnieżka, kakadu, który podbił internet. I dla odmiany papuga żako Alexa – potrafiąca mówić kłamczucha. Gołębie, które zawsze wracają do domu, jednak nikt nie odkrył jak to robią. I wrony wykorzystujące ludzi do swoich celów… Brzmi fascynująco, prawda?

Wyginacze łyżeczek  – Daryl Gregory 

Data wydania: 31.01.2018

Kolejna książkowa propozycja na styczeń to powieść „Wiginacze łyżeczek”. Tym razem będzie miło, zabawnie, rodzinnie i fantastycznie.

Bywają postaci, które choć nie są klasycznie dobre i porządne, to wzbudzają sympatię. Łobuziaki, czarne charaktery, outsiderzy, cwaniaczki… pisarze potrafią sprawić, że Czytelnicy za nimi przepadają. Daryl Gregory amerykański pisarz fantasy i science fiction też to potrafi. Właśnie takim ciekawym typkiem jest Teddy Telemachus. Kanciarz roztaczający wszelkie uroki obdarzony talentem do sztuczek magicznych. Lubi pieniądze i żeby je mieć współpracuje nawet z podejrzanymi osobnikami z przestępczego światka. Także dla kasy chce wziąć udział w rządowym, tajnym badaniu. Dotyczy ono telekinezy. Ma pokazać jej rolę w zdobywaniu sekretnych informacji. Daryl Gregory poza tym, że lubi pieniądze, lubi też kobiety. A szczególnie atrakcyjne i niesamowite. Taka jest właśnie Maureen McKinnon. Piękna, a do tego z fascynującym darem. Maureen jest jasnowidzem i ma ogromne moce. Daryl też jest facetem w jej typie. Uczucie, ślub, a z czasem trójka dzieci. Niezwykłych dzieci. Oczywiście wszystkie maluchy są niezwykłe, ale te jeszcze bardziej ponieważ są obdarzone paranormalnymi zdolnościami. Co robić mając takie skarby? Zostać Niesamowitą Rodziną Telemachusów! Tak się właśnie dzieje. Rodzina jeździ po kraju i daje występy. Nieziemskie zdolności pozwalają im stworzyć porywające show. Irene to wykrywacz kłamstw, Frankie porusza przedmiotami siłą woli, a Buddy widzi przyszłość. Wszystko układa się pomyślnie, do momentu kiedy… Jeśli jesteści ciekawi, jak potoczą się losy „Wyginaczy łyżeczek” sięgnijcie po książkę.

Szpiegowskie dziedzictwo  – John Le Carré

Data wydania: 31.01.2018

John le Carré, a dokładniej David John Moore Cornwell, wraca po ponad dwudziestu latach przerwy. Wielbiciele szpiegowskich powieści brytyjskiego pisarza będą zachwyceni. W styczniu ukaże się nowa książka autora – „Szpiegowskie dziedzictwo”.

Powieść le Carré’a jest nowa, ale bohater – „stary”. W „Szpiegowskim dziedzictwie” Czytelnicy ponownie spotkają się z Georgem Smiley’em, agentem brytyjskiego wywiadu. Kilka słów o fabule. Peter Guillam jest szpiegiem na emeryturze i wiedzie beztroskie życie na farmie na południu Bretanii. Dawniej był uczniem George’a Smiley’a. Panowie zakolegowali się. Pewnego dnia Peter dostaje list z prośbą o przybycie do Londynu. Powód? Wracają czasy Zimnej Wojny, a dokładnie analiza ówczesnych akcji wywiadu. A dokładnie poddać analizie przebieg operacji Windfall. Zginął wtedy jeden z najważniejszych brytyjskich agentów Alec Leamas. Działali wtedy także Jim Prideaux, George Smiley i sam Peter Guillam. Swoistego rozrachunku dokonają ludzie, którzy nie znają tamtych czasów.

Które premiery zagranicznych autorów ciekawi Was najbardziej?

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf