Aktualności

Książki na listopad. Zagraniczni autorzy – to warto przeczytać!

Aleksandra
Napisane przez Aleksandra

Były zapowiedzi książek polskich autorów, a teraz propozycje zagranicznych pisarzy. Książka na listopad musi być! Zachęcam do lektury wpisu i kolejnych książek 🙂

Czarownica  – Camilla Lackberg 


Data wydania: 08.11.2017

Wśród książek na listopad jest najnowsza powieść Camilli Lackberg. Podobno już jako dziewczynka próbowała pisać kryminały. Wybrała jednak studia ekonomiczne. Chęć do pisania nie opuściła jej. Od rodziny dostała na gwiazdkę profesjonalny kurs pisania kryminałów. Wtedy właśnie Jean Edith Läckberg rozpisała się na dobre. Publikuje pod pseudonimem Camilli Lackberg i jest jedną z najpopularniejszych szwedzkich autorek kryminałów.

Nowa książka Camilli Lackberg to „Czarownica”. Należy do serii o rybackim miasteczku Fjallbacka z P. Hedströmem i E. Falck. Kryminały opowiadają o sprawach prowadzonych przez detektywa Patrika Hedstroma i pisarkę Erickę Falck.

O czym jest nowy kryminał Lackberg? W skrócie. Z farmy znika czteroletnia Linnea. Od razu budzi to wspomnienia strasznej przeszłości. Trzydzieści lat wcześniej doszło do takiego samego dramatu. Dziecko znaleziono martwe. Oskarżono wówczas dwie trzynastolatki. Na więzienie były za młode. Jedna z nich ułożyła sobie spokojne życie. Druga zrobiła aktorską karierę i właśnie przyjechała na zdjęcia w tę okolicę… Dziewczyna wkrótce zostaje odnaleziona… w tym samym miejscu, gdzie odnaleziono dziecko przed laty…

Adres nieznany  Lee Child 


Data wydania: 08.11.2017

Prawdziwa literacka uczta dla fanów Lee Childa! Świetna książka na listopad. Po raz pierwszy na polskim rynku ukażą się wszystkie opowiadania o Jacku Reacher – byłym majorze, który po odejściu z armii włóczy się po Stanach Zjednoczonych. Wszystko czego potrzebuje ma ze sobą. Umie przetrwać. Jest silny, wysportowany… nic dziwnego, że pojawia się sporo kobiet w jego życiu, podobnie jak tarapatów, czy inaczej mówiąc przygód. Zawsze jednak stawia na swoim. „Bez względu na to, czy jest nastolatkiem, który podczas zaćmienia słońca odkrywa mroczną stronę miasta, czy jest świadkiem kradzieży tajemniczej torby, czy wpada na trop szpiega lub czy staje w intelektualne szranki z czterema kobietami. W jego wykonaniu nawet przyjemna wędrówka po Maine może zamienić się w niebezpieczny pościg”.

W listopadzie ukaże się 11 historii o Jacku Reacherze i to w jednej książce. Polecam.

Człowiek, który widział więcej  – Eric-Emmanuel Schmitt 


Data wydania: 08.11.2017

Eric-Emmanuel Schmitt jest znany szerokiemu gronu przede wszystkim z twórczości teatralnej. Pracował jako wykładowca uniwersytecki, ale postanowił skupić się jedynie na pisaniu prozy i sztuk teatralnych. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych francuskich pisarzy, a jego dzieła tłumaczone są na ponad 30 języków.

Twórczość Erica-Emmanuela Schmitta pełna jest ważnych egzystencjalnych tematów. Miłość, przyjaźń, relacje międzyludzkie, sens istnienia… To on jest autorem ponadczasowego dzieła „Oskar i pani Róża”. Już chyba dłużej nie muszę nikogo przekonywać, że warto sięgnąć po książkę Erica-Emmanuela Schmitta „Człowiek, który widział więcej”.

W opisie wydawcy intryguje już pierwsze pytanie: „O co zapytałbyś Boga, gdybyś mógł z Nim porozmawiać?”. Bohaterem książki jest Augustin. Posiada on niezwykły dar. Od dziecka go ukrywa. Ten dar polega na tym, że Augustin widzi więcej… Pewnego razu uczestniczy w dramatycznym wydarzeniu. Czy wie kim był sprawca? Czy jego dar pomoże, by uniknąć kolejnych nieszczęść?

Książka mistrza filozoficznych rozważań to idealny wybór na listopadowy wieczór.

Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni  – Joanne K. Rowling 


Data wydania: 22.11.2017

Autorka serii o Harrym Potterze doskonale wie co to są porażki, trudności i jak to jest mieć w życiu pod górkę. Zanim została znaną pisarką i milionerką doświadczyła niejednego. Rękopis o młodym czarodzieju odrzuciło aż dwanaście wydawnictw. Wówczas Rowling nie przelewało się, a na domiar złego zmagała się z depresją. W końcu zdecydowano się wydać Harrego Pottera. Zasugerowano jednak, żeby pisarka nieco zmodyfikowała imię i nie podpisywała się Joanne Kathleen tylko J.K. Brzmi to bardziej męsko.

Teraz J.K. Rowling pomaga innym. Prawie dziesięć lat temu pisarka wygłosiła poruszającą mowę na Uniwersytecie Harvarda. Skierowana było do absolwentów uczelni. Teraz można po raz pierwszy przeczytać to co wówczas powiedziała Rowling po polsku. „Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni” to między innymi zbiór cennych wskazówek nie dla pisarzy, a dla każdego, kto ma przed sobą nowy rozdział życia. Rowling pisze, jak radzić sobie z porażkami. Jak trudności przekuwać w sukcesy i co w życiu jest naprawdę ważne.
Wpływy ze sprzedaży książki J.K. Rowling przekaże organizacji charytatywnej Lumos Foundation.

Nieznane więzi natury  – Peter Wohlleben 


Data wydania: 22.11.2017

Kolejna książka na listopad. Peter Wohllben potrafi w fascynujący sposób opowiadać o przyrodzie. Udowodnił już to w książkach „Sekretne życie drzew” i „Duchowe życie zwierząt”. Nowa książka Petera Wohllbena to „Nieznane więzi natury”. Tym razem pisarz, z zawodu leśnik, postanowił wyjaśnić światu więzi, jakie łączą wszelkie leśne stworzenia. Korniki, wilki, drzewa… każdy żywy organizm ma wpływ na utrzymanie przyrody w ryzach. To takie współistnienie, które gwarantuje równowagę. Tu też ważna jest rola człowieka, którego działania mają ogromy wpływ na los naszej planety. Peter Wohllben znany jest z tego, że nie jest fanem nowoczesnych technologii, która za bardzo ingerują w naturę i wyrządzają w lasach szkody.

Pudełko z guzikami Gwendy Stephen King, Richard Chizmar 


Data wydania: 22.11.2017

Stephena Kinga nikomu nie trzeba przedstawiać. To, że potrafi pisać w duecie udowodnił tworząc ze swoimi synami. Tym razem Stephen King podjął się współpracy z Richardem Chizmarem. Kilka słów o nim. Jest współwłaścicielem wydawnictwa Cemetery Dance Publication i redaktorem naczelnym magazynu Cemetery Dance. Pisanie nie jest mu obce. Jest autorem powieści i opowiadań, z których wiele zyskało uznanie Czytelników. Chizma pisze również scenariusze i jest producentem filmowym. Dopytywany o współpracę ze Stephenem Kingiem powiedział:

„Kilka ostatnich tygodni spędziłem pisząc nowelę wspólnie ze Stephenem Kingiem. Niezwykłe przeżycie i mnóstwo zabawy. Wkrótce zostanie wydana jako samodzielna książka. (Proszę, nie pytajcie o dalsze szczegóły, bo nic więcej nie powiem)”.

Akcja „Pudełka z guzikami Gwendy” rozgrywa się w miasteczku Castle Rock w 1974 roku. Jest tam Castle View. Prowadzą do niego trzy drogi: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Dwunastoletnia Gwendy Peterson lubiła schody. Kiedy była już na szczycie słyszała co dzieje się na dole. Pewnego razu Gwendy zawołał nieznajomy mężczyzna…

Żółwie aż do końca  – John Green 


Data wydania: 22.11.2017

Ta książka na listopad to coś z gatunku young adoult fiction. „Żółwie aż do końca” to nowa powieść Johna Greena, autora takich książek jak „Gwiazd naszych wina”, czy „Papierowe miasta”.

Tytuł „Żółwie aż do końca” to nawiązanie do znanej anegdoty z „Krótkiej historii czasu” Stephena Hawkinga. Fabuła książki Greena utrzymywana jest w ogromnej tajemnicy. Wiadomo tyle, co w opisie wydawcy.

Bohaterką książki jest nastoletnia Aza, która nieoczekiwanie zostaje śledczym w sprawie tajemniczego zniknięcia miliardera Russella Picketta. Rozwiązanie sprawy to jedno, a spora wyznaczona nagroda to drugie. Ten drugi powód szczególnie przekonuje przyjaciółkę dziewczyny Daisy. Koleżanki wspólnie próbują rozwiązać zagadkę.Okazuje się, że Aza zna syna owego bogacza…

Na krańce świata  – Norman Davies 


Data wydania: 22.11.2017

Jeżeli macie ochotę na niesamowitą wyprawę „Na krańce świata” to macie okazję. W tę niezwykłą podróż przez historię zabierze Was Norman Davies – wybitny historyk, który kształcił się w Bolton School, Magdalen College w Oksfordzie, University of Sussex i na kilku uniwersytetach w kontynentalnej Europie, m.in. w Grenoble, Perugii i Krakowie. Przeszedł na wcześniejszą emeryturę by pisać i podróżować. I słowa dotrzymał. Z cyklem wykładów i chęcią odpoczynku odwiedził między innymi Zjednoczone Emiraty Arabskie, Malezję, Tasmanię, Nową Zelandię, Tahiti… i wiele innych. Teraz przybliża ten świat Czytelnikom. Mogą poznać „urzędniczkę paszportową z Azerbejdżanu i teksańskich ranczerów; dzieje pirackiego wybrzeża, dziś jednego z najbogatszych krajów świata, i losy hinduskich maharadżów”. Podróżnik-historyk zabiera także w rejs na Tasmanię i przejażdżkę rikszą zatłoczonymi ulicami Dehli. Każde miejsce to inna niezwykła opowieść. Podróżujący historyk wszędzie odnajduje niesamowite opowieści. Czy może być lepsza książka na zimne jesienne wieczory?

Jak w bajce  – Danielle Steel 


Data wydania: 30.11.2017

Danielle Steel – królowa literatury kobiecej nie spoczywa na laurach. Można nawet powiedzieć, że zasypuje swoje Czytelniczki nowymi powieściami. W listopadzie ukaże się nowa powieść Danielle Steel „Jak w bajce”.

Często w książkach Steel kobiety odnajdują to, o czym marzą. Spełnione marzenia, życie jak z bajki… tak będzie i tym razem, ale nie od razu. Danielle Steel napisała współczesną wersję Kopciuszka. Ten Kopciuszek pochodzi z Napa Valey w Kalifornii i ma na imię Camille. Dziewczyna dorastała w wielkiej posiadłości, a jej dzieciństwo przepełnione było radością i miłością najbliższych. Po studiach wraca w rodzinne strony, żeby pomóc rodzicom. Niespodziewanie umiera jej matka. Ojciec wkrótce żeni się z francuską hrabiną de Pantin. Dziewczyna nie może uwierzyć w to co się dzieje. Wkrótce odkrywa prawdę o kobiecie…

Które książki na listopad chcecie przeczytać? Może czekacie na jeszcze inne tytuły? Piszcie!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Aleksandra

Aleksandra

Prowadzi podwójne życie - to w realu i we śnie. A śni tak, że tylko siadać i spisywać. Jej pasją jest m.in. literatura. Czyta wszędzie, zawsze ma zaczęte kilka książek. Ostatnio nie jest to jednak łatwe, bo... giną jej zakładki. Znajduje je po jakimś czasie w pokoju córeczki, a mała "złodziejka" robi niewinną minkę. Kolejna pasja to film...