Aktualności Recenzje

Książka – prezent na Dzień Mamy. Ponad 20 propozycji!

książka na dzień matki
Aleksandra
Napisane przez Aleksandra

Mama, mamusia, mamcia… jedna jedyna, ta, która ma nieskończone pokłady miłości, ciepła, zrozumienia, dobroci, troski… wymieniać mogłabym długo. Ogromnym szczęściem jest móc, jak najdłużej obdarowywać swoje mamy.

Każda okazja jest dobra, żeby sprawić mamie radość. Nie potrzeba specjalnych okoliczności. Jednak Dzień Matki, to ta data w kalendarzu, o której nie można zapomnieć. Macie już pomysły na prezent z okazji święta mam?

Książka zawsze jest świetnym prezentem lub dodatkiem do innego podarunku. W tym wpisie znajdziecie ponad 20 propozycji książkowych prezentów. Są to głównie nowości literackie i bestsellery. Żeby było Wam łatwiej podzieliłam mamy na kilka grup 🙂 I tak, znajdziecie tu książki dla mam o mocnych nerwach, romantyczek, idealistek. Są też lektury dla mam twardo stąpających po ziemi i lubiących fakty i dla tych, które kochają naturę. Nie mogło zabraknąć propozycji dla mam ceniących sobie piękno i bycie piękną. Zachęcam do czytania i dodawania swoich prezentowych propozycji w komentarzach.

>> Dla mam o mocnych nerwach

Nie wszystkie panie lubią lektury z półki podpisanej: literatura kobieca. Niektóre wolą mocniejsze tematy i najchętniej sięgają po książki, które na maksa trzymają w napięciu. Kryminał, thriller, sensacja to może być w takim razie pomysł na prezent na Dzień Matki.

Pakiet (tomy 1-4)  – Camilla Läckberg 

Myślę, że tym mamom, spodoba się saga Camilly Läckberg. Autorka powieści kryminalne osadziła w realiach jej rodzinnej małej Fjällbacki, osady rybackiej zmieniającej się w miejscowość urlopową i turystyczną. Powieści łączy sympatyczna para: pisarka Erika Falck i jej partner – policjant Patrick Hedström. Bohaterowie różnymi drogami zagłębiają się w ciemne zakamarki życia ofiar i morderców. Mama, która otrzyma tę książkę w prezencie, z przyjemnością zajrzy do domu Eriki, gdzie zobaczy problemy jej siostry i podejrzy związek z Patrickiem. Para stworzona przez Läckberg to zwykli ludzie, tacy z sąsiedztwa, tylko zajmujący się czymś, czego chcielibyśmy uniknąć – zbrodnią.

Każda część kryminalnej serii Läckberg to osobna historia. Sagę otwiera „Księżniczka z lodu”. Historia rozpoczyna się pewnego mroźnego dnia, gdy w wannie rzadko zamieszkałego domu, znaleziono zwłoki młodej kobiety. Czy to samobójstwo, czy morderstwo? Gdzie zaprowadzą ślady zostawione przez mordercę? Policja ma swoje tropy, ale brakuje wiedzy o przeszłości ofiary, którą dysponuje Erika. Tylko łącząc siły mogą znaleźć mordercę.

W „Kaznodziei” też nie ma łatwych rozwiązań. W tej części Erika jest w ciąży i trudno jej pogodzić życie rodzinne z szukaniem mordercy kobiety znalezionej w Wąwozie Królewskim. Sprawę komplikują też kości dawnych ofiar odkrytych w pobliżu ciała ofiary. Läckberg myli tropy, podsuwa fałszywe rozwiązania, opóźnia moment, w którym naprowadzi Czytelnika na ślad prawdziwego mordercy. A zbrodniarza trzeba odszukać jak najszybciej, bo turyści zaczynają omijać Fjällbacę. Patrick więc zamiast na urlopie spędza czas w pracy.

W trzecim tomie serii – „Kamieniarzu” – ofiarą jest mała dziewczynka. Okrutna historia, w której ginie dziecko, zamordowane i wrzucone do morza. Czy uda się znaleźć sprawcę? Kto kryje tajemnice sprzed lat? Jak bardzo strach i wstyd kieruje postępowaniem mordercy? Wątek kryminalny przeplata się z wątkami obyczajowymi. Erika boryka się z problemami macierzyństwa, Patrick musi odnaleźć się w roli taty. Tymczasem pisarka mnoży zagadki. Chwila nieuwagi i Czytelnik daje się wywieść na manowce. A na końcu prawdopodobnie zdziwi się, że rozwiązanie było tak blisko.


„Ofiara losu” kończy sagę. Tu też ginie kobieta. Dziewczyna marząca o szczęściu, miłości i bezpiecznym życiu. Dziewczyna, która o bycie sobą walczy w zadziwiający sposób – bierze udział w dość swobodnym reality show. Ile można zrobić dla pieniędzy? Co warto poświęcić dla chwili sławy? Może cała historia nie jest zbyt porywająca, ale dobrze się czyta o kulisach takiego programu telewizyjnego.

Akcja przeplata się z życiem Eriki i Patricka. Decydują się na nowy krok w swoim związku. Dochodzą jeszcze problemy siostry Eriki – Anny. Tylko opiekuńcza Erika może jej pomóc w powrocie do normalnego życia.

Żeby nie rozstawać się z Fjällbacką można zajrzeć do książki kucharskiej napisanej przez Camillę Läckberg. Wspomnienia historii z jej książek można odświeżyć korzystając z przepisów z książki: „Smaki z Fjällbacki” .

„Rok królika”  – Joanna Bator

Czytelniczki „Kobiety”, „Piaskowej góry”, czy „Japońskiego wachlarza” pewnie od razu sięgną po nieco odmienną książkę Joanny Bator – „Rok królika”. Mamy, które nie czytały jeszcze książek pisarki, mają okazję na pierwsze spotkanie z jej twórczością. Trudno jednoznacznie określić tę pozycję. Na pewno pociąga barwnym językiem, czarnym humorem i bardzo zakręconą fabułą. Przebogatą osobowością, autorka popularnych romansów – Julia Mrok, bohaterka książki i kolekcjonerka tytułów – obdzielić mogłaby kilka postaci. Mamy, które zaczytają się w „Roku królika” dowiedzą się, jak można z Warszawy trafić do miasteczka Frankenstein i rozpocząć w nim nowe życie. Taki numer może przejść, kiedy zmieni się tożsamość…

Kto uwierzy w historie, przytrafiające się Julii – Annie? Są tak groteskowo niewyobrażalne, że niektóre mogłyby się nawet wydarzyć. Tak, jak groteskowa opowieść, prowadząca Czytelnika i Annę do spa „Pod Królikiem”. Kto zlekceważyłby informację z tabloidu, że „nawiedzony przez duszę zmarłej właścicielki królik masakruje mieszkańców…”.

„Nie wszystko zostało zapomniane”  – Wendy Walker 

To nie powinno się zdarzyć. Nawet czytanie o takich historiach budzi sprzeciw. Młodej dziewczynie zadano rany, których nie sposób wyleczyć. Wendy Walker opisuje historię brutalnie zgwałconej, nieletniej Jenny. Ale to nie ofiara opowiada, lecz jej terapeuta. Dziewczyna nic nie pamięta, a całe wydarzenie poznajemy z punktu widzenia terapeuty, rodziny i osób wydawałoby się, tylko tworzących tło. Każda sesja i każda postać jest ważna i prowadzi Czytelnika przez kolejne wydarzenia. Znajduje on w książce i wątek kryminalny i rodzinne tajemnice.

Czy warto burzyć misternie zbudowany nowy świat skrzywdzonej dziewczyny? Wiele mam z całą pewnością chętnie zastanowi się nad tym.

>> Dla mam romantyczek

Są mamy, które lubią czasami odpłynąć w romantycznych uniesieniach. Jeśli Twoja mama ma duszę romantyczki i lubi tak zwaną „babską literaturę”, to być może któraś z tych nowości literackich okaże się idealnym prezentem na Dzień Matki.

„Szpieg”  – Paulo Coelho 

Książki Paula Coelho zmieniają ludzi. Jego „Alchemika”  nie da się zapomnieć. Podobnie może być ze „Szpiegiem”.
Fascynująca Mata Hari – najsłynniejsza kobieta-szpieg odkrywa swoje tajemnice. Dokładniej to Coelho odtwarza jej historię, wymyślając również jej ostatni pożegnalny list.

Kto wie jak ubrała się na egzekucję? Czy była tak odważna, że chciała zobaczyć pluton egzekucyjny? Ta kobieta do dziś drażni i intryguje. Wybrała niezależność i przełamała konwenanse. Kochano ją i nienawidzono. Kobieta-szpieg, egzotyczna tancerka, kochanka najbardziej wpływowych mężczyzn swojej epoki. Nosiła wiele imion. Z domu Margaretha Geertruida Zelle, na Jawie była panią MacLeod, Niemcy nadali jej kryptonim H21. Kto znał ją naprawdę?

„Gwiazdy fortuny. Trylogia Strażnicy, Tom 1”  – Nora Roberts 

Romantyczna miłość i magia. To klimaty z pierwszego tomu trylogii „Strażnicy” Nory Roberts, która pod pseudonimem J.D. Robb pisze również poczytne kryminały z serii In Death.

Obleczone w ciało dziwaczne zwidy, jak ze snów, zapełniają karty książki „Gwiazdy fortuny”. Trylogia „Strażnicy”. Legenda o doskonałym prezencie, stworzonym przez trzy boginie dla nowej królowej, który ukryć musiały przed czwartą, złą Nerezzą – to początek całej opowieści. Właśnie przyszła pora, aby wyczarowane gwiazdy kryjące zaklętą moc zostały odnalezione. W przepięknych plenerach Korfu sześć osób, którym przewodzi jasnowidzka i malarka Sasha, szuka tych gwiazd. Nie jest łatwo ponieważ muszą walczyć z wysłannikami Nerezzy. Cała grupa obdarzona jest nadprzyrodzonymi zdolnościami. Aby zdobyć Gwiazdę Ognia ukrytą w podwodnej jaskini muszą zjednoczyć siły, poznać co to lojalność, przyjaźń i poświęcenie. W pierwszym tomie Czytelnik poznaje wszystkich członków ekipy. Pojawiają się oni w następnych książkach cyklu. Mamy na pewno zainteresuje też to, kto skradł serce Sashi.
Kolejne dwie części serii to „Zatoka westchnień”  i „Szklana wyspa”.

W „Zatoce westchnień” sześciu Strażników trafia na Capri. Szukają drugiego prezentu – Gwiazdy Wody. W tej części parą zostają: podróżnik Sawyer King i Syrena Annika. Miłość jednak jest trudna i pełna wyrzeczeń. Sawyer kryje tajemnice, które mogą zagrażać ukochanej. Nie zdradzę, czy uda się im przetrwać. Powiem tylko, że podstępna bogini szykuje groźną broń.


Irlandia jest sceną, na której rozgrywa się akcja trzeciej części „Strażników”. W „Szklanej wyspie” o najwyższą stawkę zagra archeolog Riley Gwin. Tym razem Nerezza chce nie tylko gwiazd ale i krwi Strażników. Kto zwycięży? Czy uczucie do Doyla przetrwa próbę?

Wiadomo jedno, mama, która przeczyta pierwszy tom trylogii, na pewno zapragnie dalszej lektury.

„Sex Machine”  – M.S. Force 

Coś dla bardziej odważnych mam. „Sex Machine” to nowa powieść Marie Force (pseudonim M. S. Force) autorki bestsellerowego cyklu „Quantum”.

Czy jedna noc nieziemskiego seksu zmieni życie pięknej bohaterki? Honey Carmichael nie dba o powodzenie, czeka na mężczyznę, przy którym wreszcie poczuje się bezpieczna. Zanim to nastąpi, chce przeżyć noc z najgorętszym facetem w mieście. Tylko, że Blake – gość o którym marzą kobiety, po przeżytej tragedii postanowił, że nigdy się nie zakocha. Mamy na pewno chętnie sprawdzą, czy czeka ich szczęście… Książki M.S. Force sprzedają się błyskawicznie i czytają równie szybko.

>> Dla mam idealistek

Wiele mam z całą pewnością wieczorami zaczytuje się literaturze pięknej, poezji, klasykach. Jeśli nie zna się dobrze gustu mamy, nie jest łatwo zdecydować, co jej się spodoba. Na szczęście są pozycje, które można określić jako uniwersalne, czyli takie, które warto znać. Myślę, że to prezenty, które ciszą zawsze.

„Mitologia nordycka”  – Neil Gaiman 

…Na początku nie było nic, jedynie Gyinungagap (co znaczy próżnia bądź otchłań). Później zaś był Nilfheim, świat gdzie rządzi mróz…

„Mitologia nordycka” to książka autora wielokrotnie nagradzanego za twórczość, Neila Gaimana. Wielbiciele jego komiksów od razu odnajdą się w świecie nordyckich mitów, gdzie ożywają bogowie – namiętni, ale też wybuchowi i okrutni. Wartka akcja, błyskotliwy język i bogate opisy, nie pozwalają łatwo oderwać się od lektury. Jeśli Twoją mamę interesuje kultura krajów północnej Europy i jest miłośniczką mitologii, z całą pewnością ucieszy się z prezentu pod tytułem „Mitologia nordycka” 🙂

„Od oddechu do oddechu. Najpiękniejsze wiersze i piosenki”Wojciech Młynarski 

Niedawno pożegnaliśmy Wojciecha Młynarskiego, autora pięknych mądrych tekstów, które znają pokolenia Polaków. Cudownie puentował absurdy czasów PRL-u, wychwytywał perełki humoru z banalnych historii. Trudno określić kim był Młynarski. Poznaliśmy go jako satyryka, poetę, filologa, artystę kabaretowego, konferansjera, dramaturga, librecistę, tłumacza, felietonistę, reżysera teatralnego, wykonawcę.

Jego charakterystyczny głos słyszy się czytając strofy z książki „Od oddechu do oddechu”. Są w niej rzeczywiście te najpiękniejsze, ukochane wiersze i piosenki Mistrza Młynarskiego. To niezbędna pozycja w domowej biblioteczce każdej mamy.

„Sztuka kochania”  – Michalina Wisłocka 

Kiedyś zdobywana spod lady i czytana w tajemnicy przed rodziną, „Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej zmieniła pokolenie polskich mam i babć. Szokowała otwartością w temacie dotychczas szeptanym w tajemnicy. Pokazała, że kochanie to radość i przyjemność dla dwóch osób. Uczyła, jak ważne są rozmowy o uczuciach, pomagała wygonić upiory zakłamania i fałszywego wstydu z wielu łóżek.

Legendarny już poradnik słynnej seksuolożki opatrzył teraz wstępem prof. Zbigniew Izdebski. Niedawno można było obejrzeć w kinach filmową biografię Michaliny Wisłockiej. Film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” i książka świetnie się uzupełniają. Taki dwupak o miłości to niebanalny pomysł na prezent z okazji Dnia Matki.

>> Dla mam, dla których liczą się fakty

Reportaż, dokument, literatura faktu, potrafią wciągnąć nie jednego Czytelnika. Mamy nie są tu wyjątkiem. Dlatego wśród propozycji prezentów dla mam znalazła się publicystyka literacka. Twoja Mama lubi konkrety i ceni sobie fakty? Poniższe książki to pomysł na prezent z okazji Dnia Matki.

„Wszyscy ludzie generała. Wstrząsający portret elit, które stanowią otoczenie Donalda Trumpa”  – Michael Hastings

To nie jest pozycja z cyklu: dawno, dawno temu. Właśnie niedawno i teraz dzieją się historie w książce Michaela Hastings’a. Opisuje on świat, do którego zwykły zjadacz chleba nie ma dostępu. Podnosi zasłonę znad wydarzeń, które odbiera się z zupełnie innej perspektywy. Tam gdzie doszukiwaliśmy się szlachetności, rozsądku i dobrze pojętego patriotyzmu – widzimy oblicza ludzi, dla których władza, dobra zabawa i zysk były wszystkim.

Szokujący obraz elity amerykańskiej armii opisał jeden z najzdolniejszych reporterów młodego pokolenia. Zobaczył to, na co mu pozwolono, ale i tak obraz ekipy generała McChrystala wstrząsnął Białym Domem i doprowadził do dymisji. Dziś ludzi Gwiazdy Rocka, bo i tak generał był nazywany, spotkamy w otoczeniu prezydenta Donalda Trumpa.

Sam Michael Hastings, autor książki, krótko po wydaniu książki zginął w wypadku. Okoliczności tej śmierci budzą kontrowersje.

„Nokaut. Historia bokserki”  – Wojciech Zawioła, Agnieszka Rylik 

Kobieta bokserka? Stereotyp „baby” o męskiej sylwetce rozwiewa Agnieszka Rychlik znana w świecie boksu jako Lady Tyson. Twarda zawodniczka z ringu jest piękną i zdolną kobietą. Opowieść o jej życiu, trudnej drodze do sukcesów, kulisach wielkiego boksu, ale też o życiu prywatnym i karierze w mediach opisał Wojcich Zawioła. Książka „Nokaut. Historia bokserki” może przypaść do gustu Twojej mamie, jeśli lubi ciekawe biografie.

„Historia luksusu”  – Peter McNeil 

Ach te marzenia… Chciałoby się popławić w luksusie, szastać forsą na prawo i lewo – chociaż jeden dzień. Co, gdzie i dla kogo było i jest rzeczą luksusową opisuje Peter McNeil. Sięga do Rzymu i Grecji, gdzie przybliża historię. Skutecznie podpatruje też współczesnych bogaczy. A lista rzeczy ekskluzywnych, zdaje się nie mieć końca. Ciekawe co dopisałby do niej wasze Mamy?

>> Dla mam miłośniczek natury

Im jesteśmy starsi, tym bardziej cenimy sobie naturę. Nie tylko dbamy o nią i chcemy się nią otaczać, ale też chcemy wiedzieć o niej coraz więcej. Kolejny prezent na Dzień Mamy, który sprawi przyjemność to książka o naturze czytana na łonie natury 🙂 Oto propozycje książkowych nowości.

„Duchowe życie zwierząt”  – Peter Wohlleben 

Czy te oczy mogą kłamać? Czy kogut może oszukiwać kurę? Mam-kociar i mam-psiar nie trzeba przekonywać, że ich zwierzaki mają bogate życie duchowe. Peter Wohller – leśnik i miłośnik przyrody udowadnia, że ludzie i zwierzęta są podobni do siebie w sferze doznań duchowych i uczuć. Pokazuje fascynujący świat przyrody w niesamowitych opowieściach o zwierzętach.

„Sekretne życie drzew” – Peter Wohlleben

Drzewo to nie kawał drewna, ale tajemnicza istota. Potrafi się obronić przed szkodnikami, zachęcić barwą i zapachem zapylające owady, zorganizować sobie dostawę potrzebnych do życia substancji. Pod korą przez cały czas krążą soki, praca wre w liściach i korzeniach. Sekretne życie drzew to książka o wiernym przyjacielu, który jest tuż, tuż, na wyciągnięcie ręki. Przyjacielu, który nie zawsze potrzebuje człowieka, ale bez którego człowiek nie ma szans na przeżycie.

„Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli. Majestat gołębi, dyskretny urok ślimaków i inne cuda świata przyrody”  – Nathanael Johnson 

Mądra książka dla małych, dużych i dla mam. Małe podróże do parku, na skwerek, czy trawnik mogą zamienić się w ciekawe wyprawy do świata przyrody. Warto wsunąć do kieszeni lupę, zabrać lornetkę i przewodnik aby zanurzyć się w miejską dżunglę. Nathanael Johnson podsuwa nowe pomysły, dorzuca informacje, zaciekawia i rozbudza ciekawość świata. Po przeczytaniu tej książki każda mama inaczej spojrzy na malutkiego ślimaka zżerającego kapustę, czy brudzącego nam balkon gołębia.

>> Dla mam kochających piękno

Piękno jest wpisane w słowo mama. Mama jest piękna, ponieważ jest mamą i chce być piękna, bo jest kobietą. Poza kosmetykami i wszelkimi kobiecymi bibelotami, niezbędna w kwestii dbania o siebie jest też wiedza, fachowa porada. Kto może być kobiecym doradcą w temacie piękna? Oczywiście książka!

„Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu”  – Ewa Grzelakowska-Kostoglu 

Młoda, czy dojrzała, przy forsie, czy z pustymi kieszeniami – jak udowadnia Ewa Grzelakowska-Kostoglu – zawsze możesz być piękna. Kobiety, mamy także, cenią sobie porady, jak to zrobić.Jeśli Twoja mam chociaż czasami sięga po kosmetyki, to jest prezent dla niej.

Jak zrobić perfekcyjną kreskę na powiece? Jak pokazać rewelacyjne oko zza okularów? Ta książka wyjaśnia to i wiele innych tajników atrakcyjnego wyglądu. Większość kobiet chce poznać, jak pisze na Facebooku autorka, „rady i pomysły makijażowego potwora”. Ta książka to świetny pordanik dla mam bez względu na to, czy są aktywne zawodowo, czy też większość czasu poświęcają opiece nad wnukami, czy praom w ogródku.

„Francuzki noszą koronki. Jak kupować, dobierać i nosić bieliznę we francuskim stylu”  – Kathryn Kemp-Griffin

„…Ta haleczka to już całkiem cię szpeci,
Jakaś taka krótka, jak dla dzieci,
Beznadziejny kolor, lepszy róż,
Ściągaj, nie denerwuj mnie i już – no…” – śpiewał Laskowik.

Francuska moda, styl i szyk. Uwodzicielski urok i elegancja. Co takiego mają kobiety Paryża? Ich sekret dostępny jest tylko wybrańcom. Zmysłowa bielizna odmienia i dodaje pewności siebie. Czas, aby i polskie nudne staniki i majtki trafiły do śmietnika. Bo jeśli kobiety wsłuchają się w rady Kathryn Kemp-Griffin to czarować i uwodzić będą, jak francuskie elegantki. A każda mama to kobieta.

„Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały”  – Marta Klowan 

Zły dzień, a tu jeszcze pada deszcz i wieje wiatr, a fryzura oklapła pod czapką. Te, które mają proste, chcę mieć kręcone i odwrotnie. Wychodzi tak, że włosy są za proste, za kręcone, za cienkie, czy zbyt napuszone. Torturowane farbami, przypiekane prostownicami, czasem buntują się i już.

Jak je ratować i mieć jednocześnie lepsze samopoczucie, podpowiada Marta Klowan w książce o włosie doskonałym. Sprawdzone porady i klarownie podane informacje powodują, że ucząc się rozpoznawać potrzeby włosów, mamy jednocześnie odkryją ich piękno. Wtedy będą po prostu jeszcze bardziej doskonałe i szczęśliwe.

>> Dla mam lubiących ambitne plotki

„Słyszałaś, że Wisława Szymborska…”, „A podobno Frida lubiła…” 🙂 Takie plotki są jak najbardziej na miejscu. Oto propozycje książek dla mam, które lubią zaczytywać się w biografiach. Jeśli Twoja mama interesuje się życiem innych, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, to na pewno, któraś z tych propozycji przypadnie jej do gustu.

„Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”  – Michał Rusinek 

Wisława Szymborska to niezwykła, urzekająca osobowość. Autor książki, Michał Rusinek, był jej sekretarzem przez piętnaście lat. Spotkali się chwilę po tym, jak Szymborska odebrała Nobla. Młody polonista dostał jednorazowe zlecenie. Ostatecznie spędził z pisarką kawał życia. W swojej książce pokazuje Wisławę Szymborską, którą od tej strony, znało niewielu.

„Frida”- Barbara Mujica 

Biografia meksykańskiej malarki Fridy Kahlo jest równie fascynująca, jak jej twórczość. Przebojowa, egocentryczna i ekscentryczna, z drugiej zaś strony to postać cierpiąca, przepełniona bólem. Wiodła życie pełne skrajności, co pokazuje książka Barbary Mujicy. Nie jest to życiorys Fridy, a powieść osnuta na burzliwym życiu.

„Królestwo za mgłą”  – Michał Wójcik, Zofia Posmysz

Zofia Posmysz więźniarka Auschwitz, Ravensbruck i Neustadt-Glewe, także pisarka, dziennikarka, autorka scenariuszy. Tworząc wielokrotnie nawiązuje do czasu wojny i swoich przeżyć. Do Auschwitz trafiła jako dziewiętnastolatka. Dopiero siedemdziesiąt lat po wojnie wyznała, co dokładnie się wówczas działo. Michał Wójcik, dziennikarz i historyk, przeprowadził z Zofią Posmysz rozmowę, która ułożyła się w historię, od której trudno się oderwać.

Jak Wam się podobają pomysły na książkowe prezenty dla Mam? Macie jakieś swoje propozycje? Piszcie 🙂

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Aleksandra

Aleksandra

Prowadzi podwójne życie - to w realu i we śnie. A śni tak, że tylko siadać i spisywać. Jej pasją jest m.in. literatura. Czyta wszędzie, zawsze ma zaczęte kilka książek. Ostatnio nie jest to jednak łatwe, bo... giną jej zakładki. Znajduje je po jakimś czasie w pokoju córeczki, a mała "złodziejka" robi niewinną minkę. Kolejna pasja to film...