Aktualności Archiwum

Książka na kwiecień. Zagraniczni autorzy

Avatar
Napisane przez Gandalf

Wśród książek na kwiecień, każdy znajdzie coś dla siebie. Propozycje są rozmaite. Od mrocznych przyprawiających o dreszcze, przez mocną sensację po literaturę typowo kobiecą, a nawet tę opowiadającą o świecie przyrody. Na wiosnę zaczytać się można zatem na różne sposoby.

W kwietniu ukaże się nowa książka Lee Childa, wyczekiwana przez wielu kontynuacja trupiej farmy, czy też kryminał Arnaldur Indridasona określanego islandzkim Henningiem Mankellem. Jak już wspomniałam będzie też coś dla kobiet, czyli niezawodna Danielle Steel.

Osobiście najbardziej nie mogę doczekać się oczywiście nowej książki Jo Nesbo. Odliczam dni! Ciekawi mnie również pozycja „Jak czytać wodę, Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”. Na pewno jest warta uwagi.

Nocna runda. Jack Reacher  – Lee Child 

Data wydania: 4.04.2018

Książka na kwiecień dla miłośników sensacji. „Nocna runda. Jack Reacher” – nowa książka Lee Childa. Fani pisarza na pewno wiedzą, że pod tym literackim pseudonimem kryje się Jim Grant. To on stworzył kultowego Jacka Reachera, byłego majora Żandarmerii Wojskowej USA. Jest on bohaterem ponad 20 książek Childa i jest to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie. Czytana jest w blisko 100 krajach!

Jack Reacher wyjeżdża z Milwaukee. Nic go tam nie trzyma, bo nie jest już z Michelle Chang. Jack nie ma planu. Przemierza stany bez celu. Na jednym z postojów jego uwagę przykuwa coś na na wystawie lombardu. To sygnet szkolny jego dawnej uczelni. Ciekawi go, kto i dlaczego zastawił cenną pamiątkę. Żeby dowiedzieć się tego kupuje sygnet. Wie, że należał do kobiety. Wskazówką jest też grawerunek: S.R.S.2005.

Taniec młynarza. Dziedzictwo rodu Poldarków, tom 9  – Winston Graham 

Data wydania: 4.04.2018

Winston Graham uprawiał różne gatunki literackie. Jednak chyba ten, w którym czuje się najlepiej to powieść historyczna. Jego najbardziej znanymi książkami są te z cyklu Dziedzictwo Rodu Poldarków. Ich akcja toczy się w Kornwalii pod koniec XVIII i na początku XIX wieku.

Najnowsza książka Winstona Grahama o Poldarkach już w kwietniu! Miłośnicy serii na pewno czekają z niecierpliwością.

Przed rodziną Poldarków z Nampary niespodziewane wyzwania. Do Ross i Demelza docierają nowiny, które brzmią niepokojąco. Z kolei Clowance, która w Kornwalii jest od niedawna, bo urzędowała w Londynie, dochodzi do wniosków związanych z jej uczuciową sytuacją. Czuje, że jej romans ze Stephanem Carringtonem to nie tylko piękne chwile szczęścia i uniesień, ale też pewne rozczarowania i smutki. Na arenie międzynarodowej też się dzieje. W Hiszpanii toczy się wojna. Nastroje polityczne w Wielkiej Brytanii budzą niepokój. Poldarkowie i Warlegganowie wkraczają w nową epokę. Epokę skomplikowaną i zmienną jak kroki tańca młynarza…

Trupia farma. Nowe śledztwa  – Bill Bass, Jon Jefferson 

Data wydania: 4.04.2018

William Marvin Bass III – amerykański antropolog sądowy, jeden z najlepszych na świecie. Zasłynął dzięki badaniom nad rozkładającymi się zwłokami. Jon Jefferson – dziennikarz, filmowiec, dokumentalista. Wspólnie napisali dwie książki o trupiej farmie i kilka kryminałów, które wydali pod pseudonimem.

„Trupia Farma. Jak dzięki zmarłym naukowcy rozwiązują kryminalne zagadki” ukazała się w 2012 roku. Duet zabrał Czytelnika w podróż przyprawiającą o ciarki na plecach. Na Kartach „Trupiej Farmy” może poznać zawikłane śledztwa, w których wiedza o ludzkich kościach pozwala na odkrycie tożsamości ofiar i odnalezienie zbrodniarzy.

Zanim przejdę do drugiej książki przypomnę, że trupia farma to miejsce, gdzie prowadzone są przez antropologów sądowych badania rozkładu zwłok. Znajduje się ona w Knoxville. Nowa książka o trupiej farmie „Trupia farma. Nowe śledztwa” już w kwietniu. Czytelnicy poznają „trzynaście nowych spraw z archiwum legendarnego detektywa kości!”. Bill Bass udowadnia, że nie ma zbrodni doskonałej. Nawet najlepiej przygotowany i ostrożny morderca zostawia jakieś ślady.

„Czy odgryziona końcówka cygara może wskazać mordercę? Jak zidentyfikować ciała ofiar eksplozji w nielegalnej fabryce fajerwerków? Dlaczego muchy i ich larwy są najlepszymi sprzymierzeńcami antropologa sądowego?”.
Jeśli lubicie mocne lektury to właśnie książka na kwiecień.

Pełnia twoich możliwości. Jak dać z siebie wszystko osiągnąć cel i uniknąć wypalenia  – Brad Stulberg, Steve Magness

Data wydania. 4.04.2018

Wiosna to nowe wyzwania. Większość z nas obiecuje coś sobie, planuje, chce wcielić w życie nową jakość, coś zacząć… Poza tym codziennie staramy się znaleźć życiowy złoty środek próbując łączyć pracę z życiem rodzinnym, hobby, pasjami, rozrywką. Niestety często zamiast satysfakcji narasta frustracja. Jak temu zaradzić?

„Pełnia twoich możliwości. Jak dać z siebie wszystko osiągnąć cel i uniknąć wypalenia” to nie jest tylko luźny wywód. To analiza historii spełnionych artystów, naukowców i sportowców. Każda z opisanych postaci może pochwalić się zawodowymi osiągnięciami i każda z nich potrafi przy tym cieszyć się życiem. To na podstawie ich doświadczeń autorzy książki opracowali zasady, którymi warto się kierować.

Nie walcz ze zmęczeniem. Odpocznij!
Wykorzystaj moc ludzi, którymi się otaczasz.
Skupiaj się na jednym zadaniu naraz”.

Wydaje się proste, a jednak pewnie niewielu to stosuje. To poradnik, który warto przeczytać na wiosnę.

Upadek Bestii. Spirit Animals, tom 4, Ognista fala  – Jonathan Auxier 

Data wydania: 6.04.2018

Czwarty tom bestsellerowej serii książek fantasy „Spirit Animals. Upadek Bestii”. Cykl cieszy się ogromną popularnością wśród młodych Czytelników. Ciekawe jest to, że każdą z siedmiu części pisze inny autor.

Seria „Spitit Animals” opowiada historię Erdas i czwórki młodych bohaterów, którzy razem ze swoimi magicznymi zwierzętami muszą ocalić swój świat. Muszą powstrzymać złe moce z przeszłości, które zagrażają całemu Erdas. Jesteście ciekawi, co w nowej części „Upadek Bestii. Spirit Animals, tom 4, Ognista fala” będzie musiała zrobić czwórka przyjaciół by ocalić Erdas? Czy uda im się uratować świat przed zniszczeniem? Zło bowiem czekało cierpliwie na swój czas…

Wyrm budzi się. Conor, Abeke, Meilin i Rollan – paczka przyjaciół żyjąca w dwóch światach. Każdy z nich chce powstrzymać zło. Młodzi bohaterowie tym razem mogą liczyć na pomoc. Czas jednak ich goni nieubłaganie. Pod powierzchnią Erdas znajduje się starożytna pułapka i możliwa jest tylko jedna próba… Bohaterowie muszą współdziałać ze swoimi zwierzoduchami.

Jeśli chcecie wiedzieć jak się kończy ta historia, to zachęcam do lektury.

Czarne powietrza  – Arnaldur Indridason 

Data wydania: kwiecień

Arnaldur Indridason nazywany jest islandzkim Henningiem Mankellem. Indridason jest prawdopodobnie najpopularniejszym pisarzem w swoim kraju. Jego kryminały sięgają jednak znacznie dalej poza Islandię. Indridason debiutował w 1997 roku książką „Synowie pyłu”. Jego twórczość od razu została pozytywnie odebrana przez krytyków, a debiutancka powieść dała początek nowej fali w islandzkich kryminałów. Dużą popularnością cieszą się książki z cyklu „Erlendur Sveinsson”. Najnowsza książka Arnaldura Indridasona „Czarne powietrza” to dziewiąta część serii i kolejna mocna historia.

Pewnie większość z Was uczestniczyła w spotkaniu po latach ze szkolnymi znajomymi. Każdy chce wtedy wypaść jak najlepiej. Sigurdur Oli, bohater książek Indridasona, też chciałby. Niestety widzi, że jego życie nie wygląda tak świetnie jak jego kolegów i koleżanek odnoszących niekończące się pasma sukcesów. Nie nastraja go to optymistycznie. Wkrótce okazuje się, że oni też mają problemy. Jeden z kolegów Sigurdura zwraca się do niego z prośbą o pomoc ponieważ jest szantażowany. Ktoś wie o spotkaniu swingersów, w którym wziął udział. Sigurdur bierze sprawę w swoje ręce. Kiedy trafia do mieszkania szantażystki ona leży w kałuży krwi. Nie udaje się jej uratować. Sigurdur Oli jest zaangażowany w rozwiązanie tego morderstwa. Nikt jednak nie wie dlaczego był na miejscu zbrodni.

Macbeth  – Jo Nesbo 

Data wydania: 18.04.2018

Zdecydowanie to książka na kwiecień, na którą czekam z niecierpliwością i pewnie najbardziej. Jo Nesbo jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Ani on, ani Harry Hole. Tym razem jednak to nie będzie książka z serii o niepokornym policjancie z Oslo. Nesbo napisał nową wersję Makbeta. Zastanawiacie się, jak wpadł na taki pomysł? To dzięki Projektowi Szekspir brytyjskiego wydawnictwa Hogarth Press. Inicjatywa zakłada, że współcześni autorzy napiszą po swojemu dzieła Williama Szekspira. A to wszystko po to, żeby uczcić 400 rocznicę śmierci pisarza.

Jak myślicie, kim będzie Macbeth u Jo Nesbo? Oczywiście! Będzie świetnym policjantem. Oczywiście nie idealnym, a takim z pogmatwaną przeszłością. Akcja osadzona jest w latach 70. Władza jest w rękach przestępców, a policja się z nimi układa. Jednak nie Macbeth, który dowodzi jednostką specjalną. Jego akcje są skuteczne, a kariera nabiera tempa. Żądza sukcesu zaczyna wciągać go bardziej niż dawny nałóg. Do czego będzie w stanie się posunąć Macbeth?

Nie wszystko stracone Danielle Steel 

Data wydania: 18.04.2018

Nowa książka Danielle Steel już w kwietniu. Królowa literatury dla kobiet tym razem napisała o tym, że nie wszystko stracone.

Są ludzie, którzy wiedzą jak to jest stracić wszystko. Dla każdego „wszystko” jest czymś innym. Dla Sydney to było jej małżeństwo, dom i ułożone życie. Kiedy jej mąż ginie w wypadku wszystko sypie się jak domek z kart. Wystarczyły ułamki sekund, żeby świat Sydney przestał istnieć. Dla to zaczynanie wszystkiego od nowa i walka o codzienność. Kobieta znajduje pracę w branży modowej. Czy okaże się to pierwszym krokiem do szczęścia? Czy to miejsce, w którym może odnaleźć spokój kobieta z doświadczeniami? A może wręcz odwrotnie? Może to dopiero początek jeszcze większych problemów?

Jak czytać wodę, Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach  – Tristan Gooley 

Data wydania: kwiecień

Tristan Gooley jest autorem bestsellerowego „Przewodnika wędrowca”, w którym pisał o sztuce odczytywania znaków natury. I nie jest to książka jedynie dla wędrowców. Gooley tak opowiada o naturze, że zachwyca nawet tych, którzy nie są fanami spędzania czasu na łonie natury. Bo z tej książki można dowiedzieć się między innymi o co chodzi z białymi smugami zostawianymi przez samoloty, czy też skąd wiadomo, że pogoda za chwilę się zmieni.

Nowa książka Tristana Gooley’a zgłębia wody zarówno te wielkie jak i te małe. Informacje dotyczą odległych, egzotycznych miejsc, są też bardzo praktyczne wskazówki, jak odczytywać znaki ukryte w kałużach, sadzawkach, jeziorach, rzekach i morzach. Wiecie, że z fal można przewidzieć pogodę? Albo odnaleźć drogę za pomocą kałuż? „Jak czytać wodę” to ogromna pigułka wiedzy i ciekawostek. Za oknem wiosna, czy może być zatem lepsza książka na kwiecień?

Która książka przypada Wam najbardziej do gustu?

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf