Koniec roku szkolnego – co zrobić ze starymi podręcznikami?

aktualności Co zrobić ze starymi podrezcnikami? Gdzie je oddać? Avatar
Napisane przez Justyna
Brak komentarzy
Udostępnij:

Wakacje tuż tuż, a Ty zostałeś ze starymi podręcznikami? Jeśli to Twoja ostatnia klasa lub po prostu kończysz swoją przygodę z konkretnymi przedmiotami, pewnie zastanawiasz się co z nimi zrobić 🤔 Jak pozbyć się podręczników, tak aby posłużyły innym lub przysłużyły się środowisku? Sprawdź!

Gdzie oddać stare podręczniki szkolne?

Przede wszystkim, zanim przejdziesz do wybrania konkretnej opcji, zrób przegląd wśród książek, których chcesz się pozbyć. Co możesz zrobić ze starymi podręcznikami? ‘W cenie’  są przede wszystkim książki nie zniszczone, tzn. bez pozaginanych rogów, nie pomazane i nie podarte. A do tego najlepiej, gdyby były zgodne z obowiązującą podstawą programową. Masz takie w swojej kolekcji – super! Nie? Też coś poradzimy 😉

Co można zrobić ze starymi podręcznikami:

Odsprzedać

To najpowszechniejsza forma pozbywania się starych podręczników. Gdzie sprzedawać stare książki? Najlepiej w antykwariatach lub skupach książek. Jednak nie wszystkie używane podręczniki uda się w tych miejscach odsprzedać. Pamiętajmy, że antykwariat to nie tylko miejsce do sprzedaży, ale i do zakupu używanych książek przez kolejne osoby. Dlatego wymagana jest aktualność i względnie jak najmniejsze ślady użytkowania, aby egzemplarz mógł przysłużyć się kolejnemu pokoleniu.

Przeznaczyć na makulaturę

Tutaj nie liczy się już aktualność ani wygląd Twojego podręcznika. Na makulaturę możesz przeznaczyć wszystkie papierowe, a zbędne rzeczy: podręczniki, książki, zeszyty, gazety, papierowe i kartonowe opakowania itp. Choć ceny za kilogram wahają się w granicach 40 gr, to jest to znacznie lepsza opcja niż zwyczajne wyrzucenie ich do śmieci. W ten sposób jesteś odrobinę bardziej #eco 🍃!

Zachować

Zanim przejdziesz do chęci odsprzedania książek, upewnij się, że nie będą Ci one potrzebne na kolejnych etapach edukacji. Może się okazać, że podręczniki, szczególnie do przedmiotów egzaminacyjnych (język polski, matematyka, języki obce) będą zawierały informacje przydatne w trakcie powtórek materiału. A może wiążą się z nimi ciekawe wspomnienia? 👩‍🏫

Podręczniki oddawane do szkół

W Szkole Podstawowej większość podręczników wypożyczana jest uczniom na okres roku szkolnego. Oznacza to, że z jego końcem muszą zwrócić je z powrotem. A co jeśli podręcznik się zagubił albo uszkodził? Musicie go odkupić 🙁 A gdzie znajdziecie podręczniki szkolne w najlepszych cenach? Na Gandalf.com.pl w kategorii podręczniki! Tam znajdziecie wszystkie tytuły z podziałem na klasy i poziomy zaawansowania.

A teraz możecie już cieszyć się nadchodzącymi wakacjami! ☀️🌊 Jeśli zastanawiasz się, jak możesz je spędzić w ciekawy sposób, polecamy komiksy… paragrafowe! Dowiedz się, czym są i daj się porwać wciągającej fabule! Zachęcamy do przeczytania artykułu Komiksy paragrafowe – stań się częścią historii!

Udostępnij:
1 czerwca 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.