Polecamy Recenzje

„Każdy jej strach” Peter Swanson – doskonały thriller w stylu Alfreda Hitchocka

kazdy jej strach ksaizka
Avatar
Napisane przez Gandalf

Paranoiczny lęk, który staje się namacalny. Demony przeszłości, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Zdarzenia, które nigdy nie powinny mieć miejsca i jedna bohaterka o skomplikowanej osobowości. Oto „Każdy jej strach” – nowa książka Petera Swansona, która ma szansę stać się jednym z najbardziej przerażających thrillerów!

Ocena Blog Gandalf:

Każdy jej strach książka

Alfred Hitchock powiedział kiedyś, że „film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć”. Peter Swanson swoją nową powieścią udowadnia, że ta zasada dotyczy także książek. Według krytyków „Każdy jej strach” to tytuł pełen zwrotów akcji godnych mistrza suspensu, w którym nawet wytrawny fan thrillerów nie będzie w stanie przewidzieć zakończenia. „Booklist” podkreśla, że opisy Bostonu ukrytego w zimowej aurze tworzą „idealną atmosferę rodzącej się paranoi, która chwilami przypomina tę z „Okna na podwórze””, a „Wall Street Journal” porównuje ją do najlepszych książek Patricii Highsmith. „Każdy jej strach” to skomplikowana, doskonale zawiązana i wielowątkowa fabuła, świetnie skonstruowani bohaterowie, których łączą przerażające relacje oraz narracja, która nie pozwala odłożyć tej książki na potem. To właśnie dlatego ma szansę stać się jednym z najlepszych thrillerów tego roku.

Kate decyduje się zmienić miejsce swojego zamieszkania. Zamienia się mieszkaniami ze swoim kuzynem, opuszcza Londyn i planuje poukładać swoje życie w Bostonie. W nowym mieście chce ukończyć kurs grafiki komputerowej, ale najważniejszym powodem jej przeprowadzki jest chęć porzucenia demonów z przeszłości. Dziewczyna od dzieciństwa zmaga się z atakami paniki, które nabrały na sile tuż po tym, jak za sprawą swojego narzeczonego doświadczyła traumatycznych przeżyć. Tuż po przyjeździe do Bostonu dowiaduje się jednak, że w Londynie zamordowano jej sąsiadkę – piękną Audrey, z którą rzekomo kuzyn Kate miał romans. W jej starym mieszkaniu dzieją się dziwne rzeczy, Corbin zniknął z powierzchni ziemi, a dziewczyna zmęczona długa podróżą czuje, że nie może nikomu zaufać w nowym miejscu. Strach najpierw daje się tylko odczuwać, by zaraz stać się lękiem wprost namacalnym. Czy istnieje naprawdę czy powstał tylko w głowie Kate, która być może cierpi na paranoję?

„Każdy jej strach” to książka wstrząsająca i wciągająca na bardzo długie godziny. Doskonale stopniowane napięcie i świetna narracja sprawiają, że trudno się od niej oderwać choćby na moment, a każdy zakończony rozdział zmusza do rozpoczęcia kolejnego. Wciąż nowe wątki zaś to dowód na to, że Swanson opanował do perfekcji zasady gry z czytelnikiem, którego wodzi za nos i prowadzi ku wielkim lękom aż do samego końca. Fanom trzymających w napięciu książek polecamy także inne pozycje w kategorii thrillerów i horrorów na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf