Jaki korektor pod oczy wybrać i jak go nakładać?

korektor pod oczy Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl
Jeden komentarz
Udostępnij:

Korektor pod oczy pomaga skutecznie poradzić sobie z cieniami, workami, sińcami, tzw. podkowami i opuchlizną. Te bolączki to codzienna zmora bardzo wielu kobiet. Sprawiają, że twarz zyskuje kilka dodatkowych lat, wygląda na zmęczoną, pozbawioną blasku i świeżości. Po korektor pod oczy warto sięgnąć po źle przespanej nocy, ciężkim tygodniu w pracy czy też szalonej, całonocnej imprezie. Kosmetyk ten okazuje się największym kobiecym sprzymierzeńcem w sytuacjach kryzysowych. Jak prawidłowo go aplikować i jak dobrać dobry korektor pod oczy?

 Jak się pozbyć cieni pod oczami?

Cienie, worki, opuchlizna, sińce pod oczami to problem wielu kobiet. Zazwyczaj pojawiają się z wiekiem, kiedy to skóra pod oczami traci gęstość oraz elastyczność, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Kosmetolodzy podkreślają, że zmiany związane z wiekiem najszybciej i najczęściej pojawiają się wokół oczu, czyli tam, gdzie skóra jest dużo cieńsza i delikatniejsza niż w innych regionach ciała.

Przyczyną cieni pod oczami jest jednak nie tylko wiek. Często borykają się z nimi również młode kobiety. Opuchlizna czy worki w okolicach oczu pojawiają się z niewyspania, stresu, zmęczenia, po całonocnej imprezie. Czasem zasinienia i opuchnięcia wynikają z uwarunkowań genetycznych i nie wyeliminuje się ich nawet stosowaniem odpowiedniej diety, pielęgnacji czy długimi wakacjami.

W takich sytuacjach jedynym ratunkiem jest właściwe dbanie o cerę oraz stosowanie trików makijażowych, które pozwolą zamaskować te niedoskonałości. Prawidłowa pielęgnacja skóry pod oczami oznacza, że w kosmetyczce każdej kobiety na stałe powinien zagościć krem lub serum pod oczy. W celu ukrycia już powstały cieni należy natomiast zainwestować w dobry korektor pod oczy.

Czy warto i czy trzeba stosować korektor pod oczy?

Kobiety, nawet te, które na co dzień borykają się z cieniami pod oczami, rezygnują ze stosowania korektorów. Uważają, że niedoskonałości pod okiem równie dobrze tuszuje tradycyjny podkład. Kosmetolodzy uczulają jednak, że jest to jeden z podstawowych błędów. Podkreślają, że w makijażu oraz pielęgnacji skóry pod oczami potrzebne są kosmetyki o odpowiedniej formule dla tak wrażliwej okolicy. Obciążanie skóry pod oczami produktami o zbyt bogatym składzie (np. podkładami) uwypukli i podkreśli oznaki starzenia się, takie jak kurze łapki, drobne zmarszczki czy opadające powieki. Nie warto więc rezygnować z zakupu tego kosmetyku. Dobrze jest też zadać sobie pytania: jaki korektor pod oczy wybrać oraz jak prawidłowo go nakładać.

Jaki korektor pod oczy wybrać?

Szeroki wybór korektorów pod oczy nie ułatwia zakupu tego najlepszego. Niewiele pomocne będą również rankingi korektorów – nie istnieje bowiem jeden, uniwersalny kosmetyk. Każda z pań powinna dobrać kosmetyk do indywidualnych potrzeb swojej skóry i jej odcienia. Po inny korektor pod oczy powinny sięgnąć panie aktywne, inny kosmetyk sprawdzi się u kobiet zatrudnionych w biurze i prowadzących spokojny tryb życia. Dobór dobrego korektora pod oczy opiera się na eksperymentowaniu – tylko to pozwoli znaleźć idealny odcień i konsystencje.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup palety. Freedom Makeup Pro HD jest zestawem 24 korektorów o różnych odcieniach. Każdy z nich doskonale maskuje drobne niedoskonałości oraz cienie pod oczami. Dzięki kremowej konsystencji aplikacja kosmetyku jest szybka i prosta, a szeroki wybór kolorów pozwala na testy i eksperymentowanie w makijażu.

Rodzaje korektorów pod oczy

Producenci kosmetyków proponują różne rodzaje korektorów pod oczy. Te najpopularniejsze to:

  • Korektor kamuflujący zasinienia – to kosmetyk o różowym lub łososiowym odcieniu, czyli przeciwstawnym do koloru zasinień. Makijaż oka przy zasinieniach można uzupełnić małą ilością korektora rozświetlającego lub kryjącego w ciepłej/neutralnej tonacji, o jeden ton jaśniejszego od odcienia skóry.
  • Korektor kryjący pod oczy – poradzi sobie z zasinieniem, rozświetli skórę, ukryje zmarszczki.
  • Korektor rozświetlający pod oczy – najczęściej dostępne są z modele z aplikatorem w kształcie pędzelka. Nie zapewniają one mocnego krycia, mają lekką formułę, a ich głównym zadaniem jest podkreślenie oka.
  • Korektor nawilżający pod oczy – jest produktem przeznaczonym do skóry dojrzałej. Tego typu kosmetyki mocno nawadniają skórę i odbijają światło. Niektóre z korektorów do cery dojrzałej mogą zastąpić przeciwstarzeniowy krem pod oczy. Jednakże kosmetyku można używać niezależnie od wieku – młode osoby stosują go, aby zapewnić sobie ochronę przeciwstarzeniową.

Jaki odcień korektora pod oczy wybrać?

Dobry korektor pod oczy przede wszystkim powinien być odcieniem dopasowany do koloru skóry. Kosmetyk obowiązkowo musi rozjaśniać skórę pod oczami, dlatego należy wybierać ten o 1-2 tony jaśniejszy od podkładu.

Szeroki wybór odcieni zapewnia MakeUp Revolution London Conceal and Define. Jest dostępny w aż 18 odcieniach – od jasnych do ciemnych w tonacjach chłodnych, ciepłych i neutralnych. Ponadto korektor pod oczy MakeUp Revolution wyróżnia się dobrym kryciem (również zmarszczek) oraz lekką formułą, za co polubią go zwolenniczki naturalnego makijażu.

Jaką konsystencję korektora pod oczy wybrać?

Dobry korektor pod oczy to też taki o właściwej konsystencji. Należy ją dobrać do tego, jaki efekt makijażu chce się osiągnąć. Korektory w kremie, np. Catrice Camouflage Cream, zapewnią wysoki stopień krycia i cerę o wyrównanym kolorycie. Naturalniejszy efekt makijażu zapewnią lekkie, płynne produkty, które nie obciążają skóry. Warto pamiętać, że lekka konsystencja nie oznacza słabego napigmentowania. Korektor pod oczy do zadań specjalnych musi mieć w sobie dużo barw, w przeciwnym razie nie będzie w stanie zneutralizować ciemnej skóry.

Aplikacja i skład korektora pod oczy

Aby uniknąć tzw. efektu ciasta, warto również zwrócić uwagę na sposób aplikacji artykułu. Powinien on umożliwiać naniesienie niewielkiej ilości kosmetyku, a w razie potrzeby dołożenie kolejnej cienkiej warstwy. Wygodny w aplikacji jest korektor w pomadce Special Agent marki Uoga Uoga. Miękka pomadka pozwala na łatwe nałożenie go nawet w najbardziej problematycznych obszarach, a także zapewnia matowe wykończenie, czyli lepiej pokrywa niedoskonałości. Dużą zaletą produktu są też jego naturalne składniki.

Najlepszy korektor pod oczy będzie również łączył w sobie działanie pielęgnacyjne oraz korekcyjne. Polecane kosmetyki to te zawierające w sobie witaminy i ekstrakty roślinne o działaniu nawilżającym, odżywczym czy antyoksydacyjnym. Takie działanie ma m.in. Maybelline Anti Age Eraser. Kosmetyk ten działa przeciwstarzeniowo i zawiera kompleks witaminowy, który maskuje zmęczenie i dodaje spojrzeniu blasku. Dzięki zawartemu w preparacie żółtemu pigmentowi możliwe jest 100% pokrycie fioletowych cieni pod oczami.

Dobry i tani korektor pod oczy

Aby kupić dobry korektor pod oczy, wcale nie trzeba wydawać fortuny. Drogeryjne marki proponują dobre produkty w atrakcyjnych cenach. Jednym z najczęściej wybieranych w naszym sklepie korektorów jest Bell HypoAllergenic Skin. Jest to produkt w sztyfcie, którego koszt to niewiele ponad 10 złotych. Za tą niewielką cenę otrzyma się kosmetyk pielęgnujący, który dopasowuje się do struktury skóry, zapewniając jej naturalny wygląd. Z pomocą produktu marki Bell można zamaskować wszelkie zaczerwienienia i drobne niedoskonałości cery. Z zakupu ucieszą się też panie, które mają problemy z nadmiarem sebum – kosmetyk będzie je pochłaniał. Do zalet tego taniego korektora pod oczy zalicza się również wygodna aplikacja, która pozwala na nałożenie kosmetyku nawet przez makijażowych laików.

Jak nakładać korektor pod oczy?

W przypadku kosmetyków pod oczy nie wystarczy tylko ich prawidłowe dobranie. Równie ważna jest także ich odpowiednia aplikacja. Wpływa ona na trwałość i krycie kosmetyku. Jak więc prawidłowo nakładać korektor pod oczy?

Technik nakładania korektora jest wiele – można to robić za pomocą palców, gąbki lub pędzelka. Każdy z tych sposób daje inny efekt i sprawdza się przy różnych rodzajach kosmetyku. Najpopularniejszym sposobem nakładania korektora pod oczy jest wklepywanie go opuszkami palców. Taką technikę można stosować przy lekkich, rozświetlających preparatach. Gąbeczki sprawdzają się przy nakładaniu produktów o średnim i mocnym poziomie krycia, natomiast pędzel zaleca się do wysoko napigmentowanych i kryjących korektorów. Najlepiej używać w tym celu pędzla syntetycznego, okrągłego, mocno zbitego i dużego – umożliwi to koncentrację pigmentu w pożądanym miejscu.

Jak nakładać korektor pod oczy? Krok po kroku

  • Pierwszym krokiem nałożenia kosmetyku jest przygotowanie cery pod makijaż, czyli jej umycie i rozsmarowanie kremu nawilżającego.
  • Następnie umieszcza się kilka kropel korektora na skórze pod oczami wybraną metodą (opuszki palców, gąbka, pędzelek). W czasie aplikacji kosmetyku należy skupić się na miejscu pod dolną powieką, a nie na samej powiece.
  • Nałożony kosmetyk należy delikatnie rozetrzeć, tak aby delikatna warstwa przykrywała właściwy fragment skóry. Korektor będzie przez chwilę się rozgrzewał.
  • Po kilku sekundach korektor wklepuje się w skórę za pomocą opuszków palców. Kiedy kosmetyk przyschnie, oprósza się go delikatnie pudrem. Dzięki temu będzie on trzymał się na miejscu przez cały dzień. Ten zabieg nazywany jest bakingiem i chętnie wykorzystywany jest przez celebrytki i instagramowiczki. Puder do tzw. „zapiekania makijażu” powinien być sypki, transparentny i nie przyciemniać jego odcienia. Kultowym produktem jest Transluscent Setting Powder marki Laura Mercier oraz Luxury Powder marki Ben Nye. Makijażystki odradzają jednak stosowanie bakingu osobom ze skórą suchą i dojrzałą, ponieważ może od dodatkowo wysuszać delikatny naskórek oraz uwidaczniać zmarszczki.

 

Korektor pod oczy powinien być obowiązkowym produktem w kosmetyczce każdej kobiety – niezależnie od jej wieku. Pozwala on na wykonanie perfekcyjnego makijażu dziennego lub wieczorowego, a także na poprawienie go. Odpowiednio dobrany do koloru i rodzaju skóry kosmetyk, a także właściwe nałożony zadziała jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ukryje sińce, worki, opuchliznę czy zasinienie pod oczami. Pamiętaj, że wszystkie wymienione korektory pod oczy możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Udostępnij:
27 sierpnia 2019

Jedna odpowiedź do “Jaki korektor pod oczy wybrać i jak go nakładać?”

  1. Avatar Karola pisze:

    ja mam ten problem, że mam mocno żółty odcień skóry i większość korektorów są za różowe dla mnie. Ale krem z wit. C i niacynamidem pomógł mi mocno pozbyć się cieni ;)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.