Halloween 2021 – bój się razem z Gandalf.com.pl!

aktualności Dynie na Halloween 2021 Avatar
Napisane przez Justyna
Brak komentarzy
Udostępnij:

31.10 – data dobrze znana wszystkim fanom upiorów i strachów z całego świata. Halloween, bo to o nim mowa, to wyjątkowy dzień, a właściwie noc… Mimo że tradycja dekorowania domów, przebierania się i zbierania cukierków, nie dotarła na tak szeroką skalę do Polski, to noc ta i tak uważana jest za jedną z najstraszniejszych w ciągu roku. Przestrasz się razem z halloweenowymi propozycjami od Gandalf.com.pl. Lubisz się bać? Uważaj! Halloween 2021 nadchodzi!

Z tej okazji mamy dla was sstrassznyy konkurs ze świetnymi nagrodami!

baner konkursowy halloween

Co robić w Halloween 2021?

Rok 2021 tak samo, jak i rok ubiegły najbezpieczniej spędzić w domu… Nie oznacza to wcale, że nie możesz się bać i zorganizować własnych obchodów Halloween. Poradzimy Ci jak samemu wprowadzić się w mroczny i straszny klimat Halloween 2021!

Top 5 książek na Halloween 2021:

  1. Martwiec – Katarzyna Puzyńska 

Zaginieni pasażerowie, tajemnicze morderstwo i nowe poszlaki, to tylko część z tego, z czym będzie musiał zmierzyć się aspirant Daniel Podgórski.

  1. Billy Summers – Stephen King

Kolejna pozycja od genialnego Stephena Kinga. Billy Summers to historia byłego snajpera, który pozbywa się największych złoczyńców. Kiedy przyjmuje ostatnie zlecenie, przed upragnioną emeryturą, coś idzie nie tak…

  1. Mord – Max Czornyj

Mord to kolejna mroczna propozycja od polskiego autora- Maxa Czornyja. Z kim tym razem zmierzy się komisarz Liza Langer i profiler kryminalny Orest Rembert? Przed nimi tajemnicze morderstwa i…wizja końca świata.

  1. Dług honorowy – Wojciech Chmielarz

W pewnym lubuskim miasteczku, nad jeziorem dochodzi do zabójstwa. Morderca – agresywny odludek – szybko zostaje złapany. Są jednak osoby, które nie wierzą w jego winę. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z holenderskimi gangsterami, ale także i lokalnymi tajemnicami, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego… 

  1. Matnia – Przemysław Piotrowski

Długa, jesienna noc, stary domek na odludziu, oraz tajemnicze zaginięcia kobiet – to wszystko serwuje nam Przemysław Piotrowski w swojej książce pod tytułem Matnia.

Top 5 filmów na Halloween 2021:

  1. Miasteczko Halloween

Na początek, bajkowa i mroczna animacja od Tima Burtona. Połączenie mroku Halloween z magią świąt. Miasteczko Halloween wprawi Cię w odpowiedni nastrój i przygotuje na kolejne pozycje z naszej listy.

  1. Spirala

Najnowsza część kultowej Piły! Zagadka kryminalna i morderstwa…a to wszystko stanowi tylko wstęp do mrocznej gry, w jaką daje się wciągnąć główni bohaterowie. Czy wszyscy wyjdą z tego w jednym kawałku?

  1. Złe miejsce

Do czego zdolni są skrzywdzeni ludzie? Poznaj historię pary przyjaciół, dręczonych przez rodzinę i znajomych. Wszystko zmienia się gdy w szopie zagnieżdża się mroczna siła, a chłopcy postanawiają skorzystać z jej pomocy.

  1. Upiorne opowieści o zmroku

A co gdyby potwory z opowieści nagle ożyły? Właśnie taki los spotyka grupę przyjaciół, która trafiła do opuszczonego domu autorki księgi. Czy zdołają się od nich uwolnić?

  1. Polaroid

Polaroid to historia z pozoru zwykłego gadżetu, który staje się wstępem do krwawych wydarzeń. Osoby uwiecznione na zdjęciach, zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach. Co się za tym kryje?

Halloween- a co to właściwie jest?

Halloween jest zwyczajem popularnym w wielu krajach świata. Szczególnie widoczny jest on w kulturze amerykańskiej, kanadyjskiej i brytyjskiej. Obchody Halloween w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii, wiążą się z przystrajaniem domów, zabawą w ‘trick or treat’  i co najważniejsze, z przebierankami i maratonami horrorów. A skąd wzięła się taka tradycja? Teorii jest kilka, ponieważ dokładna geneza tego obrzędu nie jest znana. Podaje się, że Halloween pochodzi od święta na cześć bóstw nasion i owoców lub, że jest obrzędem powitania zimy, tzw. “Samhain”. Druga z teorii jest popularniejsza. Samhain był celtyckim bogiem śmierci. A dzień Samhain był czasem, w którym zacierała się granica pomiędzy światem żywych i umarłych. Była to noc pożegnania jesieni i powitania zimy. A kostiumy i maski miały na celu odstraszenie złych duchów. Brzmi znacznie straszniej niż Halloween, prawda? 😉

Halloween w Polsce

Halloween przypada na noc przed dniem Wszystkim Świętych i dlatego, w Polsce, nie jest to uznawane za najlepszą okazję do imprezowania. Dodatkowo, w wielu kręgach uznawane jest za pogański, niechrześcijański zwyczaj. Nie oznacza to jednak, że nie obchodzimy go w ogóle. Bo póki co, kultywowanie tej tradycji nie jest zabronione. Popularne są m.in. maratony horrorów w kinach czy imprezy tematyczne. Rzadziej spotkać można poprzebierane dzieciaki, bawiące się w ‘cukierek albo psikus’, ale i to się zdarza 😉

Bawcie się…mrocznie!

Udostępnij:
21 października 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.