Gry edukacyjne dla dzieci, czyli nauka przez zabawę

gry i zabawki gry edukacyjne dla dzieci Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl 845 wyświetleń
Brak komentarzy
Udostępnij:

Dzieci każdego dnia spędzają mnóstwo czasu na zabawie. Jednak wcale nie musi być to czas bezproduktywny. Gry edukacyjne dla dzieci zapewniają nie tylko świetną rozrywkę, ale również nieustanny rozwój umiejętności i wiedzy młodego gracza. Dzieci w naturalny sposób przyswajają nowe informacje i poszerzają swoje horyzonty. A przy tym wszystkim nie ma mowy o nudzie! Gry dla dzieci edukacyjne to gwarancja świetnej zabawy i miło spędzonego czasu. Sprawdzają się zarówno te pozostawione tylko w rękach najmłodszych, jak i w czasie rodzinnych posiedzeń. Sprawdź koniecznie nasze propozycje i wybierz idealną grę dla swojej pociechy!

Zadbaj o budżet od najmłodszych lat

Każdy młody człowiek powinien od dzieciństwa rozwijać w sobie umiejętności przedsiębiorcze i negocjacyjne. W końcu dzięki temu niestraszne będą mu żadne spotkania biznesowe czy rozmowy o pracę. Będzie też potrafił zarządzać swoim budżetem, oceniając umiejętnie, w co warto inwestować zarobione lub otrzymane pieniądze. „Monopoly Junior” uczy wszystkich cech prawdziwego rekina finansowego. Z pewnością wśród gier edukacyjnych dla dzieci wyróżnia się dynamiczną rozgrywką i dużą samodzielnością gracza w podejmowaniu decyzji. Monopoly dla dzieci to tak naprawdę nieco zmieniona, prostsza i dopasowana pod gusta młodszych graczy wersja popularnej na całym świecie gry planszowej.

Na planszy odnajdą się zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy chcieliby spędzić czas ze swoimi pociechami. „Monopoly Junior” wciągnie każdego, niezależnie od wieku. Jeżeli gracz chce zdobyć wszystkie atrakcje na planszy, musi wykazać się strategicznym myśleniem i skrupulatnym pilnowaniem kapitału. Kto wie, może okaże się, że Twoje dziecko ma naturalną smykałkę do robienia interesów?

Gra dla przyszłych lekarzy

Niektóre dzieci od najmłodszych lat przejawiają talent i zadatki na bycie lekarzem. Jeżeli chcesz rozwinąć u swojej pociechy umiejętności zarządzania szpitalem, a także poszerzyć jego wiedzę medyczną, to gra „Lekarze” będzie bez wątpienia strzałem w dziesiątkę! Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 7 lat wymagają już większego zaangażowania i umiejętności. Nasza propozycja nie należy do najłatwiejszych, ale daje mnóstwo satysfakcji. W końcu czy może być coś lepszego i bardziej szczytnego od ratowania ludzkiego życia?

Wcielając się w dyrektora szpitala, gracz odpowiedzialny jest zarówno za przebieg leczenia pacjentów, jak i zarządzanie kadrą lekarską i samą placówką. Musi wykazać się rozsądkiem, cierpliwością, a przede wszystkim głęboką wiedzą medyczną. W końcu to od niego zależą losy szpitala i jego pacjentów. „Lekarze” to gra edukacyjna, która nie tylko pozwala nabyć dziecku potrzebną wiedzę, ale również świetnie wpływa na jego empatię i umiejętność rozsądnego podejmowania decyzji. To idealna pozycja dla każdego młodego człowieka, który chce w przyszłości zostać prawdziwym lekarzem!

Ćwicz pamięć i spostrzegawczość!

Gra „Pszczółki” to świetna propozycja dla młodszych graczy, która genialnie ćwiczy zapamiętywanie i szybkie kojarzenie poprzez zabawę. To jedna z najlepszych opcji wśród gier edukacyjnych dla dzieci do 6 lat. Nie tylko dba o odpowiedni rozwój spostrzegawczości dziecka, ale również pozytywnie wpływa na jego pamięć. Dzięki temu Twoja pociecha będzie lepiej radzić sobie w przyszłości na szkolnych zajęciach i szybciej przyswoi nową wiedzę.

To jednak nie wszystko. Gra wymaga dużej dozy cierpliwości, która często nie jest najmocniejszą stroną dzieci. Dzięki częstej grze w „Pszczółki” najmłodsi uczą się zachowania cierpliwości w każdym momencie. Na pewno każdy rodzic doceni taką zaletę! Właśnie dlatego nie czekaj dłużej, zamów grę i wspólnie z dzieckiem zacznij szukać pszczółek i zbierać ule za poprawne odpowiedzi. Na zwycięzcę czeka nie tylko słodka nagroda, ale również pewność rozwoju wielu nowych umiejętności.

Fabryka języka, czyli zabawne ćwiczenia na idealną dykcję

Jeżeli brzdąc posiada już umiejętność odpowiedniego negocjowania, zarządzania budżetem, ma świetną pamięć i jest spostrzegawczy, to wystarczy popracować nad umiejętnością pięknego wypowiadania się i może zacząć podbijać świat! „Fabryka języka” jest edukacyjną grą dla dzieci wymyśloną przez logopedkę, Małgorzatę Korbiel. Posiada całą gamę przydatnych ćwiczeń wymowy i dykcji, które ubrane są w zabawne i wciągające zadania.

Zabawa polega na tym, że gracz składa swojego robota z kolejnych części, które zdobywa w trakcie rozgrywki. Aby zyskać nową kartę z częścią, trzeba wykonać zadanie – są to różnego rodzaju ćwiczenia i wygłupy. Choćby takie jak nadmuchiwanie policzków, pokazywanie języka albo szybkie powtarzanie skomplikowanych fraz. To świetne połączenie gimnastyki języka i beztroskiej zabawy, które zapewni idealną wymowę dziecka, a jednocześnie dostarczy wiele godzin miło spędzonego czasu.

Piracka wyprawa w celu odkrycia zasad ortografii

Jak połączyć naukę ortografii z fascynującą przygodą? To z pozoru niemożliwe zadanie udało się twórcom „Pirackiej Ortografii”. Jest to gra, w której wyruszasz na niebezpieczną wyprawę po wodach mórz południowych w poszukiwaniu skarbów. Po drodze czeka na Ciebie wiele przygód i przeciwności losu, które są niezmienną częścią życia prawdziwego pirata.

W czasie wyprawy piraci mogą wyzywać się wzajemnie na bitwy ortograficzne, a także kolekcjonować dukaty i kryształy, które w końcu wymienią na prawdziwą skrzynię z pirackim skarbem. Im pirat jest lepszy z ortografii, tym szybciej zbiera upragnione monety. „Piracka ortografia” to prawdziwy hit i nietrudno trafić na głosy, że to najlepsza gra edukacyjna dla dzieci w wieku 6 lat, kształcąca z zasad poprawnej pisowni! A już na pewno najbardziej klimatyczna, w końcu radosna atmosfera podczas nauki to podstawowa sprawa ułatwiająca proces edukacji. Piracka otoczka i świetna fabuła sprawiają, że poprawna ortografia wchodzi do głowy w mgnieniu oka. W końcu to od niej zależą losy poszukiwanego skarbu.

Najważniejsza jest wiedza ogólna

Nie ma wątpliwości, że warto znać podstawowe zagadnienia i terminy, a także daty i wydarzenia. Przydałoby się też wiedzieć, czy wcześniej odkryto wino, czy wynaleziono klucz lub szampon. Takie ciekawostki pozwolą zabłysnąć w towarzystwie, ale również rozwiną wiedzę ogólną każdego gracza. „Timeline: Wiedza ogólna” to świetny sposób na poszerzenie swoich horyzontów i zdobycie cennych informacji o istotnych wydarzeniach z naszej historii.

Rozgrywka polega na położeniu na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych w ręku kart i umieszcza ją na lewo lub na prawo od karty początkowej zależnie od tego, czy uważa, że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. W ten sposób każdy z uczestników poznaje daty kolejnych wydarzeń i rozwija swoją pamięć oraz wiedzę. Jednak to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa. W końcu gry edukacyjne dla dzieci nie mają znudzić młodego gracza, ale rozbudzić jego ciekawość i nauczyć nowych rzeczy, które przydadzą mu się w dorosłym życiu.

 

Edukacyjne gry dla dzieci idealnie sprawdzą się podczas leniwych wakacji, kiedy najmłodsi odpoczywają od przedszkola i szkoły. Rozgrywka zachęci dzieciaki do rozwoju i naturalnie pobudzi ich myślenie i zapamiętywanie. Przydadzą się także po powrocie do szkoły w przerwach od tradycyjnej nauki. Nasze gry to świetna zabawa niezależnie do wieku. Bez wątpienia znajdzie się coś dla młodszych i starszych, a w większość propozycji z powodzeniem grać mogą również dorośli. Każda z gier to wiele godzin dobrej zabawy i ogromna dawka wiedzy. A przecież, jak wiadomo, nauka przez zabawę to najlepszy sposób na optymalny rozwój dziecka. Sprawdź koniecznie nasze propozycje i wybierz idealną grę dla swojej pociechy!

Gry edukacyjne dla dzieci znajdziesz w sklepie Gandalf.com.pl.

Udostępnij:
22 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.