Gdzie kupić tanie podręczniki szkolne? Księgarnia internetowa sprawdzi się idealnie!

edukacja tanie podręczniki szkolne Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl 515 wyświetleń
Brak komentarzy
Udostępnij:

Tanie podręczniki szkolne to od lat niezmienny element każdej wyprawki dla ucznia. Rodzice nieraz głowią się, gdzie kupić niezbędne materiały, aby były one zarówno przystępne cenowo, jak i kompletne. Podpowiadamy – zdecydowanie warto zajrzeć do tanich księgarni internetowych! Podręczniki i inne artykuły szkolne są w nich dostępne na wyciągnięcie ręki, a dosłownie parę kliknięć dzieli was od skompletowania wszystkich materiałów naukowych. To nie tylko wygodny sposób na zakupy, ale i oszczędność czasu oraz pieniędzy. Jeżeli jednak siadacie do internetowych zakupów, nie wiedząc, jakie książki będziecie musieli zakupić w roku szkolnym 2021/2022, a które sfinansuje dotacja rządowa, w poniższym artykule przychodzimy z pomocą i zwięźle wyjaśniamy!

Podręczniki do szkoły podstawowej – czy rodzice sami je kupują?

Podobnie jak w zeszłym roku, także w roku szkolnym 2021/2022 dotacją celową zostały objęte podręczniki do szkoły podstawowej. Oznacza to, że rodzice uczniów klas 1–8 nie muszą płacić za te pomoce naukowe (z wyjątkiem książek do religii, etyki, przygotowania do życia w rodzinie czy nadprogramowego języka obcego). W księgarniach internetowych oprócz podręczników można jednak znaleźć inne przydatne akcesoria szkolne, które pozwolą skompletować wyprawkę dla pierwszoklasisty i starszych roczników! Warto o tym pamiętać, ponieważ kupienie wszystkich potrzebnych materiałów to nie lada wyzwanie. Siadając przed monitor wspólnie z maluchem, możemy za to na spokojnie przemyśleć całe zakupy i sprawić mu wymarzoną wyprawkę szkolną, która posłuży przez cały rok.

Tanie podręczniki do liceum i technikum

O pomoce naukowe do szkół ponadpodstawowych rodzice będą musieli zadbać sami – dlatego radzimy, aby przejrzeć nasze tanie podręczniki do liceum i technikum, które dzięki różnym promocjom nieraz okażą się atrakcyjniejsze cenowo od tych ze stacjonarnych księgarni.

Jednym z najważniejszych przedmiotów jest oczywiście język polski. To podczas tych lekcji klasy pierwsze poznają tajemniczą literaturę starożytności i średniowiecza, które będą wstępem do czytania nowożytnych dzieł. Najmłodszym (i nie tylko) uczniom liceum i technikum polecamy serię „Ponad słowami” wydawnictwa Nowej Ery, w przystępny sposób ukazującą powiązanie dawnych tekstów kultury z czasami współczesnymi.

Język polski to jednak nie wszystko – czeka nas przecież też królowa nauk, czyli Jej Wysokość Matematyka! Z podręcznikiem „MATeMatyka” wydawnictwa Nowej Ery żadne równania i zadania nie będą straszne, a uczniowie zobaczą, że przygotowanie do matury może być o wiele przyjemniejsze i efektywniejsze, jeżeli tylko będzie się miało odpowiednią pomoc naukową.

Podręczniki do szkoły branżowej

Tanich podręczników szkolnych muszą szukać też uczniowie, którzy w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczać do szkoły branżowej. To placówka, która zastąpiła dotychczasową zasadniczą szkołę zawodową.

Ci uczniowie mają mniejszą liczbę takich lekcji jak matematyka czy język polski, ale poznają za to wiele ciekawych i przydatnych informacji podczas przedmiotów zawodowych – dla nich również mamy tanie podręczniki szkolne! Bezpieczeństwo i higiena pracy, podstawy elektroniki, rachunkowość, podstawy fryzjerstwa czy obsługi technicznej… To i wiele więcej można znaleźć w naszej taniej księgarni internetowej! Uczniowie będą potrzebowali podręczników zarówno do technicznych przedmiotów, jak i bardziej teoretycznych, które zaserwują odpowiednią dawkę wiedzy przed praktykami i pracą w zawodzie.

A co z przedszkolem?

Dotacja rządowa nie obejmuje także książek przeznaczonych dla najmłodszych szkrabów – uczęszczających do przedszkola czy zerówki. O wszelkie podręczniki do nauczania przedszkolnego muszą więc zadbać rodzice. Pamiętajmy jednak, że w tym wieku dla maluszka liczy się przede wszystkim zabawa, za pomocą której uczy się i poznaje świat. Dlatego zadbajmy o to, aby wyprawka dla przedszkolaka zawierała też kredki, pisaki czy ukochane zabawki! Warto skompletować odpowiednie wyposażenie nawet dla najmniejszego przedszkolaka – w końcu poza domem dziecko również potrzebuje kocyka czy ulubionego kubeczka z napojem.

Warto zorientować się w tanich podręcznikach szkolnych najpóźniej na początku roku szkolnego, we wrześniu, gdy tylko poznamy dokładny wykaz wszystkich książek – dzięki temu załapiemy się na wiele promocji i wyprawka szkolna pochłonie mniej środków finansowych. Jeżeli nasze dzieci chodzą z kolei do szkoły podstawowej, warto uczulić je na to, aby dbały o podręczniki, pomimo faktu, że te książki nie są ich własnością – w końcu za rok lub dwa przejmą je po nich młodsi uczniowie, którzy również chcieliby korzystać z czystych i estetycznych materiałów! Jak zawsze pamiętaj, że wszystkie wymienione podręczniki szkolne możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Udostępnij:
3 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.