Gdzie kupić podręczniki szkolne przez Internet?

aktualności Agnieszka
Napisane przez Agnieszka 186 wyświetleń
Brak komentarzy
Udostępnij:

Czy pamiętacie jeszcze szalone kolejki do lokalnych księgarni sprzed lat? Sezon zaczynał się już w sierpniu, a sznureczek ludzi potrafił ciągnąć się setkami metrów. Bywało, że słońce prażyło niemiłosiernie lub padał rzęsisty, ciepły deszcz. W takich kolejkach po szkolne podręczniki można było poznać nowych ludzi lub całkiem poważnie pokłócić się z jakimś obcym niecierpliwcem. Tuż przy ladzie, gdy po kilku godzinach okazywało się, że poszukiwanych książek nie ma, można było przetestować swoją odporność psychiczną. Na szczęście dzisiaj wszystko to odeszło w niepamięć. Wystarczy kilka kliknięć myszką i stuknięć w klawiaturę, by zrozumieć, gdzie warto kupić podręczniki szkolne, by zaoszczędzić czas i pieniądze. Oto nasz poradnik dla rodziców uczniów!

Jak przygotować się do kupowania podręczników?

Zanim odpowiemy na pytanie, gdzie kupić podręczniki szkolne, przede wszystkim należy się upewnić, że w ogóle trzeba takich zakupów dokonać. Od 2015 roku książki do zajęć obligatoryjnych musi uczniowi dostarczyć szkoła. Trzeba je zwrócić wraz z końcem roku szkolnego, a niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z koniecznością finansowej rekompensaty. Rodzice muszą zaopatrzyć pociechy wyłącznie w podręczniki do zajęć dodatkowych, jak religia/etyka, wychowanie do życia w rodzinie, ewentualny drugi język obcy czy lekcje dydaktyczno-wyrównawcze. Po drugie trzeba pamiętać o kolejnym aspekcie reformy – numerach dopuszczenia podręcznika, które gwarantują, że dana książka jest zgodna z aktualnymi wymaganiami edukacyjnymi. Po trzecie – warto zrobić sobie listę. Zanim zaczniemy szukać potrzebnych podręczników, wypiszmy sobie ich tytuły i numery, a podczas zakupów systematycznie wykreślajmy, by nie mnożyć później zamówień.

Podręczniki to nie wszystko, czyli szkolna wyprawka

Poza podręcznikami, wyprawka szkolna składa się również z zeszytów, długopisów, piórnika, plecaka lub torby i tym podobne. Potrzeby uczniów są różne w zależności od tego, czy dopiero ruszają do szkoły, czy kontynuują edukację. Jeżeli nasza pociecha pierwszy raz przekroczy próg szkolnego budynku, musimy pamiętać, by nie zabrakło jej podstawowego wyposażenia. Zanim przystąpimy do zakupów, przejrzyjmy jednak stan domowy. Być może nasz mały urwis od dawna pasjonuje się rysowaniem i malowaniem, dzięki czemu ma w swojej kolekcji kredki Stabilo albo uniwersalne ołówki BIC? Wystarczy je tylko dobrze zatemperować i zapakować do atrakcyjnego piórnika (np. z ulubionym superbohaterem lub fajnym logo), by dziecko na nowo je pokochało. Oszczędzać nie powinniśmy za to na tornistrze, który ma służyć pociesze przynajmniej przez kilka lat. Porządny plecak nie pozwoli na nadwyrężenie kręgosłupa i długo zachowa walory estetyczne. Warto wybierać te modele, które posiadają wiele komór oraz odpowiednie wzmocnienia na ramionach i karku. Rozsądnie jest nie ulegać chwilowym fascynacjom dziecka, wybierając te zdobienia, które należą do lubianych przez naszego młodego ucznia od dawna lub decydować się na kolorowe, lecz możliwie uniwersalne ozdoby. Świetnym przykładem będzie tu choćby plecak 4-komorowy St. Right.

Najważniejsze podręczniki dla klasy 3 liceum i technikum po podstawówce

 

A co z lekturami szkolnymi?

Spora część szkolnych lektur dostępna jest nieodpłatnie w wersji elektronicznej, jednak nie wszyscy posiadają w domu czytnik e-booków, a czytanie – zwłaszcza tych obszernych – tytułów na ekranie komputera czy smartfona może być męczące. W bibliotekach z kolei zwykle nie ma tylu egzemplarzy, by wystarczyło dla każdego ucznia. Warto więc zawczasu zastanowić się, czy – po sprawdzeniu biblioteczek rodziny i najbliższych znajomych ­– nie warto zakupić chociaż kilku szkolnych lektur. Wydania adresowane do uczniów są zazwyczaj dużo tańsze od tych adresowanych do dorosłych. Nie wierzycie? Sprawdźcie chociażby Ludzi bezdomnych, Anię z Zielonego Wzgórza czy Romea i Julię. Oczywiście przyszłościowo – np. jako urodzinowy prezent – warto rozważyć również wspomniany czytnik, np. Kindle.

Gdzie kupić podręczniki szkolne? W sklepie internetowym!

Bardzo często zdarza się, że rodzice, kupując podręczniki i wyprawkę szkolną, patrzą przede wszystkim na cenę pojedynczych przedmiotów. Decydują się wtedy na zakupy w różnych wirtualnych sklepach, zapominając, że do wartości samych książek czy kredek trzeba doliczyć jeszcze koszty przesyłki. Wiele sklepów oferuje jednak darmową wysyłkę powyżej pewnej kwoty. Kwota ta jest najczęściej trudna do uzyskania przy zamówieniu jednego czy dwóch przedmiotów, ale bez problemu osiąga się ją podczas skompletowania większości wyprawki. Najczęściej po przeliczeniu okazuje się, że lepiej dołożyć te 2 złote w droższej księgarni, by osiągnąć w niej darmową dostawę (często wynoszącą nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych!), niż rozglądać się za każdym pojedynczym najtańszym przedmiotem. Z tego samego powodu warto zdecydować się na sklep, w którym dostępne są nie tylko podręczniki, ale też reszta wyprawki. Można też przy okazji zaangażować w proces dziecko i np. określić odpowiednie miejsce zakupów i pozwolić, by spośród dostępnych na stronie plecaków, wybrało ten, który podoba mu się najbardziej.

Popularne podręczniki do podstawówki

Najtańsze podręczniki, czyli jak dodatkowo oszczędzić

Nasze dziecko kontynuuje naukę i jego potrzeby nie są już tak duże jak pierwszaków? Spróbujmy połączyć siły z innymi rodzicami. Umówmy się z opiekunami najlepszych przyjaciół naszego dziecka, że wspólnie złożymy zamówienie w sieci. Wymaga to oczywiście wyjścia z inicjatywą i pewnej logistyki, ale w dobie przelewów na telefon oraz w perspektywie tego, że dzieci z jednej klasy i tak widują się niemal codziennie, jest to mniejszy problem niż mogłoby się wydawać. A może bardziej niż na oszczędności pieniędzy zależy nam na zaoszczędzeniu czasu? Rozwijajmy w naszych pociechach samodzielność i decyzyjność. Trik z plecakiem dla nowego ucznia z pewnością sprawdzi się również w przypadku starszej młodzieży – oddajmy im myszkę i pozwólmy wpakować do wirtualnego koszyka takie zeszyty, jakie sobie tylko wymarzą (chociaż zawsze możemy strzelić w ciemno, że nikt nie oprze się słodkim psiakom i kociakom na okładkach tych zeszytów!). Na koniec wystarczy jedynie zweryfikować cenę, zrobić przelew i czekać na dostawę pod drzwi.

Gdzie kupić najtańsze szkolne podręczniki?

W dzisiejszych czasach nie jest już tajemnicą, że podręczniki szkolne (tak samo jak wszystko inne) najbardziej opłaca kupować się w Internecie. Nawet przy korzystaniu z sieci są jednak strategie zakupowe mniej i bardziej opłacalne. Pamiętajmy, że większe zakupy to zawsze szansa na zniżkę (czy to zwykły rabat, czy obcięcie kosztów przesyłki), więc warto zaopatrzyć się w szkolną wyprawkę całościowo lub połączyć siły z innymi rodzicami. Poza tym za angażowanie się w wyprawienie dziecka do szkoły płacimy nie tylko pieniędzmi, ale i czasem. Zróbmy więc z tego zabawę edukacyjną i zamiast brać wszystko na swoje barki, włączmy w to pociechy. Kto wie, może okaże się wtedy, że wspólne rozczulanie się nad słodkimi zeszytowymi okładkami wzmacnia rodzinne więzi?

Wszystkie podręczniki i szkolne akcesoria możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

 

Udostępnij:
3 sierpnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.