Książki

„Dziewczyna z Brooklynu” Guillaume Musso – zaskakująca powieść o tajemnicach z przeszłości

Dziewczyna z Brooklynu Guillaume Musso
Avatar
Napisane przez Gandalf

„Dziewczyna z Brooklynu” Guillaume Musso to kolejna książka, która udowadnia literacki kunszt francuskiego pisarza. Tym razem autor zabiera nas w romantyczną podróż na Lazurowe Wybrzeże, podczas której na jaw wychodzą głęboko skrywane tajemnice z przeszłości. To one doprowadzają do zaginięcia, śledztwa i wreszcie – wielkiego niebezpieczeństwa, które grozi bohaterom. Niesamowita powieść, od której wprost nie sposób się oderwać.

Ocena Blog Gandalf:
Dziewczyna z Brooklynu

„Dziewczyna z Brooklynu” Guillaume Musso

„Dziewczyna z Brooklynu” Guillaume Musso to bardzo wyczekiwana przez fanów powieść pisarza, który nie bez powodu został uznany za jednego z najlepszych autorów francuskiego pochodzenia. Musso ma na swoim koncie już kilkanaście książek, które łącznie sprzedały się w kilkumilionowym nakładzie, a większość z nich została przetłumaczona na ponad 30 języków obcych. Takie wyniki świadczą o wyjątkowym kunszcie pisarza, który choć bazuje na gatunku powieści obyczajowej, często sięga także po to, co znane z klasycznych kryminałów, a nawet literatury grozy.

Guillaume Musso zadebiutował w 2001 roku thrillerem „Skidamarink”, a jego kolejna powieść „Potem” została stworzona w inspiracji prawdziwymi zdarzeniami – wypadkiem, który autor przeżył. W tej powieści główny bohater ma zostać Posłańcem, który posiada dar dostrzegania aureoli wokół osób mających niebawem stracić życie, a nieco „fantastyczne” motywy pojawiają się także w innych książkach Musso – choćby „Ponieważ Cię kocham” czy „Uratuj mnie”. Choć Musso cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od debiutu, jeszcze większą popularność przysporzyła mu powieść „7 lat później” – książka, która przez długi czas pozostawała na szczytach list bestsellerów, stając się także jednym z najlepiej sprzedających się tytułów.

Musso nie pozwolił jednak długo czekać swoim fanom i niedawno na naszych półkach pojawiła się jego nowa powieść. „Dziewczyna z Brooklynu” to historia Raphaela i Anny, którzy mają zamiar niebawem się pobrać, ale przed swoim ślubem decydują się na romantyczną podróż nad Lazurowe Wybrzeże. Głównego bohatera męczy tajemniczość partnerki, która wreszcie wyjawia swój sekret. Gdy po burzliwej kłótni kobieta wraca do Paryża, Raphael nie może jej tam odnaleźć. Okazuje się, że Anna zniknęła, a jej przyszły mąż rozpoczyna prywatne śledztwo, w które angażuje najlepszego przyjaciela – emerytowanego inspektora policji. Poszukiwania z każdym krokiem stają się coraz bardziej skomplikowane, dziewczyna nie jest tą kobietą, za którą uważał ją Raphael, a w wyniku pewnej sprawy sprzed dziesięciu lat, znajduje się teraz w wielkim niebezpieczeństwie.

„Dziewczyna z Brooklynu” to kolejna doskonała powieść Musso, która wciąga w skomplikowaną fabułę, gdzie sploty zdarzeń i zwroty akcji odgrywają równie ważną rolę co uczucia bohaterów. Niesamowicie pasjonująca książka, od której trudno się oderwać aż do samego zakończenia, które powinno spodobać się wszystkim fanom twórczości francuskiego pisarza. Oceńcie sami!

Dziewczyna z Brooklynu – Guillaume Musso

Dziewczyna z Brooklynu
Ocena Blog Gandalf:

Książkę „Dziewczyna z Brooklynu” Guillaume Musso możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf