Prezenty na Dzień Dziecka – z czego ucieszą się mniejsze i starsze dzieci?

aktualności Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl
Brak komentarzy
Udostępnij:

Dzieci bez wątpienia zawsze zasługują na uwagę i radość, jednak Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja do miłych gestów i podarowania upominków, które ucieszą nasze pociechy, ale także pozytywnie wpłyną na ich rozwój. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji na prezenty na Dzień Dziecka zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Co podarować maluchom?

Podczas wybierania prezentów dla malucha najważniejszym kryterium powinno być bezpieczeństwo, a zaraz po nim istotny wpływ na rozwój, kreatywność i dostosowanie do wieku dziecka. Oto kilka propozycji prezentujących wszechstronne korzyści, które znajdziecie na Gandalf.com.pl.

  • Zestaw artystyczny – to doskonały prezent, który zadba o rozwój dziecka i zapewni mu wiele godzin zabawy. Do zestawu artystycznego będą należeć materiały plastyczne, takie jak np. kredki, farbki, flamastry, brokat. Wybranie zestawu z ulubionymi bohaterami dziecka dodatkowo uatrakcyjni podarunek. Dziecko będzie miało możliwość rysowania, malowania, kolorowania, klejenia i wycinania, co pozytywnie wpłynie na rozwój jego wyobraźni, kreatywności oraz zdolności manualnych.

  • Puzzle i proste układanki – tego typu zabawki rozwijają u dzieci zdolności logicznego myślenia, głębokiej koncentracji i rozwiązywania problemów. Dla najmłodszych, którzy jeszcze nie wiedzą jak działają puzzle, polecamy sortery. Będą one pomocne w odnajdywaniu kształtów i zrozumieniu tego, jak działają układanki. Jeśli dziecko opanuje tę umiejętność, możemy przejść poziom wyżej i podarować dziecku puzzle z obrazkiem kolejno z 2,4,6 czy 12 elementów.

  • Piłka – lekkie piłeczki z ulubionymi bohaterami z bajek na pewno będą strzałem w dziesiątkę. Jest to dość uniwersalny prezent dający wiele możliwości zabawy, a jednocześnie może posłużyć przez długi czas. Piłkę możemy wykorzystać podczas wspólnych zabaw i gier, wspólnie spędzając czas.

Prezenty na Dzień Dziecka dla starszaka

Prezent dla starszego dziecka to często twardy orzech do zgryzienia. Wybierając upominek dla starszaka, powinniśmy kierować się jego hobby, upodobaniami, zainteresowaniami, a także aktualnymi potrzebami. Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

  • Książka – dobra książka to zawsze trafiony prezent. Warto porozmawiać z dzieckiem na temat tytułów, które chciałoby przeczytać bądź gatunków, które lubi. Jeśli nasza pociecha jest stałym czytelnikiem i sięga po określonych autorów, gatunki czy tytuły, sprawa jest jeszcze prostsza! W tym wypadku warto zastanowić się nad zakupem całej serii książek (np. Harry Potter, czy Wojownicy).

  • LEGO to również niezawodny prezent. Możemy dostosować je do wieku i zainteresowań dziecka ze względu na ogromny wybór klocków. Dostępne serie to m.in. City, Creator, DUPLO, Friends, Harry Potter, Minecraft, NINJAGO, Star Wars, Super Mario oraz Technic. Układanie klocków LEGO wpływa na kształtowanie cierpliwości, koncentracji, kreatywności oraz umiejętności manualnych.

  • Gry planszowe – starszaki z pewnością ucieszą się też z trafionych w ich upodobania gier planszowych, w które będziecie mogli zagrać całą rodziną. Gry to nie tylko świetna rozrywka, ale również doskonała okazja do nauki poprzez zabawę. Rozwijają bowiem strategiczne myślenie oraz uczą zdrowej rywalizacji i współpracy.

  • Kosmetyki – nastoletni wiek to idealny czas do zaopatrzenia się w pierwsze perfumy, dezodorant czy zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Starszaki z pewnością ucieszą się z nowości w swojej damskiej, czy też męskiej kosmetyczce.

Możliwości jest naprawdę wiele, a to tylko niektóre z nich. Mamy nadzieję, że nasze propozycje Was zainspirowały i wśród naszych pomysłów znajdziecie coś trafionego dla Waszych dzieci. Wszystkie powyższe pozycje znajdziecie na stronie naszej księgarni Gandalf.com.pl w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Udostępnij:
20 maja 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.