Demakijaż: czym i jak zmywać makijaż?

jak zmywać makijaż Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl
2 komentarze
Udostępnij:

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż zmycie makijażu. Okazuje się jednak, że wiedza kobiet w tej dziedzinie jest niewielka. Wiele robi to nieprawidłowo lub niewystarczająco starannie. Pora więc odpowiedzieć sobie na pytanie jak zmywać makijaż, a także poznać zestaw kosmetyków, które pomogą w wykonaniu codziennego demakijażu.

Po co zmywać makijaż?

Wiele kobiet codziennie wykonuje kolorowy makijaż. Dzięki niemu czuje się wyjątkowo, ukrywa mankamenty urody i podkreśla jej zalety. Makijaż nie może jednak na trwałe zostać na twarzy. Jego codzienne zmywanie jest ważnym elementem procesu dbania o skórę. Prawidłowo wykonany demakijaż zapewni cerze zdrowy, ładny i świeży wygląd, pomoże w utrzymaniu właściwego poziomu higieny, a także zapobiegnie powstawaniu chorób skórnych i zaczerwień. Zatem czym najlepiej zmywać makijaż, aby właściwie zadbać o cerę?

Czym zmywać makijaż?

Sposobów na poprawny i skuteczny demakijaż jest bardzo wiele. To, jak i czym najlepiej zmywać makijaż uzależnione jest od typu posiadanej cery. Kosmetyki do demakijażu należy również dobrać tak, aby nie wywoływały uczuleń, alergii, zaczerwień. Najlepiej to zrobić, analizując skład specyfików. Na szczęście rynek kosmetyczny oferuje szeroki wybór produktów do demakijażu i każda z kobiet może wybrać odpowiedni dla swojej cery i dopasowany do własnych preferencji.

Jak zmywać makijaż przy cerze normalnej?

Demakijaż cery normalnej najlepiej wykonywać lekkimi, nawilżającymi produktami. Dobrym wyborem będą kosmetyki typu mleczka i toniki. Przy codziennej pielęgnacji należy unikać ciężkich, tłustych kremów oraz produktów matujących.

Posiadaczki cery normalnej, która nie ma skłonności do podrażnień i zaczerwień, codzienny demakijaż mogą sobie ułatwić, sięgając po innowacyjny produkt – rękawiczkę do demakijażu Glov On-The-Go Makeup Remover Very Berry. Pozwala ona usunąć zabrudzenia i makijaż, a także działa jak delikatny peeling, usuwając suche skórki. Dzięki temu bariera hydrolipidowa skóry jest zwiększona, a mikrokrążenie pobudzone. Rekomendowana przez nas rękawiczka jest miękka i delikatna, dzięki czemu można nią usuwać makijaż twarzy, szyi, dekoltu, a także oczu.

Jak zmywać makijaż przy cerze suchej?

Cera sucha źle reaguje na wodę i mydło. Po umyciu twarzy tymi substancjami bardzo często występuje uczucie ściągnięcia skóry, pieczenie, pojawiają się zaczerwienienia. To dlatego przy zmywaniu makijażu ze skóry suchej warto sięgnąć po bezalkoholowe toniki i mleczka. Dobrym wyborem będzie kojąco-nawilżający żel micelarny do mycia twarzy Bielenda Manuka Honey Nutri Elixir. Kosmetyk ten posiada właściwości nawilżające, oczyszczające, odświeżające i wspomagające skórę suchą i wrażliwą. Dzięki temu, że w składzie zawiera miód manuka, bardzo szybko usuwa makijaż i pozostałe zabrudzenia, a przy tym nawilża, koi, chroni przed podrażnieniami i przygotowuje cerę do dalszej pielęgnacji. Jego formuła jest niezwykle delikatna, dlatego nadaje się również do demakijażu cery wrażliwej i naczynkowej.

Posiadaczki cery suchej wiele uwagi powinny również poświęcić temu, jak prawidłowo zmywać makijaż oczu. Do tego celu należy wybierać jedynie kosmetyki łagodne i delikatne, które nie wywołają przykrego swędzenia i pieczenia. Przy cerze suchej do demakijażu oczu nie powinno się stosować mleczek, natomiast wskazane jest sięganie po uniwersalny płyn micelarny.

Czym zmywać makijaż cery tłustej?

Przy demakijażu cery tłustej najlepiej jest sięgnąć po kosmetyki żelowe o formule oil free, czyli te niepozostawiające na skórze tłustego filmu. Kosmetyki do cery tłustej powinny mieć postać delikatnych żeli i bezalkoholowych toników o właściwościach matujących i antyseptycznych. Nie zalecane jest stosowanie mleczek, które będą zapychać pory i utrudniać skórze oddychanie – może to przyczynić się do zmian trądzikowych czy wystąpienia reakcji alergicznych.

Idealnym kosmetykiem do cery tłustej będzie pianka micelarna do demakijażu Corine de Farme HBV. Pośród innych kosmetyków do demakijażu wyróżnia się innowacyjną formułą, która łączy efektywność pianki i wody micelarnej. Aksamitna i delikatna zawiera micele, które skutecznie odświeżają skórę oraz usuwają z niej wszystkie zanieczyszczenia. Z pomocą pianki usunąć można kolorowy makijaż nie tylko z twarzy, ale i z oczu lub ust. Po prawidłowym zmyciu makijażu cerę tłustą obowiązkowo trzeba nawilżyć.

Czym najlepiej zmywać makijaż przy cerze mieszanej?

Cera mieszana to połączenie cery suchej i tłustej. Przy jej demakijażu przede wszystkim trzeba skupić się na oczyszczeniu i zmatowaniu strefy T. Pomocne będą kremowe emulsje oraz toniki odświeżająco-matujące bez dodatku alkoholu. Najlepiej sięgać po delikatne i naturalne preparaty, które nie pobudzą nadmiernie pracy gruczołów łojowych, a przez to zapobiegną zbyt dużemu wydzielaniu się sebum.

Przy codziennym demakijażu cery mieszanej warto wspomóc się chusteczkami micelarnymi do demakijażu z olejkiem arganowym Garnier Skin Naturals. Chusteczki marki Garnier pozwolą jednym ruchem oczyścić i nawilżyć skórę, usuwając z niej nawet najtrwalszy makijaż. Z racji tego, że zostały nasączone olejkiem arganowym oraz płynem miceralnym są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry.

Demakijaż cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest niezwykle trudna w codziennej pielęgnacji, dotyczy to również demakijażu. Ten powinien być wykonywany kosmetykami o jak najbardziej naturalnym składzie, czyli zawierającymi niewiele komponentów. Najlepsze są preparaty z wyciągiem z kasztanowca, arniki, kory dębu, miłorzębu oraz z witaminą K. Te substancje działają kojąco i ściągająco na skórę, przez co niwelują problemy z naczynkami.

Naszą rekomendacją dla osób posiadających cerę naczyniową jest płyn micelarny Mixa Optymalna Tolerancja. Jest to preparat idealny do cery naczyniowej i wrażliwej. Zawarte w kosmetyku micele umożliwiają usunięcie makijażu i zanieczyszczeń bez nadmiernego pocierania skóry. Produkt jest uniwersalny, dlatego można stosować go do demakijażu twarzy oraz oczu.

Jak prawidłowo zmywać makijaż oczu?

Bez względu na to, jaki typ cery się posiada, partie wokół oczu zawsze trzeba traktować troskliwie i delikatnie. Powieki i skórę pod oczami należy oczyszczać specjalnie przeznaczonymi do tego preparatami. Jeśli na co dzień stosuje się tusz wodoodporny, obowiązkowo należy sięgać po produkty przeznaczone do usuwania tego typu makijażu, np. dwufazowy płyn do demakijażu Nivea. Umieszczony w wodzie olej pomoże usunąć nawet najtrwalszy tusz do rzęs czy cienie. Płyn dwufazowy Nivea jest wręcz idealny dla osób o wrażliwych oczach – dokładnie oczyszcza powieki, nie powodując wysuszenia delikatnego naskórka. Demakijaż oczu wykonuje się, przykładając do oka płatek kosmetyczny, nasączony płynem dwufazowym na kilka sekund. Następnym krokiem jest delikatne zmycie tuszu i cieni poprzez przesuwanie płatka od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Czynność należy powtórzyć kilka razy – do czasu aż płatek będzie całkowicie czysty.

5 kroków do prawidłowego demakijażu

Zgodnie z zaleceniami kosmetologów demakijaż powinien być wykonywany dwa razy dziennie. Ważne jest nie tylko wieczorne zmycie resztek kosmetyków z twarzy, ale także poranne jej oczyszczenie. Dzięki porannemu demakijażowi skóra będzie lepiej przygotowana do nałożenia kolorowych kosmetyków, które dłużej się utrzymają. Aby demakijaż nie stał się smutną i czasochłonną rutyną, warto zastosować 5 prostych kroków mówiących jak zmywać makijaż.

  • Pierwszy krok to porządne umycie rąk. Dzięki temu na cerę nie przeniesie się dodatkowych zanieczyszczeń – w końcu demakijaż wykonuje się po to, aby się ich pozbyć.
  • Kolejnym etapem jest demakijażu oczu. Wykonać można go specjalnym płynem dwufazowym lub płynem miceralnym. Jego zadaniem jest zmycie resztek kredki, tuszu, cieni czy eyelinera. Na tym etapie należy też zmyć kolorowe kosmetyki z ust.
  • Następnie przechodzi się do demakijażu twarzy, szyi i dekoltu. Te części ciała dokładnie myje się wybranym kosmetykiem: żelem, pianką, mleczkiem, płynem miceralnym czy chusteczkami do demakijażu. Kosmetyk należy wmasowywać w skórę okrężnymi ruchami, a najwięcej czasu poświęcić tej strefie, gdzie najczęściej pojawiają się zaskórniki i inne niedoskonałości.
  • Czwarty krok to osuszenie umytej twarzy chusteczką higieniczną lub jednorazowym ręcznikiem papierowym.
  • Czystą i suchą twarz należy przetrzeć wacikiem nasączonym tonikiem, który przywróci skórze właściwe pH. Tak wykonany demakijaż przygotowuje skórę twarzy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, czyli nałożenia kremu, maseczki lub serum.

Wiedza o tym jak zmywać makijaż to jedna z podstawowych tajemnic kobiecego piękna. Prawidłowo wykonany demakijaż twarzy i oczu pozwala zachować urodę i zapobiegać chorobom skóry. Wbrew każącym opiniom na wieczorną pielęgnację cery twarzy nie trzeba przeznaczać wielu godzin. Wystarczy kilka minut i skóra będzie świeża i czysta. Warto pamiętać, że demakijaż to sztuka, w której ważne nie tylko jest jak, ale i czym zmywa się makijaż. Należy bowiem wybierać takie kosmetyki, które są dostosowane do danego typu skóry i jej potrzeb.

Wszystkie wymienione produkty do demakijażu możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Udostępnij:
19 sierpnia 2019

2 odpowiedzi na “Demakijaż: czym i jak zmywać makijaż?”

  1. Avatar emilia sarnicka pisze:

    Super są chusteczki micelarne z bielendy z sokami owocowymi. Te z serii Juice Fresh. Jest i ananas, limonka, pomarańcza. Dla mnie super linia kosmetyków do oczyszczania twarzy

  2. Avatar epsi pisze:

    ja zmywam olejkiem i wodą, a mocniejszy makijaż dwufazowym płynem do oczu, np eye care expert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.