Archiwum Quizy

Czy wiesz, jakie prezenty przynoszą pecha? [quiz]

Avatar
Napisane przez Gandalf

Zabobony, przesądy, gusła, odczynianie – kojarzą się z czasami naszych pradziadów. Nic bardziej mylnego. Wystarczy poszperać w internecie i można znaleźć pełno rad, od tego, jak przelać nad dzieckiem wosk lub jako, po co, co zrobić, gdy rozsypie się sól. Pradawne przekonania dotyczą także dawania prezentów.

W dawnych podręcznikach savoir-vivre można znaleźć informacje, co wypada dawać, jakie kolory są stosowne, co symbolizują kwiaty. Myślę, że każdy wie, iż pewnych przedmiotów się w prezencie nie wręcza. Są to rzeczy, które mogą sprawić przykrość, zasmucić, a prezent ma przecież jedną najważniejszą funkcję - ma sprawić radość!

Obdarowywanie się prezentami to to, co najbardziej kochamy w Świętach Bożego Narodzenia. Godziny spędzone w centrach handlowych i przed internetem, poszukiwania, zastanawianie się, niepokój i pytanie, a co, jak nie trafię w gust? To nie jest najgorsze. Zdecydowanie większym problemem będzie prezent, który przysporzy obdarowywanej osobie kłopotów. Zgodnie z prezentowymi zabobonami są rzeczy, których nie wolno dawać. I choć z zabobonów się śmiejemy, to nadal zdarza się nam ich przestrzegać.

Czarna lista prezentów, które przynoszą pecha nie jest długa. Ten QUIZ pokaże, czy jesteście gotowi do kupowania gwiazdkowych podarunków 😉

1) Jaki prezent podarowany przez mężczyznę kobiecie, wróży jej łzy i nieszczęście?
2) Konflikty i kłótnie w związku sprowadzi kupienie drugiej połówce:
3) Rozstaniem grozi podarowanie wybrance:
4) Ostre przedmioty – noże, nożyczki, scyzoryki, to zakazany podarunek, dlaczego?
5) Podarunkiem, który nie jest mile widziany pod choinką jest zegarek. Choć może być elegancki albo piękny nie przyniesie nic dobrego. Podarowanie zegarka zwiastuje:
6) Portfel to jedna z tych rzeczy, których nie wolno dawać na gwiazdkę, bo ściągnie biedę. Można jednak temu zaradzić w konkretny sposób. Trzeba...
7) Pecha przynoszą wszelkie przedmioty, które przedstawiają:
8) Jeśli kobieta podaruje mężczyźnie pasek, oznacza to, że:
9) Broszka może być piękną ozdobą, ale lepiej jej nikomu nie kupować, ponieważ może przyczynić się do cierpienia, bólu i nieprzyjemności. Można jednak zdjąć zły czar. Wystarczy:
10) Butów (w tym też kapci) nie wolno dawać w prezencie, ponieważ...

Jak Ci poszło? Zaraz się okaże!Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf