Polecamy Recenzje

„Czarne narcyzy” Katarzyna Puzyńska – 8. tom jednej z najlepszych polskich serii kryminalnych

„Czarne narcyzy” Katarzyna Puzyńska – 8. tom jednej z najlepszych polskich serii kryminalnych
Avatar
Napisane przez Gandalf

„Czarne narcyzy” to już 8. tom bestsellerowego cyklu kryminalnego „Lipowo”, którym Katarzyna Puzyńska podbiła serca fanów tego typu literatury w całym kraju. Seria o policjantach z wsi pod Brodnicą łączy wątki rodem z kryminałów Agathy Christie oraz elementy powieści obyczajowej, co sprawia, że jest jedną z najciekawszych serii na półce z tym gatunkiem.

Ocena Blog Gandalf:

Czarne narcyzy Lipowo, Tom 8

Czarne narcyzy – Katarzyna Puzyńska

Na „Czarne narcyzy” Katarzyny Puzyńskiej fani jej twórczości oczekiwali z dużą niecierpliwością. Nic dziwnego, bowiem książki tej autorki porównywane są do najlepszych tytułów Agathy Christie oraz powieści mistrzyni szwedzkiego kryminału – Camilli Lackberg. Choć Katarzyna Puzyńska jest z wykształcenia psychologiem i pracowała jako wykładowca na wydziale psychologii, zdecydowała się porzucić akademicką karierę, by w całości poświęcić się pisaniu. Cykl o policjantach z Lipowa – niewielkiej wsi położonej nieopodal Brodnicy, rozpoczęła w 2014 roku, gdy na rynku pojawiła się jej debiutancka powieść pt. „Motylek”. Książka została bardzo ciepło przyjęta przez fanów tego gatunku, którzy docenili fenomenalny styl pisarski Puzyńskiej oraz bardzo oryginalne połączenie wątków kryminalnych i wątków, na których autorka zna się lepiej niż ktokolwiek inny – psychologicznych motywów znanych z powieści obyczajowych. Do serii należą także takie tytuły, jak „Więcej czerwieni”, „Utopce”, „Łaskun” i wreszcie najnowszy tom z gorącą jeszcze okładką – „Czarne narcyzy”.

W ósmej części sagi o Lipowie mieszkańcy Brodnicy i okolicznych wsi przygotowują się do obchodów Święta Policji. Sama policja, a przynajmniej Daniel Podgórski, nie ma zbyt wielu powodów do świętowania. Policjant wciąż analizuje sprawę śmierci trojga bezdomnych, ale jest ktoś, kto stara się mu w tym skutecznie przeszkodzić. Ktoś, komu bardzo zależy na tym, by zamknięte śledztwo utonęło w morzu akt zamkniętych w szafie. Podgórski jednak żywo interesuje się małym wahadełkiem, które znaleziono przy każdym z ciał, a pewna dziennikarka sugeruje mu, by odwiedził położony w ciemnym lesie dom, który mieszkańcy Lipowa uważają za nawiedzony. Dziennikarka wkrótce zapada się pod ziemię, policjanci znajdują kolejne ciało, jeden z drobnych przestępców ginie tuż po opuszczeniu więziennej celi, a Weronika Nowakowska otrzymuje dziwną wiadomość. I jaki związek z tym wszystkim mają tytułowe czarne narcyzy?

Szykuje się kolejna niesamowicie wciągająca powieść, której zakończenia z pewnością nie da się przewidzieć aż do ostatniej strony. „Czarne narcyzy” to must-read dla fanów serii Katarzyny Puzyńskiej i konieczna pozycja dla wszystkich, którzy kochają dobrze przemyślane i doskonale napisane kryminały.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf