Polecamy

Jak żyć z cukrzycą? Książki, które pomogą Ci radzić sobie z chorobą

książki cukrzyca
Napisane przez Gandalf

Na całym świecie na cukrzycę mogą chorować prawie 4 miliony ludzi. To choroba naszych czasów, którą obecnie nazywa się pierwszą niezakaźną epidemią, a niezdiagnozowana może być bardzo groźna. Okazuje się jednak, że odpowiednia dieta i zmiana stylu życia mogą znacznie zredukować jej objawy i zmniejszyć ryzyko związane z cukrzycą. Oto 5 książek, które pomogą Ci radzić sobie z chorobą na co dzień.

„Koniec z cukrzycą i otyłością! Książka kucharska” – dr Mark Hyman

Koniec z cukrzycą i otyłością! Książka kucharska

Ta książka to nie tylko propozycja dla osób borykających się z cukrzycą, ale i tych, u których ryzyko zachorowania jest bardzo wysokie. „Koniec z cukrzycą i otyłością” to tak naprawdę książka kucharska, w której dr Mark Hyman proponuje zdrowe przepisy odpowiednie zarówno dla cukrzyków, jak i osób cierpiących z powodu nadmiernej wagi. Wszystkie wystarczają dokładnie na 6 tygodni, w ciągu których schudniesz, ustabilizujesz poziom glukozy we krwi, a także zmienisz swoje nawyki żywieniowe, by zacząć zdrowy styl życia. To świetny poradnik także dla osób zapracowanych, które często jadają szybko nie zastanawiając się nad tym, co trafia na ich talerz. Przepisy zebrane przez dr. Hymana zawierają pomysły na proste dania, których przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć!

„Sposób na cukrzycę. Nauka potwierdza, że cukrzyca typu 2 jest chorobą, z której można się wyleczyć” – Roman Pawlak

Sposób na cukrzycę Nauka potwierdza, że cukrzyca typu 2 jest chorobą, z której można się wyleczyć

Naukowcy podają, że najskuteczniejszymi sposobami leczenia i hamowania cukrzycy typu II są proste, ale konsekwentnie wprowadzane zmiany, które nie mają nic wspólnego z drogimi farmaceutykami i kosztownymi terapiami. Co więc ma znacznie? Okazuje się, że niezwykle istotna w przypadku tego schorzenia jest odpowiednia dieta. Roman Pawlak – profesor odżywiania na East Carolina University w Stanach Zjednoczonych, w „Sposób na cukrzycę” radzi, jak zmodyfikować swoje codzienne menu, by obniżyć poziom glukozy we krwi, jakie suplementy diety warto stosować oraz jakie zmiany w stylu życia wprowadzić, by poprawić stan swojego zdrowia. To niewiarygodnie proste wskazówki, które łatwo wdrożyć w życie, a których efekty mogą być niesamowite.

„Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie” – Sandra Cabot, Margaret Jasinska

Cukrzyca typu II Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

„Cukrzyca typu II” Sandry Cabot i Margaret Jasinskiej to kolejny dowód na to, że w przypadku tej choroby niezwykle istotna jest odpowiednio zbilansowana dieta. Autorki wskazują jednak, że powszechne i konwencjonalne zalecenia dietetyczne mogą skutkować nie tylko wzrostem wagi, ale i poziomu glukozy we krwi, dlatego warto stosować specjalne metody. Książka zawiera wiele przydatnych wskazówek, których stosowanie pomaga nie tylko schudnąć i ustabilizować glukozę, ale także odzyskać zdrowie i czuć się lepiej.

„Cukrzyca i zespół hipoglikemiczny. Jak uzyskać utracone zdrowie?” – Agatha Thrash, Calvin Thrash

Cukrzyca i zespół hipoglikemiczny Jak uzyskać utracone zdrowie?

„Cukrzyca i zespół hipoglikemiczny. Jak uzyskać utracone zdrowie?” to prawdziwe kompendium wiedzy na temat cukrzycy, związanych z nią schorzeń i sposobu radzenia sobie z ich objawami. Autorzy proponują nie tylko odpowiednią dietę, ale przygotowali pełen program terapeutyczno-profilaktyczny, który obejmuje również zestaw ćwiczeń, wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresem, zabiegi relaksacyjne oraz zalecenia ułatwiające zredukowanie masy ciała. Agatha i Calvin Thrash podają, że wprowadzenie ich autorskiego programu do swojego życia pomaga uniknąć powikłań i leczenia chirurgicznego oraz co najważniejsze – odzyskać nadzieję i dobre samopoczucie.

„Praktyczny poradnik Kliniki Mayo dla chorych na cukrzycę” – praca zbiorowa

Praktyczny poradnik Kliniki Mayo dla chorych na cukrzycę

Według ekspertów z Kliniki Mayo największą i najskuteczniejszą bronią w walce z cukrzycą jest… wiedza. Wiedza na temat jej przyczyn, objawów i przebiegu, która umożliwia stosowanie odpowiednich rozwiązań mających na celu zahamowanie choroby. „Praktyczny poradnik Kliniki Mayo” to kompletny przewodnik po cukrzycy, w którym autorzy zebrali niezbędne informacje i wiele przydatnych na co dzień porad ułatwiających życie z chorobą.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Gandalf