Polecamy Recenzje

„Ciemniejsza strona Greya” reż. James Foley – Bez zasad, bez tajemnic

Bez zasad, bez tajemnic
Avatar
Napisane przez Gandalf

„50 twarzy Greya” – ekranizacja światowego bestsellera E.L. James stała się jednym z najgorętszych filmów ostatniej dekady. Na naszych półkach ukazała się właśnie rozszerzona, filmowa wersja drugiej części trylogii, w której Jamie Dornan i Dakota Johnson powracają jako Christian Grey i Anastasia Steele. Oto „Ciemniejsza strona Greya” na DVD, w której gra toczy się bez żadnych zasad i bez żadnych tajemnic. Gotowi na seans?

Ocena Blog Gandalf:

Ciemniejsza strona Greya

Film Ciemniejsza strona Greya

„50 twarzy Greya” w reżyserii Sam’a Taylor’a-Johnson’a okazało się międzynarodowym hitem, który z powodzeniem kontynuował sukces zapoczątkowany przez książkę brytyjskiej pisarski. W 2015 roku na ekranach kin mogliśmy na żywo spotkać Anastasię Steele – młodą studentkę literatury, która poznaje przystojnego miliardera – Christiana Greya. Ona chce przeprowadzić z nim wywiad, on onieśmiela i fascynuje ją do tego stopnia, że w powietrzu zdaje się wisieć coś elektryzującego. Po spotkaniu zamierza o nim zapomnieć, ale los sprawia, że spotykają się po raz kolejny. I kolejny. I kolejny…

Pierwsza część erotycznej trylogii sprzedała się w samej Wielkiej Brytanii w liczbie przekraczającej 2 miliony egzemplarzy. Pobiła tym samym ostatnią część przygód Harry’ego Potter’a i „Zaginiony symbol” Dan’a Brown’a plasując się tuż pod „Zmierzchem”, który był zresztą inspiracją dla E.L. James. Filmowa wersja „50 twarzy Greya” radziła sobie w kinach nie gorzej stając się jednym z najchętniej oglądanych filmów w 2015 roku, który do tej pory zarobił niemal 600 mln dolarów. To właśnie, dzięki tej produkcji mieliśmy okazję poznać Dakotę Johnson, jako Anastasię Steele i Jamie’go Dronana w roli Christiana Greya, którzy stworzyli fascynujące postaci pełne mrocznych pragnień. Czym więc zaskoczyć może widzów kolejna produkcja na podstawie bestsellerowej serii E.L. James?

„Ciemniejsza strona Greya” na DVD to rozszerzona wersja ekranizacji drugiej części tej serii. Christian stara się nakłonić Anastasię do powrotu, ale – o wiele bardziej ostrożna i rozsądna – żąda nowej umowy, na której opierać ma się ich związek. Gdy wydaje się, że bohaterowie budują coraz bardziej stabilną relację, w życiu obojga pojawia się Jack Hyde i Elena Lincoln. Odzywa się mroczna przeszłość Christiana, dwoje nowych bohaterów stara się zniszczyć to, co udało się zbudować parze i tak właśnie rozpoczyna się nowa, namiętna gra, w której nie obowiązują żadne zasady.

Za realizację drugiej części filmu odpowiedzialny jest James Foley – reżyser znany z takich produkcji, jak „Ktoś całkiem obcy” z Bruce’em Willis’em w roli głównej czy choćby „Pamiętny dzień” z Al’em Pacino. To obowiązkowa pozycja dla fanek i fanów historii o Christianie Greyu, a także wszystkich, którzy szukają filmu na wieczór we dwoje.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf