Polecamy Recenzje

„Chajzerów dwóch”, czyli rozmowa ojca i syna, w której idą na całość

„Chajzerów dwóch”, czyli rozmowa ojca i syna, w której idą na całość
Avatar
Napisane przez Gandalf

Rozmowa ojca i syna? Brzmi ciekawie. Rozmowa ojca i syna o uczuciach? Jeszcze ciekawiej! Rozmowa, gdy obydwaj są popularni i nazywają się Chajzer? To po prostu trzeba przeczytać! Na naszych półkach właśnie pojawiła się książką „Chajzerów dwóch”, dzięki której usiądziecie przy jednym stole z dwoma niezwykle popularnymi i przezabawnymi facetami, aby pogadać z nimi o Polsce, przeszłości, współczesnej kulturze, bliskości i wielu innych fajnych rzeczach!

Ocena Blog Gandalf:

Chajzerów dwóch

„Chajzerów dwóch” – Zygmunt i Filip Chajzerowie

Zygmunta Chajzera znamy przede wszystkim z kultowego w latach 90. ubiegłego wieku programu telewizyjnego „Idź na całość”. Tak, tak – to właśnie ten program, w którym wybierając odpowiednią bramkę można było wygrać poloneza lub… trafić na Zonka, czarnego kota w worku. Pan Zygmunt przez wiele lat był także dziennikarzem radiowej Jedynki, gospodarzem niezwykle popularnych, wakacyjnych audycji „Lato z Radiem” oraz wielu innych programów emitowanych w tv. Stał się w pewien sposób ikoną polskiej telewizji sprzed niemal dwóch dekad i z całą pewnością ma sporo do powiedzenia na temat kultury, którą dziś wspominamy z sentymentem.

Jego syn, Filip, zaczął pracę dziennikarza w jednym z popularnych dzienników, z którego trafił do „Newsweeka”, a potem do radia. Jego głos dało się usłyszeć m.in. w Radiu Złote Przeboje, ale wszyscy poznaliśmy jego świetnie poczucie humoru dopiero wtedy, gdy rozpoczął pracę w „Dzień Dobry TV”. Filip to przedstawiciel współczesnego pokolenia, więc doskonale zna się na tym „czym żyją media”. Dwóch, wydawałoby się różnych od siebie, a jednocześnie tak bardzo podobnych mężczyzn siada przy jednym stole by odbyć długą i fascynującą rozmowę. Rozmowę o świecie, jak facet z facetem i rozmowę o uczuciach, jak ojciec z synem.

„Chajzerów dwóch” to książka o tym, jak bardzo ważna w życiu każdego z nas jest rodzina. O tym kim dzięki niej się stajemy, jaki mamy charakter i w którym kierunku prowadzi nas nasza życiowa ścieżka. Ale ta książka-rozmowa to nie tylko opowieść o rodzinie, bowiem obydwaj panowie ze znaną sobie swadą opowiadają o tym, co otaczało nas jeszcze kilka dekad temu i o tym, co otacza nas dziś. Od prywatek w domu przy dźwiękach adaptera, aż po imprezy w modnych lokalach, dźwięk jakości HD i korzystanie ze smartfonów. Krótka historia o dwóch różnych epokach – czasach PRLu i współczesnej Polsce, w której zderzają się ze sobą najróżniejsze anegdoty i porównania. Często bardzo zabawne i za każdym razem zaskakujące.

„Chajzerów dwóch” to ponad 400 stron świetnej zabawy i literackiej uczty dla wszystkich, którzy interesują się światem i obserwują go bacznym okiem. Okiem, które czasem są w stanie przymrużyć, by nie wszystko brać na serio!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf