Aktualności Quizy

Bohaterki książek – quiz dla każdego. Sprawdź, co o nich wiesz

Dzień kobiet
Aleksandra
Napisane przez Aleksandra

Bohaterki książek – quiz dla każdego

Dzień Kobiet… ciekawe, kiedy przestaniemy z tej okazji żartować z rajstop i goździków 😉

Żarty oczywiście są mile widziane, ale jakieś gesty z okazji tego dnia również. Całusy, życzenia, kwiaty, prezenty, niespodzianki, wszystko co kobietom sprawia przyjemność. Ja z okazji Dnia Kobiet przygotowałam quiz o literackich bohaterkach. Znacie na pewno mnóstwo książek, które zapamiętaliście właśnie dzięki kobietom. Zachwycają albo gorszą. Wzbudzają sympatię, albo niechęć. Czasami to bardzo wrażliwe dziewczyny, innym razem outsiderki z anarchistycznymi poglądami.  Piękne i silne łamią konwenanse i osiągające sukcesy. Inne stale odchudzają się i marzą o ty jedynym. Matki, córki, żony, kochanki, singielki… bez nich nie byłoby literatury.

Zapraszam do rozwiązania quizu i sprawdzenia swojej wiedzy o bohaterkach książek. Quiz dla mniej i bardziej zaawansowanych.

1) W rolę Bridget Jones, stworzoną przez Helen Fielding, wcieliła się
2) „Miałam w Afryce farmę u stóp gór Ngong. Sto sześćdziesiąt kilometrów bardziej na północ wyżynę przecinała linia równika, farma zaś leżała prawie dwa tysiące metrów nad poziomem morza. W południe odczuwało się tę wysokość tak, jak gdyby człowiek znalazł się blisko słońca” - to słowa bohaterki książki:
3) „Dlaczego nie jestem już tą dawną, dziką, zuchwałą, wolną dziewczyną, która umiała śmiać się ze zniewag, zamiast szaleć z rozpaczy! Dlaczego tak się zmieniłam, że kilka słów wystarczy, aby krew we mnie zawrzała?”. Są to słowa:
4) „Rozważna i romantyczna” Jane Austen to:
5) Anastasia Stelle, kiedy ją poznajemy w „50 twarzach Greya”, jest studentką:
6) Władczyni smoków wykreowana przez Georga R.R. Martina to:
7) Bohaterka książki Biały oleander, Ingrid Magnussen, jest artystką, która:
8) Jenny Fields chce mieć dziecko, ale nie chce wiązać się z mężczyzną („Świat według Garpa”). Zachodzi w ciążę z:
9) Holly Golightly („Śniadanie u Tiffany'ego”) mieszka:
10) „Anna Karenina”, tytułowa bohaterka powieści Lwa Tołstoja, popełnia samobójstwo, w jaki sposób:
11) Kto był miłością Ani Shirley („Ania z Zielonego Wzgórza”)?
12) Panna Marple, inaczej Jane Marple to detektyw-amator. Mieszka w małej miejscowości, jest wścibska, ma wyobraźnię. To wyjątkowo bystra staruszka. Kto stworzył tę postać:
13)

Czy Lisbeth Salander, bohaterka z trylogi „MilleniumStiega Larssona, była:

14) Scarlett O'Hara („Przeminęło z wiatrem”) dowiaduje się o zaręczynach swojego ukochanego Ashleya Wilkesa, żeby się na nim odegrać wychodzi za mąż za:
15) „Polskie morderczynie” to bohaterki książki, której autorką jest:

Jak Wam poszło? Zaraz się okaże 🙂Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Aleksandra

Aleksandra

Prowadzi podwójne życie - to w realu i we śnie. A śni tak, że tylko siadać i spisywać. Jej pasją jest m.in. literatura. Czyta wszędzie, zawsze ma zaczęte kilka książek. Ostatnio nie jest to jednak łatwe, bo... giną jej zakładki. Znajduje je po jakimś czasie w pokoju córeczki, a mała "złodziejka" robi niewinną minkę. Kolejna pasja to film...