Polecamy Recenzje

„Bad Mommy. Zła Mama” Tarryn Fischer – pasjonujący thriller psychologiczny

Avatar
Napisane przez Gandalf

Wyobraź sobie rodzinną sielankę. Jolene i Darius – szczęśliwi rodzice kilkuletniej córeczki, poznają nową sąsiadkę, która niebawem staje się przyjaciółką całej trójki. Gdy jednak zaczyna ubierać się tak, jak Jolene, publikować zdjęcia Dariusa i coraz bardziej zbliżać się do małej Mercy, przyjaźń zaczyna stawać się chorobliwa… Kto lub co jest tu jednak najbardziej przerażające? Odpowiedzi szukajcie w „Bad Mommy. Zła Mama” Tarryn Fisher – jednym z najmocniejszych thrillerów psychologicznych tego roku!

Ocena Blog Gandalf:

„Bad Mommy. Zła Mama” Tarryn Fischer – pasjonujący thriller psychologiczny

Tarryn Fischer to autorka znana przede wszystkim z bestsellerowych powieści dedykowanych kobietom. Ogromną sławę przyniosła jej seria „Mimo moich win”, którą otwiera tom o tym samym tytule i kontynuują dwie kolejne książki – „Mimo twoich łez” i „Mimo naszych kłamstw”. Choć to historia Olivii, Caleba i Leah przyniosła jej międzynarodowy rozgłos, Fisher ma na swoim koncie wiele innych pozycji, a znaczna część z nich – choć dotyczy przede wszystkim uczuć i miłości – ma w sobie coś jeszcze. Bohaterowie książek amerykańskiej autorki skrywają często mroczne tajemnice, co sprawia, że tworzone przez nią fabuły nierzadko ocierają się o to, co najbardziej kochamy w thrillerach. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że Tarryn Fischer sięgnęła w końcu i po ten gatunek, czego wynikiem jest właśnie „Bad Mommy. Zła Mama” – trzymająca w napięciu książka, której zakończenie zaskoczy nawet największych miłośników tego rodzaju literatury.

Jolene i Darius Avery – główni bohaterowie tej książki, to szczęśliwe, młode małżeństwo i rodzice kilkuletniej Mercy. Wiodą spokojne życie, gdy pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się nowa lokatorka. Fig szybko zaprzyjaźnia się z rodziną Avery i staje najbliższą osobą dla całej trójki. Rodzinna sielanka nie trwa jednak długo, bo tajemnicza kobieta zaczyna gromadzić w domu te same przedmioty, które znajduje na półkach u sąsiadów. Kupuje te same ubrania, co Jolene, na jej Instagramie pojawiają się zdjęcia Dariusa i z każdą chwilą wydaje się być coraz bliżej małej Mercy. Jej fascynacja rodziną Averych staje się niebezpiecznie chorobliwa, jednak w fabule czekają na Ciebie niespodziewane twisty, które sprawią, że wielokrotnie zwątpisz w to, kto jest naprawdę dobrą, a kto złą do szpiku kości postacią.

„Bad Mommy. Zła Mama” to niezwykle wciągająca i bardzo intrygująca książka, w której Tarryn Fischer zręcznie kreśli portrety psychologiczne świetnie skonstruowanych bohaterów. Skomplikowana fabułą powoli odsłania ich najmroczniejsze sekrety, a każdy nowy wątek sprawia, że finału nie sposób przewidzieć. Niemal do końca nie wiadomo czy w centrum zainteresowania Fig znajduje się Jolene, jej przystojny mąż Darius czy może kilkuletnia Mercy. A może wszystko wygląda zupełnie inaczej? „Bad Mommy. Zła Mama” to pełnoprawny thriller, który trzyma w napięciu od początku aż do samego końca. Zdecydowanie warto po niego sięgnąć!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf