Polecamy

Audiobooki do biegania – kryminały, thrillery, sensacje

Avatar
Napisane przez Gandalf

Bieganie ze słuchawkami w uszach jest już powszechne, a dla wielu oczywiste. Osoby, które biegają dopingują się ulubioną muzyką. W internecie można znaleźć rozmaite propozycje muzyki do biegania. Są sugestie zapalonych sportowców, rankingi najlepszych piosenek, zestawienia motywujących utworów itp. Energetyzujące, dodające siły, wzmacniające… Wszystko, żeby biegało się jak najlepiej, jak najprzyjemniej i jak najbardziej efektywnie. Jednak nie tylko muzyka jest dobra do biegania.

Ostatnio modne stało się słuchanie audiobooków podczas uprawiania sportu. Moim zdaniem audiobooki do biegania to świetny pomysł. Ich słuchanie na pewno sprawdzi się na dłuższych dystansach, a może nawet za sprawą ich słuchania dystanse wydłużą się 🙂 Można zatem połączyć dwie potrzebne sprawności – bieganie i słuchanie audiobooków. Nowości, zaległości literackie, czy coś co zwyczajnie lubimy. Ilu biegaczy tylu słuchaczy audiobooków i tyle różnych gustów.

W tym wpisie serwuję audiobooki do biegania, które bez wątpienia wciągną. To kryminały, thrillery i powieści sensacyjne!

A teraz ważne pytanie. Co sądzicie o słuchaniu audiobooków podczas biegania? Piszcie w komentarzach, zachęcam.

Testament Remigiusz Mróz 

„Testament” to siódmy tom serii z mecenas Joanną Chyłką w roli głównej. Tym razem niepokorna prawniczka zostaje poproszona, by reprezentować pewnego lekarza. To ginekolog, którego kiedyś była pacjentką. Sprawa jednak nie ma nic wspólnego z medycyną. Lekarz otrzymał niespodziewany duży spadek. Pewną nieruchomość. Sprawa komplikuje się, gdyż posiadłość zapisała ginekologowi była pacjentka, która na wizycie była tylko raz. Na tym nie koniec zaskoczeń. Mężczyzna w budynku zastaje zwłoki. Ich stan wskazuje, że dość długo tam przeleżały. Policja zaczyna przyglądać się lekarzowi. Co uda się ustalić w tej sprawie działającej niebanalnie Chyłce?

Bar pod kogutem  – John Grisham 

Choć studia prawnicze kojarzą się z prestiżem i niezłymi zarobkami, każdy kto siedzi w temacie wie, że nie jest tak różowo. Doskonale też o tym wiedzą studenci ostatniego roku prawa: Zola, Mark i Todd. Widmo poszukiwania pracy w zawodzie, gdzie konkurencja jest ogromna i perspektywa spłacania kredytów studenckich zaczynają ich przerażać. Jeśli do tego dołoży się prywatne problemy to scenariusz jest… czarny. Co robić w takiej sytuacji? Można działać dalej zgodnie z zasadami i zdać się na los albo wziąć sprawy w swoje ręce. Oni wybierają drugą opcję. Rzucają studia i zakładają kancelarię. Oczywiście przybierając fikcyjne dane. Szybko okazuje się, że początkujący mają szczęście. Trafia im się sprawa, która może ustawić ich finansowo na długie lata. Niestety może też zniszczyć ich na zawsze.

Zaginiona  – Harlan Coben 

Do biegania audiobooki z serii z Myron Bolitar sprawdzą się na 100%. Kto czytał książki Harlana Cobena wie, że kreśli wyrazistych bohaterów. Myron jest jednym z nich. Czytelnicy poznają go, kiedy jest po trzydziestce i zarządza agencją sportową. Jako nastolatek grał w kosza i wróżono mu sukcesy. Niestety został kontuzjowany na skutek faulu i nie mógł kontynuować kariery sportowca.

Jego życiowa droga poprowadziła go innym torem, w którym wrażeń, zmagań i adrenaliny nie brakuje. Islamska grupa terrorystyczna, tajne służby, agenci Mossadu, badanie DNA kości… dzieje się. Coben zadbał, by fabuła była pełna napięcia. Wiadomo to już w momencie, kiedy Myron Bolitar odbiera telefon od byłej kochanki, która chce by przyjechał do Paryża. I może skończyłoby się to namiętną przygodą gdyby nie fakt, że Terese jest podejrzewana o zamordowanie byłego męża. Ufa tylko Myronowi. On nie chce się w to mieszać. Zmienia jednak zdanie.

Czerwony pająk  – Katarzyna Bonda 

Sasza Załuska staje w dramatycznej sytuacji. Jej córka została porwana, a policja nie potrafi namierzyć sprawców. Policyjna profilerka postanawia działać na własną rękę. Śledztwo prowadzi ją do samobójstwa jej byłego szefa, oficera wywiadu. Wychodzi na to, że ma ono związek z porwaniem Karoliny. „Dziadek”, taki pseudonim miał przełożony Załuskiej, miał dokumenty, które jeśliby ujrzały światło dzienne to skompromitowałyby wielu polityków. Teczka ginie. Załuska też przepada bez śladu. Na znalezieniu dokumentów zależy wielu osobom. Co do odszukania profilerki to w starej torpedowni w Gdyni zostają wyłowione zwłoki kobiety. Wiele wskazuje, że może to być Załuska. Komendant Robert Duchnowski rozpoznaje ofiarę.

Ten audiobook do biegania zdecydowanie nie pozwoli się zatrzymać 😉

Zanim pozwolę ci wejść  – Jenny Blackhurst 

 Audiobook do biegania – kolejna propozycja. Karen, Bea i Eleonora przyjaźnią się od lat. Choć wiele je różni to ich relacja jest doskonałym dowodem na moc prawdziwej przyjaźni. Stoją za sobą murem. Karen jest ułożona i rozsądna. Eleonor spełnia się jako matka i żona. Z kolei Bea żyje na luzie i uwielbia ryzyko. Kobiety pomimo ogromnej zażyłości mają tajemnice, którymi nie dzieliły się ze sobą. Ich poukładana codzienność pewnego dnia zaczyna się zmieniać. Do gabinetu Karen przychodzi Jessica Hamilton. Nie chce się leczyć, a jednak przyszła. Okazuje się, że dużo wie o jej życiu. Na tyle dużo, by zmienić świat Karen i jej przyjaciółek w prawdziwe piekło.

Nocna runda  – Lee Child 

Seria Lee Childa z Jackiem Reacherem to mocna literatura, a „Nocna runda” to powieść sensacyjna, która sprawdzi się na długich dystansach.

Co takiego ma w sobie ma Jack Reacher i dlaczego tak przyciąga? Jest niebanalny, niepowtarzalny i trochę nie z tej planety. Nie ma stałego adresu, telefonu. Nie ma rodziny. Żyje w podróży. A raczej włóczy się po świecie bez celu. Choć jak się okazuje w szerszej perspektywie ma to sens. Jack Reacher ma wyjątkowy talent do pakowania się w kłopoty. Tyle, że jego kłopoty to często wyjście z opresji kogoś innego. Bohater Childa nie ma obiekcji, żeby posunąć się do ostateczności, działać poza prawem, żeby pomóc słabszym. Jest niezwykle inteligentny, niepokorny i przewidujący. Pewnie dlatego nawet z najgorszych sytuacji zawsze wychodzi cało.

W „Nocnej rundzie” Jack Reacher nie jest w najlepszej formie, bynajmniej na początku. Wyrusza w drogę po tym, jak odeszła od niego kobieta. I już na początku los po raz kolejny podsuwa mu „zadanie”. Na wystawie lombardu rzuca mu się w oczy znajomy sygnet. To złoty pierścień z West Point uczelni, na której Reacher studiował. To pamiątka o wyjątkowej wartości. Nie oddaje się takich souvenirów do lombardu bez ważnego powodu. Reacher od razu domyśla się, że sygnet należał do kobiety. Postanawia odnaleźć właścicielkę. Zanim jednak ją pozna czeka go sporo wyzwań i niebezpiecznych sytuacji.

Ten audiobook z Jackiem Reacherem to świetny doping dla biegaczy. Akcja toczy się dynamicznie. Szybkie zwroty akcji jeszcze bardziej podkręcają tempo.

Znajdź mnie, zanim oni to zrobią  – J.S. Monroe 

Choć minęło pięć lat Jar nie może pogodzić się ze stratą ukochanej. Jego dziewczyna Rosa popełniła samobójstwo. Było to w czasie, kiedy oboje jeszcze studiowali. Chłopakowi cały czas nie daje to jednak spokoju. Trudno mu uwierzyć w samobójstwo ukochanej tym bardziej, że nigdy nie odnaleziono jej ciała. W przekonaniu, że Rosa żyje utwierdza go także to, że często ją widzi. Czy to halucynacje? Czy Jar widzi to, co pragnie zobaczyć?

Chłopak nie wie. Zaczyna popadać w coraz większy obłęd. Obsesyjnie myśli o dziewczynie. Jej pojawianie się w różnych miejscach utwierdzają go w przekonaniu, że Rosa nie odeszła. Jego terapeuta jest innego zdania. Przekonuje Jara, że to wszystko jest wytworem jego wyobraźni i zadręczania się. Sytuację komplikuje dodatkowo znalezienie notatek dziewczyny. Są zaskakujące i stawiają ją w zupełnie innym świetle. Jar za wszelką cenę chce poznać prawdę. Nie wie jednak w co wierzyć i komu ufać. Kontaktuje się z dziennikarzem, który napisał artykuł o studentach Cambridge. Tekst dotyczył rekrutowania ich do służb specjalnych. Jar zaczyna zagłębiać się coraz bardziej w świat, z którego nie ma odwrotu…

To pierwszy wpis z serii audiobooki do biegania. W kolejnym następne propozycje. A jakie audiobooki do biegania Wy polecacie?

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf