Aktualności Recenzje

7 najlepszych wcieleń Johnnego Deppa. 17 zaskakujących faktów z życia aktora

Aleksandra
Napisane przez Aleksandra

To, że urodził się 9 czerwca (dziś świętuje urodziny) 1963 roku w Owensboro w stanie Kentucky, to fakt powszechnie znany. Tak, jak i to, że aktor naprawdę nazywa się John Christopher Depp II. Jego matka Betty Sue była kelnerką, ojciec Johnny Depp, inżynierem. Johnny jest najmłodszy z rodzeństwa. Ma brata Danny’ego oraz siostry Christie i Debbie. Dwoje najstarszych dzieci Betty Sue Wells pochodzi z jej wcześniejszego związku.

Nie jest też tajemnicą, że Johnny Depp był trzykrotnie nominowany do Oscara. Wszyscy też wiedzą, iż w atmosferze skandalu rozwodzi się z Amber Heard. Nie każdy jednak wie, że…

johnny depp

17 zaskakujących faktów z życia Johnnego Deppa:

1. Zanim rodzice Johnnego osiedlili się w Miramar na Florydzie w 1970 roku, często przeprowadzali się wraz z dziećmi. Wówczas mały Jonny mieszkał w 20 różnych miastach.

2. Jego rodzice rozwiedli się. Chłopak bardzo to przeżył. Znalazł sposób na radzenie sobie z rodzinnymi problemami – samookaleczanie się, inaczej „cięcie się”. Blizny ma do dzisiaj. Kiedyś w jednym z wywiadów powiedział: „Moje ciało jest w pewnym sensie dziennikiem. Takim, jaki prowadzą żeglarze, gdzie każdy tatuaż coś znaczy, określony czas w życiu (…)”

3. Depp rzucił szkołę w wieku 15 lat w nadziei zostania muzykiem rockowym. Po dwóch tygodniach zmienił zdanie i chciał wrócić, ale nie został przyjęty.

4. Postanowił więc iść za głosem marzeń. Został muzykiem. Współpracował między innymi z zespołem Rock City Angels i jest współautorem ich piosenki „Mary”.

5. Johnny Depp próbując sił jako muzyk, ledwo wiązał koniec z końce. Podejmował różne prace, pracował nawet jako sprzedawca piór.

6. Podczas kręcenia filmu „Co gryzie Gilberta Grape’a” Depp zaproponował Leonardo DiCaprio wąchanie zjełczałych, marynowanych jaj. Za zrobienie tego obiecał młodemu aktorowi 500$.

7. Aktor był współwłaścicielem muzycznego klubu nocnego w Los Angeles Viper Room, otwartego w 1993 roku. W tym roku o lokalu zrobiło się głośno, bo w wyniku przedawkowania narkotyków zmarł w nim aktor River Phoenix. Depp był związany z lokalem do 2004 roku.

8. Po śmierci Heatha Ledgera w 2008 roku, Depp był jednym z trzech aktorów w filmie „Parnassus” – wraz z Judem Law  i Colinem Farrellem  – który wcielił się w rolę granego przez Ledgera Tony’ego.

9. Gwiazdor miał liczne zatargi z prawem. Między innymi został aresztowany w 1998 roku po walce z paparazzi, który przeszkadzał mu w randce z Vanessą Paradise.

10. Depp boi się wystąpień publicznych. Nie lubi szczególnie przemówień.

11. Jest bardzo związany z matką. Utrzymuje ją finansowo, ponieważ uważa, że należy jej się w końcu odpoczynek. Na dowód miłości do niej wytatuował sobie jej imię.

12. Johnny Depp jest również bardzo związany z siostrą Christie Depp-Dembrowski. Od 1995 roku jest jego asystentką. Pomaga mu także w podpisywaniu kontraktów i w podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych.

13. Gwiazdor miał na prawym ramieniu tatuaż „Winona Forever”. Zrobił go kiedy zakochał się w Winonie Ryder. Kiedy zerwali zmienił go na „Wino Forever”. Depp ma w sumie około 13 tatuaży.

14. Johnny Depp uważa, że „Najbardziej ponadczasowym i klasycznym pięknem są piersi kobiety”.

15. Depp odwiedza szpitale. Po raz pierwszy pojawił się na oddziale dziecięcym w 2007 roku. Zrobił to, żeby okazać wdzięczność za opiekę nad jego córką Lili. Dziewczynka trafiła do szpitala w Londynie z powodu bakterii E. Coli. Dodatkowo aktor podarował szpitalowi milion dolarów. Ostatnio Johnny Depp zjawił się jako Jack Sparrow na oddziale onkologicznym szpitala Lady Cilento Children w Australii.

16. Aktor wraz z rodziną mieszkał w Paryżu i Los Angeles. Dzielił życie między Francję i USA, podkreślając, że woli Paryż, ponieważ życie jest dla niego łatwiejsze. W 2011 roku, Depp zdecydował się jednak na USA ponownie, gdyż urzędnicy francuscy chcieli, by został stałym rezydentem. Musiałby wówczas płacić podatek dochodowy w obu krajach.

17. Wartość Johnnego Deppa szacuje się na 350 milionów dolarów 🙂

Teraz czas na 7 najlepszych wcieleń Johnego Deppa:
moja subiektywna ocena 🙂

Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej uwielbianych aktorów hollywoodzkich. Kobiety go kochają, mężczyźni podziwiają. Wielbiciele zapamiętują jego role.

1. Edward – „Edward Nożycoręki”  (1990)

edward

Rola w filmie Tima Burtona była przełomowa w karierze Deppa. Aktor stworzył niepowtarzalną kreację – Edwarda. Postać fantastyczną i fantastycznie zagraną w każdym calu. Edward to efekt niedokończonego, szalonego eksperymentu. Nożycoręki trafia na amerykańskie przedmieścia… Depp z ogromną finezją zagrał tę postać.

2. Gilbert Grape – „Co gryzie Gilberta Grape’a”  (1993)

gilbert

Młody Depp potrafił pokazać aktorską klasę w tym filmie, choć to DiCaprio, który dopiero raczkował w Hollywood, skradł serca widzów i uwiódł krytyków. Depp rolą w filmie Lasse Halstroma bez wątpienia zdobył uwielbienie kobiet. Niesamowicie przystojny, rozbrajający, naturalny. Można doszukać się indiańskich korzeni, które gwiazdor podobno ma.

3. Sam – „Benny i Joon” (1993)

benny

Nie jest to postać wszem i wobec rozpoznawalna. Uważam, że szkoda, ponieważ to kreacja warta uwagi. To jedna z lepszych ról Deppa. Gra on ekscentrycznego, ulicznego artystę. Nie każdy aktor wziąłby tę rolę, a nieliczni potrafiliby zagrać tak wiarygodnie. Film dotyka delikatnego tematu – choroby psychicznej. Depp jest empatyczny, zabawny i poruszający. Jest pasja i piękno.

4. Kapitan Jack Sparrow – „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”  (2003)

sparrow

Tego wcielenia Deppa chyba nikomu nie trzeba przypominać. Jack Sparrow po raz pierwszy pojawił się w filmie „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”. Aktor miał wówczas 40 lat i sporo sukcesów na swoim hollywoodzkim koncie, ale dopiero ta produkcja pokazała mu co to prawdziwa sława. Kapitan Jack Sparrow to wyjątkowy dziwak. Ma ekstrawagancki sposób bycia i wygląd, nigdy nie wiadomo, co zrobi. Jest nieoczywisty. To wcielenie Johnnego Deppa można na pewno zaliczyć do najlepszych. Jeśli jednak ktoś ma inne zdanie, to musi zgodzić się z faktem, że jest to kreacja najbardziej popularna.

5. James Barrie – „Marzyciel” (2004)

marzyciel

James to Depp subtelny, wrażliwy, uczuciowy. Po raz kolejny magiczny, choć tym razem postać, w którą się wciela, to „normalny” człowiek. Jest pisarzem. Zaprzyjaźnia z młodą, atrakcyjną wdową i jej dziećmi, które nie chcą dorosnąć. Gra Deppa sprawia, że uwierzyłam w tego pisarza i tę historię, która jest oparta na faktach.

7. Willy Wonka – „Charlie i fabryka czekolady”  (2005)

willy wonka

Depp miewa role, gdzie pod maską charakteryzacji trudno go poznać. Tak jest i tym razem. Jako Willy Wonka wygląda niecodziennie i bajkowo. Tak też gra. Patrząc na Willy’ego, właściciela największej na świecie fabryki czekolady, nie sposób nie uśmiechnąć się. Ten film udowadnia, że Depp jest naprawdę wszechstronnym aktorem i radzi sobie świetnie również w rolach komediowych.

7. Szalony Kapelusznik – „Alicja w krainie czarów” (2010)

alicja-deep

Produkcja Burtona okazała się hitem. Współpraca hollywoodzkiego duetu po raz kolejny przyniosła niesamowite efekty. Depp nie raz pokazał, że szaleństwo nie jest mu obce. Jako Szalony Kapelusznik nie zawiódł swoich fanów. Kto inny mógłby to lepiej zagrać?

Oczywiście zamknięcie się w 7 tytułach, to w tym przypadku zdecydowanie za mało. Lubię Deppa także za film „Parnassus”, „Arizona dream”, „Jeździec bez głowy”, czy „Człowiek, który płakał”.

W których filmach Waszym zdaniem Johnny Depp zagrał najlepiej? Które kreacje są najbardziej udane? Które wcielenie Deppa jest najbardziej przekonujące?

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Aleksandra

Aleksandra

Prowadzi podwójne życie - to w realu i we śnie. A śni tak, że tylko siadać i spisywać. Jej pasją jest m.in. literatura. Czyta wszędzie, zawsze ma zaczęte kilka książek. Ostatnio nie jest to jednak łatwe, bo... giną jej zakładki. Znajduje je po jakimś czasie w pokoju córeczki, a mała "złodziejka" robi niewinną minkę. Kolejna pasja to film...