Aktualności Archiwum

7 książek na luty, które warto przeczytać!

Avatar
Napisane przez Gandalf

Choć luty jest krótki, to wydawcy książek wcale nie mają mniej propozycji. Książki na luty – lista może być naprawdę długa. Ja ograniczyłam się do siedmiu, które warto przeczytać. Znajdzie się coś dla każdego, bo sięgnęłam po różne gatunki, choć dominują jednak tytuły bardziej kobiece, trochę romantyczne, niektóre przyprawione nutką erotyki. Oczywiście wysyp takich książek to pewnie efekt walentynek 🙂

Jedną z pozycji, którą na pewno przeczytam w lutym jest biografia Eda Sheerana. Podzielę się z Wami wrażeniami i zdradzę kilka ciekawostek z jego życia. Zachęcam też Was do sięgnięcia po tę książkę. Z kolei największą moją ciekawość budzi „Idealna dziewczyna”, która zapowiada się naprawdę nieźle. Zobaczymy… A teraz zapraszam do lektury wpisu.

Ed Sheeran. Plusy i minusy  – David Nolan

Data wydania: 31.01.2018

Ed Sheeran podbił świat. Jego utwory nie schodzą z list przebojów, a on zgarnia kolejne muzyczne nagrody i sprzedaje miliony płyt. A jak to wszystko się zaczęło?

Ten artysta nie jest produktem żadnego muzycznego talent show, nie jest też umocowany „rodzinnie” w muzycznym świecie. Swój sukces zawdzięcza talentowi i pracy. Zaczynał jak wielu znanych muzyków, czyli grał w pubach i na ulicach. Teraz jego bestsellerowa płyta „Divide” bije rekordy popularności. Podobnie jak trasa koncertowa z nią związana. W Polsce Sheeran wystąpi 11 sierpnia na Stadionie Narodowym. Bilety sprzedały się zaledwie w ciągu godziny i to dawno temu. Pewnie biografia Eda Sheerana będzie równie popularna. Dodam, że to nie pierwsza książka o brytyjskim piosenkarzu z irlandzkimi korzeniami. W 2015 roku ukazała się „Graficzna podroż”, którą Sheeran stworzył ze swoim utalentowanym plastycznie kolegą Phillipem Butahem. Sheeran pisał, a Butah ilustrował. Warto wspomnieć, że przyjaźnią się od dzieciństwa.

Teraz o Sheeranie opowiada David Nolan, brytyjski dziennikarz. Fani Sheerana będą mieli w czym się zaczytać. Poznają życie sympatycznego rudzielca od początków w Yorkshire, gdzie się urodził, do kupna domów w Suffolk. Od muzycznych fascynacji do własnych albumów. Książka „Ed Sheeran. Plusy i minusy” to nie tylko fakty i ciekawostki z życia artysty, ale też wypowiedzi jego znajomych, współpracowników, rodziny. Obowiązkowa książka na luty dla wszystkich fanów muzyka.

Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana  – E.L. James 

Data wydania: 31.01.2018

Z kolei ta książka na luty to „oblig” dla wielbicielek Christiana Gerya, albo wielbicielek burzliwego i namiętnego związku Anastazji i Christiana. A wszystko zaczęło się od „Pięćdziesięciu twarzy Greya” i tego jak Ana zamiast koleżanki poszła przeprowadzić wywiad z przystojnym i nieziemsko bogatym Greyem. On stracił dla niej głowę, ona dała się uwieść. On dla niej rezygnował z pewnej części siebie, ona uczuła się otwartości i życia w luksusie. On dojrzały z bagażem trudnych doświadczeń, ona nieco dziecinna bez życiowego balastu. Choć żyli w dwóch różnych światach potrafili stworzyć jeden wspólny. Ich związek pełen był emocji, uczuć i ociekał seksem. Christaian pokazał niedoświadczonej Anastazji jego mroczniejsze oblicze…

Sielanka nie trwała wiecznie. Burzliwy związek musiał się zakończyć. Jak się okazuje w najnowszej części Greya, on nie umie zapomnieć o Anastazji… Postanawia o nią walczyć. Jest gotów wyzbyć się wszystkiego co do tej pory go określało. Chce Anastazji na jej warunkach. Jednak czy jego przeszłość pozwoli na to? Czy Ana da mu szansę?

Krótka historia o długiej miłości  – Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz-Oboładze 

Data wydania: 14.02.2018

Angelika Kuźniak – wielokrotnie nagradzana reporterka od lat współpracująca z „Gazetą Wyborczą”, Ewelina Karpacz-Oboładze – z wykształcenia magister biologii molekularnej, radiowa reportera również z nagrodami na koncie. Choć opis wydawcy „Krótkiej historii o długiej miłości” zachęca do sięgnięcia po lekturę, to mnie zdecydowanie bardziej zachęciło to co przeczytałam na fanpagu JagBuk.

I tu zacytuję autorkę:

„Czytając tę książkę ma się wciąż mokre oczy. Nawet jeśli się już nie płacze. Chociaż to historia z dobrym zakończeniem. Niewiarygodna. Taka, o której się robi filmy i pisze książki. Ale zdarzyła się naprawdę. Bo miłość Wiesławy Pajdak i Jerzego Śmiechowskiego to fakt- miała miejsce, nie jest wytworem niczyjej wyobraźni. Ona i on. Tristan i Izolda. Poznają się w więzieniu. Przypadkiem. Rozmawiają posługując się alfabetem Morse’a, słowa wystukują w ścianę, która ich dzieli. A właściwie łączy. Tam rodzi się miłość, która może bezsprzecznie zostać potwierdzeniem tez wysuniętych przez apostoła Pawła w liście do Koryntian”.

Kiedy zostali osadzeni w różnych więzieniach, pisali do siebie listy. W końcu się zobaczyli bez barier, bez krat… pierwszy raz… i to był dzień ich ślubu. Mała i Ju to pseudonimy Wiesławy Pajdak i Jerzego Śmiechowskiego – łączniczki i żołnierza Polski Podziemnej walczących z niemieckim okupantem.

Nieznana terrorystka  – Richard Flangan 

Data wydania: 14.02.2018

Richard Flangan to pisarz i filmowiec. Nie zaczął jednak od prozy. Pierwsze były książki historyczne. W 2014 roku Flangan otrzymał nagrodę Man Booker Prize za powieść „Śnieżki północy”. Najnowsza książka Richarda Flangana to „Nieznana terrorystka”.

Ta historia opowiada o współczesności. O świecie po 11 września. O tym, że globalny terroryzm i brak granic dla przemytników wszelkiego zła to obraz współczesności. „Przejmujący komentarz na temat społeczeństwa, które – jak sugeruje autor – równie chętnie żywi się paranoją jak poszukuje prawdy” – Bookmarks Magazine.

Gina Davies, tancerka erotyczna o pseudonimie Doll, spędza noc z nieznajomym. Nigdy nie przypuszczałaby, że po tej nocy będzie podejrzana o zamach terrorystyczny w Sydney. Śledztwo w tej sprawie ujawnia trzy bomby na stadionie. Australijczycy są przerażeni. Nieznana terrorystka to właśnie Gina, która poznaje siebie w telewizji. Wpada w panikę i ucieka. Jednak to co dzieje się w tle tego wątku jest znacznie mroczniejsze…

Idealna dziewczyna  – Carrie Blake 

Data wydania: 15.02.2018

To propozycja na luty dla lubiących powieści erotyczne. Ta jednak nieco różni się od tych erotyków, do których przyzwyczaili nas do tej pory autorzy popularnych serii. Bohaterką książki jest Isabel, czyli tytułowa idealna dziewczyna.

Co sprawia, że jest idealna? Otóż Isabel wie co odczuwają inni ludzie. Do tego potrafi tak się dostosować do osoby, z którą przebywa, że kontakt z nią sprawia ludziom przyjemność. Wydaje się, że w takim wypadku łatwo można zawojować świat i spełnić swoje marzenia. Isabele postanawia więc zostać aktorką i wyrusza do Nowego Jorku. Wszystko wydaje się łatwe, kiedy można manipulować innymi, ale Isabele nic nie układa się zgodnie z planem. Castingi pozostają bez odzewu. Dziewczyna ląduje jako sprzedawczyni w sklepie z materacami. Życie urozmaica chodząc na randki z mężczyznami poznanymi w sieci. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy poznaje Matthew. Chemia, która wytwarza się między nimi powoduje, że dziewczyna traci głowę i jest gotowa zrobić wszystko, żeby zaspokoić swoje pożądanie. Nie wie jednak, że Matthew nie działa wyłącznie ze swoich pobudek, że nie powoduje nim jedynie pożądanie. Jest narzędziem w ręku Vala Mortona dla którego pracuje. Kiedyś Matthew wiódł dostanie życie, które zaprzepaścił, a dzięki Valowi znów opływa w luksusie. Musi jednak wykonywać wszystkiego jego polecenia. Zaczyna więc grę z Isabele sam dokładnie nie znając ani reguł ani celu . Potrafi jednak manipulować dziewczyną, a jego niezawodnym narzędziem jest seks. I choć historia jest mocno pikantna to niepozbawiona „drugie dna”. Autorka sięga w głąb bohaterów, pokazuje ich emocje, motywy, które nimi kierują… i zaskakuje Czytelnika na końcu tragicznym finałem. „Idealna dziewczyna” to świetna książka na luty!

Intymne życie zwierząt  – Anke Kuhl, Katharina von der Gathen 

Data wydania: 20.02.2018

Coraz chętniej autorzy sięgają po inspiracje do natury. Rośliny i zwierzęta w ostatnim czasie stały się bohaterami wielu książek. I to wcale nie spersonifikowane. Ich życie w naturze jest tak bardzo fascynujące i pełnie niesamowitych faktów, że książku pokazujące je wciągają jak najlepsze powieści. Tym razem zachęcam do lektury książki Anke Kuhl i Kathariny von der Gathen „Intymne życie zwierząt”. To „prawdziwa książka edukacyjna dla dzieci o barwnym, pełnym pasji życiu zwierząt” – Leipziger Internet Zeitung. Odpowiada na mnóstwo pytań, które nurtują dzieci i młodzież, ale przyznam, że ja również chętnie dowiem się jakim tatą jest skorpion, jak mamy małych zwierzątek otaczają je miłością, czy też jak je wychowują. Niemniej ciekawe jest jak zwierzęta się uwodzą. Już z opisu wydawcy dowiadujemy się, że skorpiony są czułe, pluskwy brutalne, potomstwo rekina rywalizuje ze sobą jeszcze będąc ikrą, zaś u konika morskiego to samiec posiada torbę lęgową.

Na młodszych Czytelnikach wrażenie zrobią też liczne ilustracje, ciekawe i stosowne.

Kształt wody  – Guillermo Del Toro, Daniel Kraus 

Data wydania: 26.02.2018

Na pewno jak słyszycie kształt wody to od razu kojarzy Wam się film. I słusznie. Film „Kształt wody” miał premierę 31 sierpnia 2017 roku podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Reżyserem tej baśniowej opowieści jest Guillermo Del Toro, a obraz zyskał uznanie krytyków i publiczności. W lutym ukaże się adaptacja powieściowa filmu napisana przez Guillermo del Toro i Daniela Krausa.

Akcja książki osadzona jest w czasach zimnej wojny. Elisa Esposito to woźna w Ośrodku Badań Kosmicznych Occam w Baltimore. To tajna jednostka rządowa. Trafia do niej ziemnowodna humanoidalna istota. Schwytano ją w Ameryce Południowej. Elisa odkrywa, że może porozumiewać się ze stworzeniem i nawiązuje z nim kontakt. Ich relacja przeradza się w głęboką więź. Pracownicy laboratorium nie są jednomyślni co do losów dziwnej istoty. Jedni są zdania, że należy ją zlikwidować, a inni chcą przeprowadzać badania. Elisa dowiaduje się, że jej przyjaciel ma zostać uśmiercony. Postanawia go uratować. Niestety zostaje ona przejrzana…
„Kształt wody” to obowiązkowa książka na luty.

Jaka jest Wasza lista książek na luty?

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf