Polecamy

6 tytułów, które nie pozwolą Ci zasnąć – bestsellerowe kryminały i thrillery dla fanów literatury grozy!

Bestsellery Grozy
Avatar
Napisane przez Gandalf

Lubisz się bać? Dobra powieść to taka, która powoduje gęsią skórkę i której za nic w świecie nie możesz odłożyć na potem? W takim razie to zestawienie przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Oto 6 najnowszych kryminałów i thrillerów, które nie pozwolą Ci spokojnie zasnąć!

Odpowiedz, jeśli mnie słyszysz

Odpowiedz, jeśli mnie słyszysz - Ninni Schulman

Przerażająca książka mistrzyni szwedzkiego kryminału – Ninni Schulman. W jeden z październikowych poranków, podczas polowania pada strzał, od którego ginie myśliwy, a jego trzynastoletnia córka znika bez śladu. Podejrzani są wszyscy uczestnicy tej wyprawy, a pośród nich znajduje się również szefowa lokalnej policji i ojciec dziennikarki Magdaleny Hansson. To właśnie ona odkrywa coś, co przeoczyli śledczy. Okazuje się bowiem, że zmarły mężczyzna miał wiele sekretów, o których nikt nie wiedział, a śmierć na polowaniu wcale nie musiała być niefortunnym przypadkiem…

Na południe od piekła

Na południe od piekła - Thomas Engström

Śmiertelnie niebezpieczny spisek, kampania wyborcza i plan grożący katastrofą na niewyobrażalną skalę. „Na południe od piekła” to już II tom z Ludwigiem Lichtem – byłym agentem Stasi i człowiekiem do zadań specjalnych w roli głównej. W 2012 roku w małym, pensylwańskim hoteliku odkryte zostaje ciało młodego mężczyzny. Śledztwo wskazuje na samobójstwo powodowane porzuceniem przez Rona Harrimana – członka Partii Demokratycznej i kandydata do Kongresu. To może zniszczyć karierę polityka, ale nie to jest tutaj najbardziej niebezpieczne. Fabuła rozciąga się od najbiedniejszych części Ameryki aż do Białego Domu w Waszyngtonie i trzyma w napięciu od początku do samego końca.

Wotum nieufności

Wotum nieufności - Remigiusz Mróz

Jeśli polityka to także Remigiusz Mróz! Jeden z najbardziej poczytnych, polskich autorów kryminałów podjął się gatunku political fiction rozpoczynając nową serię powieści. „Wotum nieufności” to pełna intryg historia, która toczy się na samym szczycie – marszałek Sejmu, Daria Seyda, budzi się w hotelu nie pamiętając ostatnich 10 godzin, Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, trafia na spisek, który może wstrząsnąć całym krajem, a do tego najistotniejsze osoby w polityce i manipulacje rodem z „House of Cards”. Warto!

Geniusz zbrodni

Geniusz zbrodni - Chris Carter

Jedna z najbardziej przerażających powieści, które pojawiły się na naszym rynku w tym roku. Szeryf małego miasteczka w Wyoming aresztuje człowieka podejrzanego o podwójne morderstwo. W trakcie prowadzonego śledztwa okazuje się jednak, że zamknął najprawdopodobniej seryjnego zabójcę, który pod ponad 25 lat uprowadzał i mordował ofiary we wszystkich stanach Ameryki. W sprawę angażuje się FBI, a także Robert Hunter – psycholog, który odkryje, że jego dotychczasowe doświadczenie na nic się nie zda w tej sprawie, a badanie skomplikowanej psychiki ujętego człowieka to dopiero zaproszenie do przerażającej gry.

Księgobójca

Księgobójca - Maja Wolny

Trzymająca w napięciu powieść, która zaskakuje już na samym początku. Wiktor Krzesim to Polak, który prowadzi swoją księgarnię w Amsterdamie. Zza jej szyb obserwuje tajemniczą kobietę, którą od dawna skrycie kocha, a także stara się rozwiązać sprawę dziwnej śmierci znanego restauratora mebli. Naprzeciwko jego lokalu, grupa wesołych sześćdziesięciolatków kupuje i restauruje kamienicę, by spędzić w niej radośnie resztkę swojego życia. Gdzieś jednak w tym wszystkim jest miejsce na okrutną zbrodnię, szczęście może być tylko ułudą, a najważniejsze pytanie nadal nie ma odpowiedzi – KTO jest mordercą?

Śpij spokojnie

Śpij spokojnie - Rachel Abbott

Kilka lat temu Olivia Brooks zadzwoniła na policję, by zgłosić zaginięcie męża i dzieci. Być może zrobiła to pod wpływem impulsu, ale życie nigdy jej nie rozpieszczało i przeżyła już niejedną tragedię. Teraz Tom Douglas – główny inspektor policji, zostaje znów wezwany do tego samego domu, by poprowadzić śledztwo związane ze zniknięciem samej Olivii. Jej auto pozostało w garażu, portfel w torebce i wszystko wskazuje, że jeszcze rano krzątała się po swojej kuchni. Jednak w całym domu śledczy nie mogą znaleźć ani jednego zdjęcia rodziny. Znajdują natomiast krew, która wskazuje na to, że przeszłość mogła dopaść kobietę.

Mamy nadzieję, że 6 zaproponowanych przez nas książek z gatunku kryminału i thrillera spełni Wasze czytelnicze oczekiwania, a najbliższe noce okażą się bezsenne z powodu wciągających fabuł! Życzymy przyjemnej lektury!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf