Książki

6 tytułów, które nie pozwolą Ci zasnąć – bestsellerowe kryminały i thrillery dla fanów literatury grozy!

Bestsellery Grozy
Avatar
Napisane przez Gandalf

Lubisz się bać? Dobra powieść to taka, która powoduje gęsią skórkę i której za nic w świecie nie możesz odłożyć na potem? W takim razie to zestawienie przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Oto 6 najnowszych kryminałów i thrillerów, które nie pozwolą Ci spokojnie zasnąć!

„Odpowiedz, jeśli mnie słyszysz”

Odpowiedz, jeśli mnie słyszysz - Ninni Schulman

„Odpowiedz, jeśli mnie słyszysz” to przerażająca książka mistrzyni szwedzkiego kryminału – Ninni Schulman. W jeden z październikowych poranków, podczas polowania pada strzał, od którego ginie myśliwy, a jego trzynastoletnia córka znika bez śladu. Podejrzani są wszyscy uczestnicy tej wyprawy, a pośród nich znajduje się również szefowa lokalnej policji i ojciec dziennikarki Magdaleny Hansson. To właśnie ona odkrywa coś, co przeoczyli śledczy. Okazuje się bowiem, że zmarły mężczyzna miał wiele sekretów, o których nikt nie wiedział, a śmierć na polowaniu wcale nie musiała być niefortunnym przypadkiem…

„Na południe od piekła”

Na południe od piekła - Thomas Engström

Śmiertelnie niebezpieczny spisek, kampania wyborcza i plan grożący katastrofą na niewyobrażalną skalę. „Na południe od piekła” to już II tom z Ludwigiem Lichtem – byłym agentem Stasi i człowiekiem do zadań specjalnych w roli głównej. W 2012 roku w małym, pensylwańskim hoteliku odkryte zostaje ciało młodego mężczyzny. Śledztwo wskazuje na samobójstwo powodowane porzuceniem przez Rona Harrimana – członka Partii Demokratycznej i kandydata do Kongresu. To może zniszczyć karierę polityka, ale nie to jest tutaj najbardziej niebezpieczne. Fabuła rozciąga się od najbiedniejszych części Ameryki aż do Białego Domu w Waszyngtonie i trzyma w napięciu od początku do samego końca.

„Wotum nieufności”

Wotum nieufności - Remigiusz Mróz

Jeśli polityka to także Remigiusz Mróz! Jeden z najbardziej poczytnych, polskich autorów kryminałów podjął się gatunku political fiction rozpoczynając nową serię powieści. „Wotum nieufności” to pełna intryg historia, która toczy się na samym szczycie – marszałek Sejmu, Daria Seyda, budzi się w hotelu nie pamiętając ostatnich 10 godzin, Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, trafia na spisek, który może wstrząsnąć całym krajem, a do tego najistotniejsze osoby w polityce i manipulacje rodem z „House of Cards”. Warto!

„Geniusz zbrodni”

Geniusz zbrodni - Chris Carter

„Geniusz zbrodni” to jedna z najbardziej przerażających powieści, które pojawiły się na naszym rynku w tym roku. Szeryf małego miasteczka w Wyoming aresztuje człowieka podejrzanego o podwójne morderstwo. W trakcie prowadzonego śledztwa okazuje się jednak, że zamknął najprawdopodobniej seryjnego zabójcę, który pod ponad 25 lat uprowadzał i mordował ofiary we wszystkich stanach Ameryki. W sprawę angażuje się FBI, a także Robert Hunter – psycholog, który odkryje, że jego dotychczasowe doświadczenie na nic się nie zda w tej sprawie, a badanie skomplikowanej psychiki ujętego człowieka to dopiero zaproszenie do przerażającej gry.

„Księgobójca”

Księgobójca - Maja Wolny

„Księgobójca” to trzymająca w napięciu powieść, która zaskakuje już na samym początku. Wiktor Krzesim to Polak, który prowadzi swoją księgarnię w Amsterdamie. Zza jej szyb obserwuje tajemniczą kobietę, którą od dawna skrycie kocha, a także stara się rozwiązać sprawę dziwnej śmierci znanego restauratora mebli. Naprzeciwko jego lokalu, grupa wesołych sześćdziesięciolatków kupuje i restauruje kamienicę, by spędzić w niej radośnie resztkę swojego życia. Gdzieś jednak w tym wszystkim jest miejsce na okrutną zbrodnię, szczęście może być tylko ułudą, a najważniejsze pytanie nadal nie ma odpowiedzi – KTO jest mordercą?

„Śpij spokojnie”

Śpij spokojnie - Rachel Abbott

Kilka lat temu Olivia Brooks zadzwoniła na policję, by zgłosić zaginięcie męża i dzieci. Być może zrobiła to pod wpływem impulsu, ale życie nigdy jej nie rozpieszczało i przeżyła już niejedną tragedię. Teraz Tom Douglas – główny inspektor policji, zostaje znów wezwany do tego samego domu, by poprowadzić śledztwo związane ze zniknięciem samej Olivii. Jej auto pozostało w garażu, portfel w torebce i wszystko wskazuje, że jeszcze rano krzątała się po swojej kuchni. Jednak w całym domu śledczy nie mogą znaleźć ani jednego zdjęcia rodziny. Znajdują natomiast krew, która wskazuje na to, że przeszłość mogła dopaść kobietę. Jak potoczy się akcja „Śpij spokojnie”?

Mamy nadzieję, że 6 zaproponowanych przez nas książek z gatunku kryminału i thrillera spełni Wasze czytelnicze oczekiwania, a najbliższe noce okażą się bezsenne z powodu wciągających fabuł! Życzymy przyjemnej lektury!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf