6 najlepszych przewodników po górach – propozycje dla wszystkich miłośników wspinaczki i trekkingu

książki przewodnik po górach Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl 3469 wyświetleń
Brak komentarzy
Udostępnij:

Góry fascynują człowieka od wielu pokoleń. Nietrudno się temu dziwić! W końcu wysokie szczyty, niebezpieczne granie i piękne widoki to tylko wstęp do tego, co tak naprawdę oferują górskie wyprawy. Nie sposób pominąć również dzikiej przyrody, czystego powietrza i zastrzyku adrenaliny, który towarzyszy wspinaczce po wyższych partiach. Nasz ranking przewodników po górach to najlepsze publikacje, które zachwycą każdego miłośnika gór, a także zachęcą do trekkingu wszystkich, którzy nie odkryli jeszcze uroku tej formy spędzania wolnego czasu. Sprawdź koniecznie propozycje przewodników po górach z poniższego rankingu i zaplanuj wspaniałą wyprawę na wymarzony szczyt!

Zdobądź koronę polskich gór!

Każdy miłośnik zdobywania szczytów doskonale wie, że w Polsce mamy mnóstwo pięknych pasm górskich i niesamowitych szlaków. „Korona Polskich Gór” to idealny przewodnik dla każdego śmiałka, który chciałby skompletować wszystkie najwyższe polskie szczyty. Skrupulatnie przygotowany przewodnik posłuży nie tylko jako inspiracja, ale również praktyczny zbiór informacji niezbędnych do zgarnięcia górskiej korony naszego kraju.

Niewątpliwie najlepsze przewodniki po górach powinny zachęcać do ich odwiedzenia i zarażać pasją do trekkingu. Taki właśnie jest przewodnik Krzysztofa Bzowskiego. Książka zawiera dwadzieścia osiem wyzwań zebranych w dwudziestu trzech trasach. Skala trudności szlaków jest powoli zwiększana – wszystko po to, aby zacząć od niewielkiej Łysicy, a skończyć na majestatycznych Rysach, mając apetyt na zdobywanie kolejnych, jeszcze trudniejszych szczytów już poza granicami naszego kraju. W przewodniku każda z tras została dokładnie opracowana, aby nie trzeba było zajmować się planowaniem i traceniem czasu na odnalezienie właściwej drogi. Dzięki temu można skupić się jedynie na czerpaniu przyjemności z odkrywania kolejnych górskich terenów.

Górska przygoda dla najmłodszych

Wydawałoby się, że dzieci i góry to nie najlepsze połączenie. W końcu zazwyczaj trasy są długie i wymagające, a w wyższych partiach nietrudno o znalezienie niebezpiecznych przepaści. Nic bardziej mylnego!  „Tatry z dzieckiem” to przewodnik po Tatrach, który obala wszelkie mity związane z górskimi wyprawami z maluchem. Tak naprawdę wystarczy odrobina praktycznej wiedzy i chwila rozsądnego planowania, a górska wycieczka z dziećmi może przerodzić się w najlepszy, niezapomniany wakacyjny wyjazd.

Anna i Marcin Szymczakowie to rodzice podróżujący z dziećmi, którzy chcą podzielić się efektem swoich rozmaitych, wycieczek po Tatrach polskich. Przewodnik wyróżnia się niekonwencjonalną i nowatorską tematyką. To genialny poradnik dla wielu rodziców, którzy kochają góry, ale nie wiedzą, jak cieszyć się nimi wspólnie z najmłodszymi członkami rodziny. Publikacja zawiera propozycje tras po Tatrach polskich, ale również słowackich, a także mapy i praktyczne wskazówki. Znajdziesz w niej również alternatywne pomysły na spędzanie czasu z dziećmi w górach podczas niepogody, a także ciekawostki i anegdoty z życia wzięte.

Temat podróżowania po szlakach z najmłodszym członkiem rodziny porusza również książka „Góry z dzieckiem”. Autorka poradnika, Marlena Włoch, znana jest przede wszystkim z prowadzenia popularnego bloga. Opisuje na nim, w jaki sposób pogodziła macierzyństwo z miłością do gór i pieszych wędrówek. Wydawałoby się, że dzieci są ograniczeniem w rozwijaniu tych pasji, jednak przy mądrym podejściu do tematu wszystko jest możliwe.

Przewodnik Marleny Włoch to świetna pozycja dla wszystkich rodziców, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas (nie tylko dla tych doskonale wytrenowanych i obeznanych we wspinaczce). To tak naprawdę przewodnik po górach dla każdego, kto chciałby po prostu rozkoszować się bliskością szczytów wspólnie z najmłodszymi. Znajdziesz tutaj dokładny opis tras, ich długości, czas przejścia według mapy oraz stopień trudności. Nie zabraknie również praktycznych wskazówek co do stroju i odpowiedniego przygotowania dziecka do wędrówki. „Góry z dzieckiem” to prawdziwa skarbnica wiedzy, która pozwoli na spokojne przejście górskich szlaków nawet z najmłodszymi piechurami.

Odkryj piękno i różnorodność Szlaku Sudeckiego

Choć w Polsce największym zainteresowaniem turystów cieszą się Tatry, to nie należy zapominać o innych, równie pięknych łańcuchach górskich, które skrywają wiele wspaniałych atrakcji. Jedną z destynacji, które musi odwiedzić każdy miłośnik gór, jest „Główny Szlak Sudecki”. Książka o tymże tytule malowniczo opisuje wszystkie uroki Karkonoszy i Gór Stołowych. Przewodnik stanowi jednocześnie bardzo rzetelne źródło informacji. Pozycja z powodzeniem posłuży każdemu podróżnikowi, dając mu możliwość poznania także rzadziej odwiedzanych zakątków Sudetów.

Wśród przewodników po górach trudno znaleźć pozycje, które zainteresowałyby czytelników. W końcu powszechny dostęp do Internetu i przesyt informacji nie skłania do zakupu papierowej wersji górskiego informatora. Jednak każdy doświadczony taternik świetnie zdaje sobie sprawę, że papier w wielu przypadkach jest niezastąpiony. Książka Waldemara Brygiera doprowadzi każdego jak po sznurku nawet w najdalsze sudeckie szlaki. To idealna pozycja dla każdego turysty, chcącego odkryć niesamowite Sudety, których szlaki mają powalającą długość 440 km.

Gdy polskie góry to za mało…

Jeżeli jeszcze brakuje Ci wrażeń, a rodzime pasma górskie wydają się niewielkie niczym pagórki, pora zaplanować podróż na najwyższe europejskie szczyty! W tym przypadku niezbędny może okazać się przewodnik ilustrowany „Alpy”, który opisuje tysiące kilometrów alpejskich szklaków turystycznych, rowerowych, narciarskich i innych atrakcji. To bez wątpienia prawdziwa mekka dla wszystkich miłośników górskich przeżyć, która skrywa wręcz nieograniczoną liczbę niespodzianek.

Ten przewodnik po górach posiada wiele cennych wskazówek i świetnie opracowanych tras, dzięki którym nie zgubisz się pośród gigantycznych masywów górskich. Wycieczka w Alpy okaże się nie tylko niesamowitym przeżyciem, ale również łatwą w zaplanowaniu podróżą. Z pewnością każdy miłośnik górskich wypraw prędzej czy później trafi na któryś ze szczytów największego pasma na Starym Kontynencie. Warto mieć wówczas ze sobą „Alpy”, czyli jeden z najlepszych przewodników po tym paśmie górskim.

Kompendium wiedzy i zbiór pięknych fotografii w jednym

„Atlas Gór Polski” to prawdziwa perełka dla każdej osoby zakochanej w polskich górach. Taka publikacja przekona do zdobywania szczytów nawet najbardziej leniwych kanapowców. Przepiękne fotografie, fascynujące opisy i starannie opracowany zbiór map – wszystko, czego potrzeba, aby zdobywać kolejne wierzchołki z uśmiechem na ustach. Bez wątpienia ta publikacja należy do czołówki najlepszych przewodników po górach.

Do przygotowania niniejszej publikacji swoją cegiełkę dołożyli zarówno świetni geografowie, jak i doświadczeni kartografowie i przewodnicy górscy. Szczegółowe mapy ułatwiają dostanie się w każde miejsce, a opisy pozwalają poczuć klimat wyprawy i lepiej zrozumieć wyjątkowość polskich pasm górskich. Dodatkowo atlas posiada pięćset znakomitych zdjęć, które rozbudzą wyobraźnię i zaopatrzą każdego w niezbędną wiedzę, która zaowocuje wspaniałymi, górskimi podróżami.

Nasz ranking najlepszych przewodników po górach z pewnością zainspiruje wiele osób do zaplanowania swojej idealnej, górskiej wyprawy. Góry oferują co niemiara atrakcji i solidną dawkę adrenaliny przez okrągły rok, ciesząc swoim urokiem zarówno piechurów, jak i rowerzystów, narciarzy czy profesjonalnych wspinaczy, którzy nierzadko ryzykują swoim życiem w imię pasji do zdobywania szczytów. Jednak nie trzeba znajdować się u stóp masywów, by móc rozkoszować się górską atmosferą. Czasami wystarczy jedynie dobrze opracowana książka, piękne ilustracje i autentyczne opisy, by przenieść się, choć na chwilę na wierzchołek dowolnej góry. Interesujący Cię przewodnik po górach znajdziesz na Gandalf.com.pl.

Udostępnij:
30 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.