Polecamy

5 książek w stylu eko, które musisz przeczytać

5 książek w stylu eko, które musisz przeczytać
Napisane przez Gandalf

Chcesz być eko? Zmienić swoją diete na zdrowszą dla organizmu? Wykorzystywać zioła i pozbyć się lekarstw? Zastąpić środki czystości naturalnymi formułami oraz nauczyć się, jak żyją rolnicy? Zobacz 5 książek o życiu w stylu eko, które musisz przeczytać!

„Food Pharmacy” – Lina Nertby Aurell, Mia Clase

Food Pharmacy Opowieść o jelitach i dobrych bakteriach zalecana wszystkim, którzy chcą trafić przez żołądek do... zdrowego życia

Zdrowe diety stały się ostatnio bardzo modne, lecz czy posiadamy już wystarczająco dużą wiedzę, by wiedzieć, co warto spożywać? Autorki „Food Pharmacy. Opowieść o jelitach i dobrych bakteriach zalecana wszystkim, którzy chcą trafić przez żołądek do… zdrowego życia” postanowiły stworzyć książkę, która najprościej, jak to tylko możliwe, wytłumaczy związek po między tym, co jemy, a kondycją naszego organizmu. To pierwsze tak ogromne kompendium wiedzy na temat żywienia, które zostało napisane w niezwykle dowcipnym stylu – nie ma więc mowy o nudzie podczas lektury, a każda strona zachęca do zmiany swoich nawyków. Co więcej, strona merytoryczna książki została opracowana pod czujnym okiem profesora medycyny Stiga Bengmarka, a autorki zadbały o jej wizualną oprawę. Pięknie, motywująco, mądrze i z humorem!

„Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” – Marta Dymek

Nowa Jadłonomia Roślinne przepisy z całego świata

Miłośnicy wegańskiego stylu życia i bezmięsnych pyszności z pewnością doskonale znają Martę Dymek. To autorka niezwykle popularnego i bardzo chętnie odwiedzanego bloga Jadłonomia, który dał zresztą tytuł jej pierwszej książce kulinarnej będącej zbiorem fantastycznych przepisów na wegańskie potrawy. Choć Marta dba o swoich czytelników i cyklicznie podrzuca nowe receptury na swoim blogu – wiedzieliśmy, że w końcu na półkach pojawi się kolejny jej tytuł. „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” to zbiór przepisów, które autorka zebrała podróżując po najdalszych zakątkach naszego globu. Nie musicie się jednak martwić, bo do przyrządzenia egzotycznych, bezmięsnych i (co najważniejsze!) zdrowych potraw wystarczą Wam jedynie sezonowe produkty dostępne w lokalnych warzywniakach. Tylko ruszać do kuchni!

„Żyj jak rolnik. 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą” – Niklas Kampargard

Żyj jak rolnik 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą

Tej książki nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Dowiedzieliście się już wszystkiego na temat rąbania drewna w skandynawskich lasach, poznaliście hygge, więc czas na życie za pan brat z przyrodą! „Żyj jak rolnik. 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą” to 100 fachowych rad, dzięki którym będziecie mogli zupełnie zmienić zasady funkcjonowania Waszego gospodarstwa domowego. I to bez względu na to czy mieszkacie na wsi, w wielkim domu z ogrodem czy ciepłym M3 w centrum miasta. Świetna, inspirująca, bardzo pomysłowa i przezabawna książka napisana przez dziennikarza i fotografa, który… nauczył się jeździć traktorem nim jeszcze wsiadł na rower!

„Ojca Grande przepisy na zdrowe życie Część 4” – Marzena Burczycka-Woźniak, Tadeusz Woźniak

Ojca Grande przepisy na zdrowe życie Część 4

Seria książek o zdrowym żywieniu, ziołach i medycynie naturalnej Ojca Grande jest niezwykle popularna już od kilku dekad. To chyba jeden z najchętniej kupowanych cykli tego rodzaju w naszym kraju, a z początkiem tego roku pojawiła się na naszych półkach jego kolejna, czwarta już część będąca jednocześnie pierwszą, wydaną po śmierci zakonnika. „Ojca Grande przepisy na zdrowe życie” to kompletny zbiór porad dotyczących żywienia i funkcjonowania naszego organizmu, w którym znajdziecie także przepisy kulinarne oraz cenne życiowe wskazówki. Do tego tytuły trafiły także kolorowe fotografie oraz wspomnienia Ojca Grande dotyczące jego dzieciństwa i dalszego życia.

„Wyrzuć chemię z domu” – Ewa Kozioł

Wyrzuć chemię z domu

Jeśli eko to przecież nie tylko zdrowe jedzenie i życie za pan brat z naturą. Okazuje się bowiem, że najwięcej chemii w naszym najbliższym otoczeniu znajduje się w… środkach do sprzątania i prania. Czy jednak istnieje sposób na idealnie czysty dom bez ciężkiej chemii, która może wywoływać alergie, podrażnienia skóry lub prowadzić do poważniejszych dolegliwości? Ewa Kozioł – autorka popularnego bloga Zielony zagonek, udowadnia, że tak. W „Wyrzuć chemię z domu” czekają na Was gotowe i bardzo proste przepisy na ekologiczne kosmetyki i środki czystości, które już niebawem będą mogły zastąpić te, które stoją na półce!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Gandalf