Polecamy

5 książek o polityce i politykach, które musisz przeczytać!

Avatar
Napisane przez Gandalf

Wiesz, że prawdziwa polityka to intrygi i zakulisowe gry prowadzone po cichu i w białych rękawiczkach? Interesują Cię zaskakujące fakty z życia najpopularniejszych polityków, szokujące koneksje z obcymi wywiadami i życiorysy największych przywódców? W takim razie sprawdź nasze zestawienie 5 najlepszych książek o polityce, które udowadniają, że „House of Cards” ma więcej wspólnego z rzeczywistością niż mogłoby się wydawać.

„Macierewicz i jego tajemnice” – Tomasz Piątek

Bezsprzecznie jeden z najgłośniejszych tytułów politycznych, na który czeka wielu czytelników. Książka, która w zupełnie innym świetle stawia obecnego ministra obrony narodowej – Antoniego Macierewicza. „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasza Piątka to tak naprawdę wyniki dziennikarskiego śledztwa, które autor prowadzi od ponad półtora roku. Niektóre dowody pojawiły się już w Gazecie Wyborczej, a w pierwszej połowie września trafią do rąk polskich miłośników publicystyki. Piątek zebrał w nowym tytule niepokojące fakty na temat koneksji Antoniego Macierewicza z Siemionem Mogilewiczem – finansistą, gangsterem, współpracownikiem rosyjskiego (a wcześniej także sowieckiego) wywiadu GRU oraz człowiekiem, który od kilku dekad zna Wladimira Putina. Efekt ponad 1000 godzin badania źródeł i dokumentów, które mogą ukazać sieć powiązań między ministrem obrony, a Kremlem.

„Pod prąd” – Robert Biedroń

Nie da się ukryć, że Robert Biedroń to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej polityki. Urodzony w Krośnie, obecnie prezydent Słupska, dzieli się w swojej autobiografii przemyśleniami nie tylko na temat polityki, w której stawia na nowoczesne rozwiązania i zrównoważony rozwój, ale także na temat rodzinnych relacji, związku ze swoim partnerem i sposobu postrzegania świata. „Pod prąd” to napisana szczerze i w świetnym stylu książka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Must-read nie tylko dla fanów biografii i politycznej publicystyki!

„Józef Piłsudski 1867-1935” – Andrzej Garlicki

Choć podobnych książek było na rynku już wiele, „Józef Piłsudski 1867-1935” ma szansę stać się najpełniejszą i najlepszą biografią marszałka. Książka Andrzeja Garlickiego, która na półkach ukaże się już w sierpniu tego roku to obowiązkowa pozycja dla miłośników polityki i historii. Autor prezentuje Człowieka-Legendę, który będąc wielką indywidualnością zapisał się na stałe na kartach dziejów naszego kraju. To fascynująca i bardzo szczegółowa opowieść o Józefie Piłsudskim, bez którego dziś nie byłoby niepodległej Rzeczypospolitej. Kim jest człowiek, który z Zułowa przez Syberię, Legiony i Magdeburg dotarł wreszcie na Belweder? Oto odpowiedź!

„Wszyscy ludzie generała. Wstrząsający portret elit, które stanowią otoczenie Donalda Trumpa” – Michael Hastings

„Wszyscy ludzie generała” to szokująca książka, w której Michael Hastings przygląda się ludziom tworzącym amerykańską armię i najbliższe otoczenie aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. To opowieść o generale McChrystal’u, któremu kierowanie operacjami specjalnymi nie przeszkadzało w prowadzeniu życia pełnego ekscesów. Portrety wojskowych i szpiegów, którzy tworzyli najbliższą ekipę generała i którzy dziś są ludźmi Donalda Trumpa. Książka Hastingsa doprowadziła do jednej z najgłośniejszych dymisji w historii Białego Domu, a jej autor tuż po wydaniu zginął w wypadku budzącym kontrowersje. To właśnie na jej podstawie powstał „War Machine” – film zrealizowany przez Netflix z Bradem Pittem i Tildą Swinton w rolach głównych.

„Fakt. Tak było naprawdę. Seks, afery, polityka” – Grzegorz Jankowski

Grzegorz Jankowski to twórca i wieloletni kierownik jednego z najpopularniejszych tabloidów w Polsce. „Fakt” może budzić kontrowersje, ale o wpływy Jankowskiego walczyły najbardziej znaczące osobistości w naszym kraju – celebryci, sławni aktorzy i politycy. „Fakt. Tak było naprawdę” to obraz polskiej elity politycznej i kulturalnej, który może zaskoczyć niejednego czytelnika. Obraz przygnębiający i szokujący, o którym autor odważył się opowiedzieć po ponad dekadzie prowadzenia swojej gazety.

Wszystkie powyższe tytuły oraz inne książki publicystyczne na temat polityki możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf