24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie-widzimy się w realu!

aktualności Avatar
Napisane przez Justyna 107 wyświetleń
Brak komentarzy
Udostępnij:

Po wielu miesiącach przed komputerem znów możemy spotkać się w realu. Z jakiej okazji? Już 14 października odbędą się 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Zapowiada się futurystyczny weekend pełen spotkań autorskich, atrakcji i przede wszystkim książek. Skąd ten futuryzm? Tegorocznym motywem krakowskich targów książki jest futurologia inspirowana twórczością Stanisława Lema. Lem, jak wiemy, był fanem zmian, prowadził badania nad przyszłością, a w swoich utworach wprowadzał wątki fantastyczne. I właśnie taka będzie 24 edycja Targów Książki w Krakowie!

Co nowego na targach książki 2021?

Biorąc pod uwagę sytuację na świecie i myśl przewodnią 24. Międzynarodowych Targów książki w Krakowie, 2021 rok wprowadził w nasze życie dużo zmian, m.in. pracę i naukę w trybie hybrydowym. Dlatego też tegoroczne targi odbędą się częściowo realnie, w krakowskiej hali Dunaj, a częściowo zdalnie. Jeśli nie możesz dotrzeć na krakowskie Targi Książki 2021 lub zwyczajnie obawiasz się wirusa, organizatorzy wychodzą z inicjatywą! Część spotkań będzie można zobaczyć w postaci streamów na żywo. Oczywiście, zapewniamy, że cała impreza odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym!

Poza tym i w realu, i przed monitorem czeka na was mnóstwo atrakcji: w trakcie Targów Książki 2021 odbędzie się cykl Spotkań z Fantastyką, Festiwal książki górskiej i turystycznej, wystawa reprodukcji obrazów Tamary Łempickiej, a do tego mnóstwo konkursów, okazji do powiększenia księgozbioru i inspirujących spotkań z wystawcami i autorami. Patronat nad 24 edycją krakowskich Targów Książki objęła Małopolska, Prezydent Miasta Krakowa,  RMF Classic, Radio Kraków, Gandalf.com.pl i wielu, wielu innych.

Najważniejsze:

Gdzie NAS znajdziecie?

Stoisko Gandalf.com.pl mieścić będzie się w hali Dunaj, na miejscu B1. Zapraszamy przez cały okres trwania targów, czyli od czwartku do niedzieli. Wypatrujcie nas i wędrującego Gandalfa! Gwarantujemy, że z nami nie będziecie się nudzić.

Co dla was przygotowaliśmy?

Spotkania autorskie

W trakcie Międzynarodowych Targów Książki 2021, przy naszym stanowisku gościć będziemy znane i lubiane postacie ze świata literatury i sztuki. To bez wątpienia świetna okazja, żeby zdobyć autograf lub dedykację do książki. A kogo zaprosiliśmy?

  • Waldemar Cichoń. Będzie to pierwsza osobistość, jaką będziemy mieli zaszczyt gościć w trakcie tegorocznych Targów Książki w Krakowie. Autor znany Wam przede wszystkim z książki Cukierku, ty łobuzie!, która w 2017 roku weszła do kanonu lektur szkolnych. A czy Ty wiesz kim jest tytułowy Cukierek i z myślą o kim powstała cała seria książek o przygodach…no właśnie, kogo? Na te i wiele innych pytań autor odpowie już w piątek, 14.10, w godzinach 11.00-12.00.
  • Katarzyna Ryrych. Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej powieści trafiają w gusta młodych czytelników, bo podejmują tematykę niezwykle istotnych spraw, takich jak pierwsza miłość, szacunek czy wyobcowanie. Do tego bije od nich ogromna wrażliwość i ciepło. W trakcie krakowskich targów książki 2021, autorka obecna będzie przy naszym stoisku w piątek, w godzinach 13.00-14.00.
  • Natasza Socha i Liliana Fabisińska. Obie Panie w swoich utworach podejmują tematykę niewątpliwie bliską każdej kobiecie-problemy w związkach, kłopoty rodzinne, a także te w pracy oraz wiele innych, ważnych spraw, o których czasem boimy się mówić głośno jak np. przemoc seksualna. Jesteś fanką twórczości Pani Sochy i Pani Fabisińskiej? A może dopiero ją poznajesz? Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie stanowią idealną okazję do spotkania. Ten literacki duet gościć będziemy w sobotę, w godzinach 11.00-12.00.
  • Aneta Jadowska i Magdalena Babińska. To kolejny kobiecy duet wśród naszych gości i zarazem ostatnie, ale równie godne uwagi spotkanie w trakcie 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Na koniec, serwujemy wam wyjątkowe spotkanie z autorką Trylogii Szamańskiej i innych powieści fantasy, a także kilku kryminałów. Druga z Pań to autorka ilustracji do wymienionych tytułów i wielu innych prac artystycznych. Lubisz świat magii i mrocznych zagadek?  Wpadnij do nas w niedzielę, między 11.00, a 12.00!

A po książki naszych gości zapraszamy na Gandalf.com.pl!

Wędrujący Gandalf

Postać Gandalfa chętnie wręczy Ci ulotkę, oczywiście pod warunkiem, że go złapiesz 😉 Przy naszym stoisku, będziesz mógł wymienić ją na super nagrodę. Jaką? To zależy tylko od Ciebie. W losowaniu wezmą udział przeróżne przedmioty: książki, gadżety, płyty, filmy, gry, zabawki, kolorowanki czy kosmetyki. Z pewnością będzie z czego wybierać. Dla każdego coś dobrego 😉

Konkursy i promocje

Planujesz kupić książkę od wydawnictwa Filia? Świetnie się składa! W trakcie 24. Międzynarodowych Targów Książki 2021 do zakupu tytułu tego wydawcy drugą książkę dostaniesz gratis! A na pozostałe tytuły, zakupione w trakcie targów zapewniamy aż do 35% rabatu! Gwarantujemy Wam szeroki wybór produktów, ale zdecydować musicie już sami 😉

Czytnik Pocketbook

Przy naszym stanowisku, w trakcie Targów Książki w Krakowie 2021, dostępny będzie czytnik od firmy Pocketbook. Będzie to na pewno dobra okazja, żeby zaznajomić się również z naszą ofertą e-booków. Może elektroniczna alternatywa dla papierowego wydania przypadnie Ci do gustu?

Pamiętaj, 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie ruszają lada moment, bo 14 października! Będziemy czekać na Was i przyznam, że już nie możemy doczekać się realnego spotkania z naszymi czytelnikami. Zabierzcie ze sobą długopis do podpisywania książek, maseczkę i torbę na nowe zakupy 😉 Wasz dobry humor i satysfakcję z zakupów bierzemy na siebie!

Do zobaczenia!

Udostępnij:
8 października 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.