Książki

„13 minut” Sary Pinborough, czyli thriller o dziewczynie, która na chwilę umarła

13 minut Sarah Pinborough
Avatar
Napisane przez Gandalf

„13 minut” to thriller Sary Pinborough, który podważa wszystko, co możemy sądzić na temat naszych relacji z najbliższymi. To wciągająca i mroczna opowieść o głęboko skrywanych sekretach i lękach, które targają ludzkimi sercami i manipulacji, która może popychać do naprawdę strasznych rzeczy.

Ocena Blog Gandalf:

13 minut

13 minut – Sarah Pinborough

„13 minut” Sary Pinborough – poruszająca książka, od której nie można się oderwać

„13 minut” to nowa powieść Sary Pinborough, która właśnie pojawiła się na naszych półkach. Brytyjska autorka zadebiutowała w 2004 roku i ma na swoim koncie już kilkanaście tytułów, ale ogromną popularność przyniosła jej wydana w ubiegłym roku książka „Co kryją jej oczy”. Historia miłosnego trójkąta pomiędzy cenionym psychiatrą, jego przepiękną żoną i sekretarką Louise okazała się mrocznym i niezwykle wciągającym thrillerem, który udowodnił, że Sara Pinborough doskonale odnajduje się w takim gatunku.

„13 minut” ma szansę powtórzyć sukces poprzedniego tytułu. O nowej powieści Sary Pinborough pozytywnie wyraża się sam Stephen King, który mówi, że to „poruszający i wciągający” thriller. Prawa do książki wykupił także Netflix, który ma swoim koncie świetne ekranizacje innych powieści – choćby „13 powodów” Jaya Ashera. Adaptacją powieści Sary Pinborough mają zająć się natomiast Josh Schwartz i Michael De Luca znany z produkcji „Pięćdziesięciu twarzy Greya” i „Inferno”.

„13 minut” Sary Pinborough – fabuła książki

Sara Pinborough stworzyła mroczną historię, której główna bohaterka – Natasha Howland, staje się martwa przez dokładnie 13 minut. Nie wie jak znalazła się w lodowatej rzece i nie potrafi przypomnieć sobie jak doszło do wypadku, ale wie, że nie był on zrządzeniem losu. Wie jednak, że prawdziwych przyjaciół warto mieć blisko siebie, a wrogów… jeszcze bliżej. Tylko jak ich od siebie odróżnić? Jest pewna, że jej przyjaciółki darzą ją ogromną miłością, ale ma także świadomość, że to wcale nie musi oznaczać, że nie chciały jej zabić.

Obdarowana atencją ze strony ulubionych koleżanek, nawiązuje także kontakt z Rebeccą – przyjaciółką z dzieciństwa. Ulubienice szkolnej społeczności i niewyróżniająca się niczym na ich tle dziewczyna. Która z tych relacji jest prawdziwa, a która to tylko misternie tkana intryga?

Intrygująca rozgrywka pełna fałszu i manipulacji

Sara Pinborough dociera do najmroczniejszych zakamarków duszy człowieka. Odkrywa motywacje, które mogą popychać do strasznych rzeczy i wśród których nierzadko najsilniejszy staje się lęk. Intrygująca, niesamowicie pasjonująca fabuła wciąga w intrygującą rozgrywkę, w której trudno zgadnąć kto tak naprawdę rozdaje karty. To historia o relacjach, przyjaźni i zależnościach, które nie są kompletnie takie, jakie mogą wydawać się na początku. Sara Pinborough zmusza do snucia przypuszczeń, choć z każdą stroną coraz trudniej odnaleźć się w tej grze fałszu i manipulacji. „13 minut” to książka, która trzyma w napięciu, a jej zakończenie naprawdę trudno przewidzieć. Doskonała dla miłośników mocnych thrillerów psychologicznych.

Książkę „13 minut” Sary Pinborough możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf