Książki Popularne

10 książek dla mężczyzn, czyli literatura z testosteronem

Avatar
Napisane przez Gandalf

Masz ochotę na książkę, w której akcja nie zwalnia nawet na moment? Wybuchy, pościgi i strzelaniny? A może jesteś fanem skomplikowanych kryminałów, wielowątkowych thrillerów psychologicznych lub reportaży o prawdziwych facetach? Sprawdź nasze zestawienie 10 tytułów, które po prostu kipią testosteronem. (Dziewczyny! To także świetny pomysł na walentynkowy prezent!)

„Sto milionów dolarów” – Lee Child

„Sto milionów dolarów” to kolejna misja Jacka Reachera – kultowej w męskiej literaturze postaci wykreowanej przez Lee Childa. Tym razem jednak autor przenosi nas do roku 1996, gdzie poznajemy młodszego Jacka, który zostaje wciągnięty w międzyagencyjną misję mającą na celu ujęcie kuriera jednej z muzułmańskich organizacji terrorystycznych. Zadanie? Zatrzymać walizkę z okrągłym milionem dolarów zanim trafi w niepowołane ręce zdolne doprowadzić do katastrofy. Jak zwykle mnóstwo akcji, pościgów i strzelanin – fabuła nie zwalnia tempa i trzyma w napięciu od początku aż do ostatniej strony.

„Niepokorni” – Vincent V. Severski

Kapitalne zwieńczenie trylogii o Wydziale Q. „Niepokorni” to ostatnia część i wielki finał, w której Sara i Konrad decydują się nielegalnie zebrać agentów rozwiązanej już grupy, by stawić czoła zagrożeniu wiszącym nad Polską. Potyczka, która rozgrywa się poza prawem. Jeszcze bardziej brutalnie i jeszcze bardziej wciągająco niż dotychczas. Sam autor podkreśla, że to nie 4 tom serii, ale suplement, który zamyka wszystkie niewyjaśnione dotąd wątki. Zdecydowanie warto!

„Wotum zaufania” – Remigiusz Mróz

Ta książka została nazwana polskim „House of Cards”. I bez kozery możemy przyznać, że jest tak w istocie! „Wotum zaufania” to pierwsze polskie political fiction, w którym Remigiusz Mróz wciąga swoich czytelników do świata wielkiej polityki. Wielkiej i… skorumpowanej. Marszałek sejmu – Daria Seyda, budzi się w hotelowym pokoju nie pamiętając kilkunastu ostatnich godzin. Patryk Hauer – wschodząca gwiazda prawicy, trafia na ślad politycznej afery, która dotyczy najważniejszych osób w kraju. Misternie skonstruowana i niezwykle wciągająca fabuła dla tych, którzy lubią powieści pełne intryg.

„Behawiorysta” – Remigiusz Mróz

Mróz po raz kolejny, ale tym razem w dobrze znanym wydaniu. „Behawiorysta” to wciągający kryminał, w którym aż do samego końca nie wiadomo kto ściga, a kto jest ściganym. Zamachowiec zajmuje przedszkole i grozi, że zabije wychowawców i dzieci. Nie stawia jednak żadnych żądań, a policja z każdą minutą robi się coraz bardziej bezsilna i w akcie desperacji ściąga na miejsce zdarzenia Gerarda Endlinga – wydalonego z pracy prokuratora i specjalistę od komunikacji niewerbalnej. Pytanie tylko jaką rolę ma naprawdę odegrać?

„Okularnik” – Katarzyna Bonda

Jeśli jesteśmy przy kryminałach, to nie może w tym zestawieniu zabraknąć także Katarzyny Bondy – mistrzyni tego gatunku. „Okularnik” to kolejna powieść z Saszą Załuską w roli głównej, która postanawia wrócić na służbę, ale tuż przed tym chce poukładać swoje myśli w zacisznej Hajnówce na Podlasiu. Trafia tam na białoruskie wesele, gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach ginie panna młoda, która nie jest jedyną zaginioną w ciągu ostatnich kilku tygodni. W lasach coraz częściej „same” wykopują się ludzkie szczątki, a po okolicy krąży stary Okularnik. Tajemnica goni tajemnicę, a fabuła jest tak skomplikowana, że próba jej rozwikłania jest czystą przyjemnością dla prawdziwego fana kryminału.

„Złudzenie” – Charlotte Link

„Złudzenie” to pasjonujący thriller spod pióra mistrzyni tego gatunku. Wciąga już od pierwszych stron i trzyma w napięciu do ostatniego akapitu. Charlotte Link znów splata ze sobą kryminalne i psychologiczne wątki, by zaskoczyć niespodziewanym finałem. Tym razem Peter Simon – człowiek sukcesu, kochający mąż i cudowny ojciec znika bez śladu, a jego żona rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Odkrywa jednak, że jej partner miał w swoim życiu kilka sekretów, których nigdy nie powinna odkryć, a zbliżanie się do prawdy może okazać się dla niej śmiertelnie niebezpieczne.

„Dziewczyna z pociągu” – Paula Hawkins

Kolejna pozycja dla fanów dobrych thrillerów. Rachel – główna bohaterka powieści Hawkins, codziennie podróżuje pociągiem do centrum Londynu. Zna tę trasę na pamięć, a ludzie, których obserwuje przez okno przedziału wydają jej się każdego dnia coraz bliżsi. W pewnym momencie zauważa jednak coś strasznego – coś, co sprawi, że być może już niebawem przestanie być obcą „Dziewczyną z pociągu”. To jedna z tych książek, której zakończenia nie sposób przewidzieć!

„Król” – Szczepan Twardoch

Kolejna powieść jednego z najlepszych polskich autorów współczesnych. W „Królu”, Szczepan Twardoch odkrywa tajemnice przedwojennej Warszawy, w której luksusowe wille sąsiadują z ciemnymi i biednymi zaułkami. Stolica, która podlega regułom przestępczego świata, gdzie na porządku dziennym są nielegalne walki i brudne interesy. Fascynujący bohaterowie, wielowątkowa fabuła i historia w tle, a do tego typowo męska, szorstka narracja.

„Konan Destylator” – Andrzej Pilipiuk

„Konan Destylator” to natomiast propozycja dla fanów polskiego fantasy. Kolejna część przygód legendarnego już egzorcysty i bimbrownika, Jakuba Wędrowycza. Kultowa postać znów spełnia misję swojego rodu i broni Wojsławic przed zjawami, duchami i innymi marami. 15 opowiadań, od których po prostu nie da się oderwać – jak zawsze napisanych w fenomenalnym stylu i z rozbrajającym humorem!

„Służby specjalne. Podwójna przykrywka” – Patryk Vega

Chyba każdy facet marzył w dzieciństwie o karierze w służbach specjalnych. Patryk Vega odkrywa ich tajemnice. Jego książka – „Służby specjalne. Podwójna przykrywka” – to wywiad-rzeka z Jarosławem Pieczonką – wywiadowcą polskiego kontrwywiadu i człowiekiem do zadań niemożliwych, który opowiada o tajnikach swojej służby, a także o tym, jak cienka granica dzieli dobrą stronę barykady od złej. Fanom takiej literatury faktu polecamy również inne książki tego autora – „Złe psy. W imię zasad” oraz „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy”.

Mamy nadzieję, że nasza lista okaże się inspirująca, a każdy z proponowanych tytułów wciągnie Was już po kilku przeczytanych stronach. Gwarantujemy pasjonujące fabuły, pełnokrwistych bohaterów, mocną akcję i napięcie, które będzie towarzyszyć Wam aż do końca. Miłej lektury!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf