Żydowskie druki ulotne w Siedlcach, Chełmie, Białej Podlaskiej 1919-1931 - Aleksander Messer - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Żydowskie druki ulotne w Siedlcach, Chełmie, Białej Podlaskiej 1919-1931 (miękka)

Katalog

książka

  • Wydawnictwo Biblioteka Narodowa
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 508
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Żydowskie druki ulotne w Siedlcach, Chełmie, Białej Podlaskiej 1919-1931, Katalog - opis produktu:

Dwujęzyczna publikacja zawiera polskie i angielskie opisy, ilustrowane reprodukcjami żydowskich afiszy i ulotek drukowanych w II Rzeczypospolitej w trzech miastach ówczesnego województwa lubelskiego: Siedlcach, Chełmie i Białej Podlaskiej. Pozwala zapoznać się z bogactwem kultury i życia społecznego Żydów w tym pełnym wydarzeń i ciekawym okresie. Zachowały się afisze, które zapraszały na przedstawienia teatralne, spotkania polityczne, rekrutację w szkołach, spotkania związków zawodowych, zbiórki pieniędzy, referaty historyczne, ale też bale i wydarzenia sportowe. Siedlce był to ważny ośrodek życia żydowskiego, z własną prasą, organizacjami politycznymi, społecznymi, charytatywnymi, sportowymi, szkołami i bibliotekami, a także synagogami, domami modlitwy i modlitewniami chasydzkimi. W Chełmie, w którym stałe osadnictwo żydowskie notujemy już w pierwszej połowie XV w., także istniała bardzo prężna społeczność żydowska, działała Organizacja Syjonistyczna, żydowskie szkoły i kluby, rozwijano działalność charytatywną w mieście, dbano o ubogich i chorych, prowadzono instytucje ochronne jak dom starców czy ochronka dla dzieci robotników. Także Białą Podlaskę w okresie II Rzeczypospolitej zamieszkiwała społeczność żydowska, która utworzyła własne partie polityczne, stowarzyszenia charytatywne, szkoły, wydawała gazety w języku jidysz, organizowała referaty i odczyty. Opublikowany przez Bibliotekę Narodową katalog druków żydowskich stanowi świadectwo życia i wszechstronnej działalności Żydów obywateli polskich.


Ostrzeżenie: Ta zabawka nie zapewnia ochrony


Książka Żydowskie druki ulotne w Siedlcach, Chełmie, Białej Podlaskiej 1919-1931 Katalog, pochodzi z wydawnictwa Biblioteka Narodowa. Autorami książki są Aleksander Messer, Izabela Jabłońska, Barbara Łetocha. Należy do gatunków: historia, Polski XX wiek. Książka Żydowskie druki ulotne w Siedlcach, Chełmie, Białej Podlaskiej 1919-1931 liczy 508 stron. Jej wymiary to 210x280. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Żydowskie druki ulotne w Siedlcach, Chełmie, Białej Podlaskiej 1919-1931, Katalog

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.