Życie - Juan Luis Arsuaga - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Życie (twarda)

Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 600
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Życie, Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat - opis produktu:

Bestseller w Hiszpanii!

Wielka historia życia

Juan Luis Arsuaga zabierze cię w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi? Razem z nim będziesz mógł zastanowić się, czy nasze miejsce mogły zająć jakieś inne inteligentne istoty. Czy altruizm to naturalny instynkt, czy jest nim raczej agresja i walka o przetrwanie?

Arsuaga w ciągu trwającej 15 dni podróży, rozdział po rozdziale, pokazuje świat, jakiego dotąd nie znaliśmy. Opowiada, jak to się dzieje, że jedne organizmy pojawiają się na Ziemi, a inne znikają. Wyjaśnia, jak te mechanizmy działają w królestwach roślin i zwierząt. Zdradza, co było potrzebne, by wykształciła się kreatywność i inteligencja. Wreszcie zastanawia się, czy historia ewolucji dobiegła już końca, czy człowiek, jakiego znamy, to dopiero początek nowego jej rozdziału.

Juan Luis Arsuaga jest biologiem i paleontologiem, który czterdzieści lat swojego życia poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Na stałe wykłada na Uniwersytecie w Madrycie, gościł też na najbardziej prestiżowych uniwersytetach świata: w Londynie, Cambridge, Zurychu, Rzymie, Arizonie, Filadelfii, Berkeley, Nowym Jorku, Tel Awiwie. Publikuje w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak `Nature` i `Science`. Jego najnowsza książka Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat stała się megabestsellerem w Hiszpanii - przez kilka miesięcy utrzymywała się w czołówce list bestsellerów. Jego książki ukazały się w 11 krajach.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -29%
Cyberpunk 1982-2020 twarda
31,94 zł 44.98
 • -32%
Ciało Instrukcja dla użytkownika twarda
33,93 zł 49.90
 • -29%
Kosmiczne rozterki twarda
24,84 zł 34.99

Polecane

 • Recenzje Recenzje
  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
 • Książka
 • Życie, Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat
3.6/5 ( 17 ocen )
  5
  8
  4
  3
  3
  1
  2
  2
  1
  3

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Darek

 • 20-05-2020
 • 19:21

Naukowców definiują sceptycyzm i całkowity brak łatwowierności i ja się z tym w pełni utożsamiam, dlatego tak bardzo poodbała mi się książka Asuargi Autor poddaje pod wątpliwość wiele uznanych, fascynujących teorii naukowych związanych z ewolucją dzięki czemu poszerza nasze horyzonty myślowe jednocześnie pokazując jasno na czym polega nauka. Świetna książka, polecam!

Czy recenzja była pomocna?

E.

 • 27-05-2020
 • 10:27

Juan Luis Arsuaga podchodzi do tematu ewolucji w sposób nowatorski - stawia (czasem zaskakujące, ale trafne) pytania dotyczące kluczowych momentów rozwoju życia na Ziemi, ale nie udziela na nie jednoznacznej odpowiedzi, lecz przedstawia fakty naukowe, wciągając czytelnika w fascynujący świat rozważań. Autor stara się zachować obiektywność, nie narzuca swoich poglądów czy przekonań naukowych (choć gdzieniegdzie o nich wspomina), lecz wielokrotnie podkreśla, że czytelnik - opierając się na zaprezentowanych informacjach - wnioski powinien wyciągnąć sam. Książka wymaga pewnego wysiłku intelektualnego, gdyż poruszane kwestie ocierają się o szerokie spektrum dziedzin naukowych ? biologię, geologię, filozofię, historię, astronomię, archeologię, socjologię. Mnie zachwyciło tak zgrabnie zorganizowane, a jednocześnie szerokie podejście do tematu, dające zupełnie nową perspektywę, jeśli chodzi o kwestię ewolucji (dzięki temu z książki można się przy okazji dowiedzieć mnóstwa rzeczy na wiele innych tematów). Autor, przedstawiając informacje naukowe, jakby prowadzi czytelnika za rękę przez labirynt koncepcji i faktów, te trudniejsze wyjaśniając od podstaw. Postawione w książce Arsuagi pytania stają się tematem rozważań na długo po odłożeniu lektury, otwierają nowe horyzonty. Książka ?Życie? jest wyjątkowa i z pewnością warto po nią sięgnąć.

Czy recenzja była pomocna?

Rosemary

 • 26-05-2020
 • 10:28

Jeżeli jesteście skłonni wysilić przy lekturze mózg (a warto), to książka "Życie" dostarczy wielu ciekawych odkryć, informacji, nowych perspektyw i doznań intelektualnych. Naprawdę świetna pozycja.

Czy recenzja była pomocna?

Zbyszek

 • 25-05-2020
 • 16:30

Arsuaga zaskoczył mnie konsekwentnym obiektywizmem, ściśle naukowym podejściem do tematu. Nie ma tu miejsca na niepotwierdzone teorie i domysły. Wszystko o czym pisze to fakty lub teorie innych naukowców, które zmieniają się i postępują w reakcji na niezliczoną ilość czynników biologicznych, chemicznych, dzieła przypadku i zależności.
Juan Luis Arsuaga zadaje pytania, które zainteresują każdego człowieka niezależnie od wieku i daje nam narzędzia do uzyskania upragnionych odpowiedzi. Jestem pod ogromnym wrażeniem, polecam

Czy recenzja była pomocna?

Paweł

 • 19-05-2020
 • 14:40

Tytuł wydany dla nabicia kabzy autorowi .Sam prolog wstęp do książki zajmuje 60 stron co jest samo w sobie żenada Z 446 stron około 60 to opis stricte dotyczący historii życia na ziemi.Reszta to bajdurzenie autora o życiu pozaziemskim i nieustanne powoływanie się na innych autorów w szczególności na Darwina .Darwin to darwin tamto nachalna propaganda darwinizmu w książce o szumnym tytule Zycie W tym tytule tylko okładka jest fascynująca a 4 miliardy lat jest opisane zdawkowo i potraktowane po macoszemu Tak wiec jeśli ktoś szuka książki o dziejach życia na ziemi to niech omija to coś szerokim lukiem. I zapozna się z prawdziwa kopalnia wiedzy o pradawnym życiu autorstwa Stephena Jay Goulda pt.Dzieje Zycie Na Ziemi.Książka z 2007 bijąca na głowę ten zbiór opowiadań Juliana Luisa pt Zycie .

Czy recenzja była pomocna?

marcel

 • 19-05-2020
 • 14:14

Tytuł wydany dla nabicia kabzy autorowi .Sam prolog wstęp do książki zajmuje 60 stron co jest samo w sobie żenada Z 446 stron około 60 to opis stricte dotyczący historii życia na ziemi.Reszta to bajdurzenie autora o życiu pozaziemskim i nieustanne powoływanie się na innych autorów w szczególności na Darwina .Tak wiec jeśli ktoś szuka książki o dziejach życia na ziemi to niech omija to dzieło szerokim lukiem. I zapozna się z prawdziwa kopalnia wiedzy o pradawnym życiu autorstwa Stephena Jay Goulda pt.Dzieje Zycie Na Ziemi..Książka z 2007 bijąca na głowę ten zbiór opowiadań Juliana Luisa pt Zycie .

Czy recenzja była pomocna?

Lilka

 • 17-04-2020
 • 14:10

Książkę dosłownie pochłonęłam. Autor omawia ewolucję w sposób zupełnie nowatorski - stawia (czasem zaskakujące, ale trafne) pytania i przedstawia fakty naukowe, w ten sposób wciągając czytelnika w fascynujący świat rozważań. Rzadko się zdarza, zwłaszcza przy książkach popularnonaukowych, że ma się wrażenie, jakby brało się udział w rozmowie, dyskusji. Autor zachowuje obiektywność, nie narzuca swoich poglądów czy przekonań naukowych, choć gdzieniegdzie o nich wspomina. Książka świetna i z pewnością warto po nią sięgnąć.

Czy recenzja była pomocna?