ŻYCIE NIEBYWAŁE - Ryszard Horowitz - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

ŻYCIE NIEBYWAŁE (twarda)

Wspomnienia Fotokompozytora

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 400
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki!

ŻYCIE NIEBYWAŁE, Wspomnienia Fotokompozytora - opis produktu:

  Najsłynniejszy polski fotograf o swoim niezwykłym życiu.
  Jako dziecko przeszedł przez piekło getta i obozów koncentracyjnych. Jako młody człowiek zakładał legendarną krakowską "Piwnicę pod Baranami". Jako dorosły odniósł ogromny sukces i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów.
  W swojej autobiografii Ryszard Horowitz opowiada o przeżyciach z czasu II wojny światowej, dzieli się wspomnieniami z młodości w powojennym Krakowie i relacjonuje powolne wspinanie się na szczyt fotograficznej kariery, w czasach, które przywołują na myśl sceny z serialu Mad Men. Autor ze swadą opowiada o swojej rodzinie, ale też o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andy`m Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.
  To żywa, wciągająca i szczera opowieść o wojennej traumie, dorastaniu w powojennej Polsce i spełnionym amerykańskim śnie.
 "Życie niebywałe" zawiera fotografie z archiwum rodzinnego i prace Autora.


Ryszard Horowitz - urodził się w Krakowie w 1939 r., podczas wojny trafił do getta i obozów, jest jednym z ocalonych przez Oskara Schindlera z Auschwitz. Ukończył krakowską ASP. W 1959 r. wyjechał do USA, gdzie przebywa do dziś. Uznawany jest za prekursora komputerowego przetwarzania fotografii. Od 1967 roku prowadzi własną agencję fotograficzną. Jego prace wystawiane są na całym świecie.

ŻYCIE NIEBYWAŁE - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- ŻYCIE NIEBYWAŁE, od Ryszard Horowitz. ŻYCIE NIEBYWAŁE spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Ryszard Horowitz. Nie będziesz żałował! ŻYCIE NIEBYWAŁE i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

ŻYCIE NIEBYWAŁE - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki ŻYCIE NIEBYWAŁE, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że ŻYCIE NIEBYWAŁE - Ryszard Horowitz to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki ŻYCIE NIEBYWAŁE nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę ŻYCIE NIEBYWAŁE, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Ryszard Horowitz i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka ŻYCIE NIEBYWAŁE Wspomnienia Fotokompozytora, pochodzi z wydawnictwa Znak. Autorem książki jest Ryszard Horowitz. Należy do gatunków: albumy, sztuka, fotografia, biografie i wspomnienia, Biografie i autobiografie. Książka ŻYCIE NIEBYWAŁE liczy 400 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Znak - najlepsze tytuły
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: albumy,  sztuka,  fotografia,  biografie i wspomnienia,  Biografie i autobiografie
Wyróżnione: nagrody literackie,  IBBY Polska Sekcja
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 170x240
Ilość stron: 400
ISBN: 978-83-240-3183-2
Wprowadzono: 19.11.2014

RECENZJE - książki - ŻYCIE NIEBYWAŁE, Wspomnienia Fotokompozytora - Ryszard Horowitz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 6 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ew

ilość recenzji:40212

brak oceny 14-12-2014 17:26

Nie cała książka jest na ten temat, ale muszę przyznać, że we wspomnieniach Horowitza najbardziej poruszył mnie rozdział dotyczący jego losów podczas II wojny światowej i zapamiętanych z tego okresu szczegółów. Młody Ryszard był żydowskim dzieckiem rozwijającym sie w Krakowie. Pamięta tułaczkę od miejsc mniej do bardziej bezpiecznych oraz pobyt w getcie. Był jednym z niewielu dzieci uratowanych przez Oskara Schindlera. Jego opowieść jest niezwykle przejmująca, nie mogłam się od niej oderwać. Holocaust stanowi jednak tylko cześć życia światowej sławy fotokompozytora - inne rozdziały traktują o jego dzieciństwie w Krakowie, Piwnicy pod Baranami czy nigdy nie gasnącej miłości do jazzu. Można przy okazji zobaczyć wiele fotografii skomponowanych przez artystę oraz innych, wyciągniętych przez niego z rodzinnego archiwum. Świetna sprawa. Serdecznie polecam.

Czy recenzja była pomocna?