Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

ŻYCIE NIEBYWAŁE (twarda)

Wspomnienia Fotokompozytora

książka

Wydawnictwo Znak
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

  Najsłynniejszy polski fotograf o swoim niezwykłym życiu.
  Jako dziecko przeszedł przez piekło getta i obozów koncentracyjnych. Jako młody człowiek zakładał legendarną krakowską "Piwnicę pod Baranami". Jako dorosły odniósł ogromny sukces i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów.
  W swojej autobiografii Ryszard Horowitz opowiada o przeżyciach z czasu II wojny światowej, dzieli się wspomnieniami z młodości w powojennym Krakowie i relacjonuje powolne wspinanie się na szczyt fotograficznej kariery, w czasach, które przywołują na myśl sceny z serialu Mad Men. Autor ze swadą opowiada o swojej rodzinie, ale też o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andy`m Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.
  To żywa, wciągająca i szczera opowieść o wojennej traumie, dorastaniu w powojennej Polsce i spełnionym amerykańskim śnie.
 "Życie niebywałe" zawiera fotografie z archiwum rodzinnego i prace Autora.


Ryszard Horowitz - urodził się w Krakowie w 1939 r., podczas wojny trafił do getta i obozów, jest jednym z ocalonych przez Oskara Schindlera z Auschwitz. Ukończył krakowską ASP. W 1959 r. wyjechał do USA, gdzie przebywa do dziś. Uznawany jest za prekursora komputerowego przetwarzania fotografii. Od 1967 roku prowadzi własną agencję fotograficzną. Jego prace wystawiane są na całym świecie.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 19.11.2014

RECENZJE - książki - ŻYCIE NIEBYWAŁE, Wspomnienia Fotokompozytora

4.3/5 ( 6 ocen )
  • 5
    3
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

ew

ilość recenzji:1

brak oceny 14-12-2014 17:26

Nie cała książka jest na ten temat, ale muszę przyznać, że we wspomnieniach Horowitza najbardziej poruszył mnie rozdział dotyczący jego losów podczas II wojny światowej i zapamiętanych z tego okresu szczegółów. Młody Ryszard był żydowskim dzieckiem rozwijającym sie w Krakowie. Pamięta tułaczkę od miejsc mniej do bardziej bezpiecznych oraz pobyt w getcie. Był jednym z niewielu dzieci uratowanych przez Oskara Schindlera. Jego opowieść jest niezwykle przejmująca, nie mogłam się od niej oderwać. Holocaust stanowi jednak tylko cześć życia światowej sławy fotokompozytora - inne rozdziały traktują o jego dzieciństwie w Krakowie, Piwnicy pod Baranami czy nigdy nie gasnącej miłości do jazzu. Można przy okazji zobaczyć wiele fotografii skomponowanych przez artystę oraz innych, wyciągniętych przez niego z rodzinnego archiwum. Świetna sprawa. Serdecznie polecam.