Życie Duchowe nr 101/2020 Zima. Kobiecy punkt wierzenia - Jacek Siepsiak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Życie Duchowe nr 101/2020 Zima. Kobiecy punkt wierzenia (miękka)

książka

  • Wydawnictwo WAM
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 192
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Dostępność niedostępny

Życie Duchowe nr 101/2020 Zima. Kobiecy punkt wierzenia - opis produktu:

Takiego numeru jeszcze nie było! O kobiecym punkcie wierzenia piszą w nim same Autorki: Maria Miduch o kobiecej twarzy Boga, Elżbieta Wiater o czterech Wspaniałych z tytułem doktora Kościoła, Dorota Szczerba o mistyce kobiecej, a siostra Maria Katarzyna od Najświętszej Eucharystii o współczesnych mistyczkach karmelitańskich.

Joanna Petry Mroczkowska zastanawia się, czy powołanie niewiasty realizuje się dziś w pełni i jakie miejsce w Kościele przyznaje kobietom obecna sytuacja wynikająca z prawa kanonicznego.

Monika Białkowska opisuje niebezpieczeństwa klerykalizmu, który karmi feministki. Dlatego zachęca, by kobiety o swoje miejsce w Kościele zabiegały nie jako kobiety, ale jako osoby świeckie, ponieważ jak zauważa im bardziej dopominamy się o swoje, kobiece miejsce w Kościele, tym bardziej z tej przestrzeni (i tak pozostając już w większości) rugujemy świeckich mężczyzn.

Z kolei Ewa Kiedio pokazuje, jak w spojrzeniu na rolę kobiety w Kościele patriarchalny świat wpada nieraz w dwie skrajności: od pogardy do idealizacji. Tymczasem kobiety jak zaznacza autorka coraz mocniej zaczynają () dostrzegać, że chociaż usłyszały na swój temat wiele podniosłych zdań i chociaż stanowią połowę wiernych Kościoła katolickiego, w praktyce mają bardzo ograniczoną możliwość współdecydowania o nim.

Współdecydowanie o Kościele osób świeckich, w tym kobiet, to także ważny wątek w naszej rozmowie duchowej z Zuzanną Radzik. Podkreśla ona potrzebę wypracowania w Kościele kultury konsultacji, słuchania i włączania. Jak mówi: Kobiety mają aspiracje, uczestniczą w różnych dziedzinach życia. W świecie, choć nie do końca idealnym, jest na nie miejsce, w Kościele nie zawsze. I dotyczy to nie tylko kobiet, ale w ogóle świeckich. Jakbyśmy jeszcze ciągle nie do końca wierzyli, że wszystko się pozmieniało.

W numerze publikujemy refleksję nie tylko katoliczek. Pierwsza w Polsce rabinka Małgorzata Kordowicz przedstawia kobiecy punkt działania w judaizmie ortodoksyjnym, diakon Wiktoria Matloch opowiada o ordynacji kobiet w Kościele luterańskim, a Anna Wilczyńska w artykule Wspólnota i proste odpowiedzi oddaje głos Polkom, które przeszły na islam.

Zachęcamy też do lektury tekstów w dziele Modlitwa i życie, a w nim refleksje o życiu duchowym kobiet w pełnym zabiegania życiu zawodowym, zakonnym czy rodzinnym.

Książka Życie Duchowe nr 101/2020 Zima. Kobiecy punkt wierzenia pochodzi z wydawnictwa WAM. Autorem książki jest Jacek Siepsiak. Należy do gatunków: czasopisma, religie i mitologie, religie, katolicyzm. Książka Życie Duchowe nr 101/2020 Zima. Kobiecy punkt wierzenia liczy 192 stron. Jej wymiary to 142x202. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Jacek Siepsiak - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Życie Duchowe nr 101/2020 Zima. Kobiecy punkt wierzenia

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.