Zróżnicowanie procesów integracji europejskiej - Elżbieta Lesiewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zróżnicowanie procesów integracji europejskiej (miękka)

Wybrane problemy

książka

Zróżnicowanie procesów integracji europejskiej, Wybrane problemy - opis produktu:

Zjednoczeni w różnorodności lub Jedność w różnorodności (In varietate Concordia) to motto Unii Europejskiej, które po raz pierwszy użyto na sesji Parlamentu Europejskiego w dniu 4 maja 2000 r. Dewiza ta idealnie określa główny cel istnienia struktur europejskich i sens integracji w ramach Unii Europejskiej, która jest szczególnym rodzajem organizacji łączącej w sobie cechy systemu politycznego państwa oraz rozbudowanej organizacji międzynarodowej. Jan Zielonka rozważając jej specyfikę podkreślił, iż Unia staje się czymś w rodzaju neośredniowiecznego cesarstwa z policentrycznym systemem rządów, podzieloną suwerennością, nieostrymi granicami, wieloma zazębiającymi się jurysdykcjami, wyrazistą różnorodnością kulturową i gospodarczą. (...)

Główne problemy badawcze pracy oscylują wokół: zjawiska zróżnicowania procesów integracyjnych w Unii Europejskiej, stosowania elastycznego podejścia w realizacji różnych polityk UE, konkretnych obszarów UE funkcjonujących w oparciu o zróżnicowanie, a także wokół konsekwencji obecnego kryzysu UE (a precyzyjniej różnych nachodzących na siebie kryzysów, m.in.: kryzysu w strefie euro, kryzysu uchodźczego) w kontekście różnicowania procesów integracyjnych.

fragment Wstępu

Książka Zróżnicowanie procesów integracji europejskiej Wybrane problemy, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Elżbieta Lesiewicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Zróżnicowanie procesów integracji europejskiej liczy 256 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zróżnicowanie procesów integracji europejskiej, Wybrane problemy

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.