Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich - Barbara Kryk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich (miękka)

Wybrane aspekty społeczne

książka

 • Wydawnictwo Economicus
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 209
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich, Wybrane aspekty społeczne - opis produktu:

W Polsce, podobnie jak na całym świecie, obserwujemy ewolucję struktury gospodarki. Zmniejsza się udział tzw. tradycyjnych sektorów w wytwarzaniu PKB, czyli rolnictwa i przemysłu, na rzecz usług. Konsekwencją tego jest min. to, że wieś - kojarzona jeszcze ciągle z rolnictwem - przestaje być rolnicza. Zmienia się jej charakter, podobnie jak zmieniają się oczekiwania w stosunku do wsi i jej mieszkańców. Rodzi to wiele problemów min. natury społecznej, kulturowej, które domagają się rozwiązania na równi z problemami ekonomicznymi czy ekologicznymi. Z tego względu koncepcja zrównoważonego rozwoju oraz narzędzia i środki jej realizacji stwarzają szansę faktycznego polepszenia jakości życia mieszkańców obszarów wiejskich oraz znalezienia przez nich swojego miejsca w zmieniającej się gospodarce.
Przekazywana Państwu publikacja jest trzecim tomem opracowania ukazującym efekty Naukowo-Wdrożeniowej Konferencji "Zrównoważony rozwrój obszarów wiejskich w teorii i praktyce", która odbyła się 15-16 listopada 2010 roku w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Konferencję zorganizowała Katedra Polityki Społeczno-Gospodarczej i Europejskich Studiów Regionalnych Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
Niniejsza część obejmuje następujące obszary problemowe:
rola kapitału ludzkiego w rozwoju obszarów wiejskich,
twórczość ludowa a turystyka i agroturystyka,
uwarunkowania rozwoju społeczności lokalnych,
społeczne problemy rozwoju energetyki odnawialnej na obszarach wiejskich,
postrzeganie wsi jako miejsca życia i pracy,
"wiejskość" a strategia zrównoważonego rozwoju.
Książka przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, zarówno pracowników naukowych zajmujących się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju we wszelkich jego aspektach - zwłaszcza społecznych - jak i praktyków życia gospodarczego i społecznego, dla których rolnictwo i działalność na obszarach wiejskich jest źródłem utrzymania, realizowania swoich pasji, osiągania satysfakcji oraz dla decydentów pracujących dla rolnictwa i zajmujących się realizacją koncepcji zrównoważonego rozwoju
Mamy nadzieję, że zawarte w niej treści będą cennym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i inspiracją do działań z tym związanych.
Barbara Kryk

Książka Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich Wybrane aspekty społeczne, pochodzi z wydawnictwa Economicus. Autorem książki jest Barbara Kryk. Należy do gatunków: nauki społeczne, socjologia, różne. Książka Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich liczy 209 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich, Wybrane aspekty społeczne

4.2/5 ( 6 ocen )
  5
  3
  4
  1
  3
  2
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.