rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Zoo

T. Grubecki

książka

16,07 zł taniej -19%

Zoo

P. ZBIOROWA

książka

6,35 zł

Zoo

J. Brzechwa

książka

7,89 zł

ZOO

J. Brzechwa

książka

6,25 zł

ZOO

J. Brzechwa

książka

8,80 zł

Zoo Kolorowanka

P. ZBIOROWA

książka

5,39 zł

ZOO Wierszykowo

J. Brzechwa

książka

9,95 zł

Zoo City
ocena: 5, głosów: 3
 
powiększenie

Zoo City (miękka)

książka

Wydawnictwo: REBIS

Oprawa: miękka

Ilość stron: 384

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 30,43

Cena detaliczna: 35,81

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

28,65

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (2)

Zoo City - opis produktu:

Zinzi December dźwiga Leniwca na własnych plecach, żyje z talentu do znajdowania zaginionych rzeczy i ma paskudny dryg do oszustw internetowych. Pewnego dnia ktoś bestialsko morduje jej klientkę, a Zinzi musi się podjąć zadania, na które nie ma najmniejszej ochoty.
Zlecenie od legendarnego producenta muzycznego może się okazać biletem wyjścia z Zoo City, najgorszej dzielnicy Johannesburga, pełnej slumsów zamieszkanych przez prostytutki, morderców i pospolitych przestępców, z których każdy, tak jak Zinzi, nosi emanację swego grzechu w postaci jakiegoś zwierzęcia i żyje w cieniu piekielnej Cofki.
Ale nie jest tak łatwo uwolnić się od własnej przeszłości ani nie dać się uwikłać w cudze, mroczne sekrety - Zinzi musi przemierzyć drogę najeżoną zbrodnią, magią i stawić czoło temu, co do niej wraca z Poprzedniego Życia.

"Zoo City" to doskonała powieść urban fantasy, z elementami thrillera sf i magii, ballada na cześć fantastycznego Johannesburga. Jej fabuła, rozgrywająca się wśród wieżowców, dawnych kopalń złota, gwiazd muzycznego showbiznesu i egzotycznych zwierząt, przywodzi na myśl najlepsze przykłady powieści noir i budzi respekt wobec potężnych czynów afrykańskich sangomów.
Książka otrzymała Arthur C. Clarke Award za rok 2011

`Lauren Beukes jest bardzo, BARDZO DOBRA!!!`
William Gibson

`Pełne energii i wyobraźni połączenie sf, fantasy i powieści noir. Beukes stworzyła przekonujący, choć często niepokojący świat (...) Zoo City to bezwzględnie lektura obowiązkowa dla czytelników chcących poznać niezbadane pogranicza gatunku.`
SFX Magazine, 5 * i książka polecana

`Inteligentne i mądre urban fantasy skrojone na miarę XXI wieku: bezwstydnie południowoafrykańskie, ale zarazem całkowicie wielkomiejskie, dziko rozrywkowe, a jednocześnie bogato zniuansowane. Potwierdza opinie o Beukes jako jednym z obdarzonych największa wyobraźnią nowych głosów południowoafrykańskiej literatury.`
Women24

`Kobieta i jej nieziemskie zwierzę przemierzają podłe ulice miasta. Ręczę, że z chęcią zabierzesz się wraz z nimi. Lauren Beukes to połączenie Jeffa Noona z Raymondem Chandlerem.`
Paul Cornell


Lauren Beukes pracuje jako dziennikarka (jej artykuły publikowały m.in. The Hollywood Reporter, Marie Claire, Elle, Cosmopolitan ) i scenarzystka telewizyjna w największym studiu animacji w RPA. Opublikowała opowiadania w kilkunastu antologiach, jest scenarzystką kilkunastu komiksów. Zoo City jest jej drugą powieścią. Obecnie pracuje nad powieścią The Shining Girls.
Zoo City zdobyło w 2011 r Arthur C. Clarke Award i 2010 Kitschies Red Tentacle za najlepszą powieść. Zoo City było finalistą 2010 BSFA Award za najlepszą powieść, nagrody 2011 World Fantasy za najlepszą powieść, 2010-2011 University of Johannesburg Creative Writing Prize, the M-Net Literary Awards, the Nielsen's Booksellers' Choice Award 2011, i na długiej liście kandydatów do South Africa's Sunday Times Fiction Prize 2011 i 2012 IMPAC Dublin Literary Award. Powieść była także w finale Grand Prix de l'Imaginaire we Francji za najlepszą powieść zagraniczną, najlepsze tłumaczenie i najlepszą okładkę. Opcje filmowe zostały zakupione przez południowoafrykańską producentkę Helenę Spring.

Tytuł oryginału: ZOO CITY
Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska

Zoo City - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:128x197
Ilość stron:384
ISBN:978-83-7510-804-0
Wprowadzono: 06.08.2012
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Zoo City - recenzje klientów

8/05/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Fabuła "Zoo City" umiejscowiona jest w alternatywnej wersji południowoafrykańskiego miasta Johannesburg, w którym ludzie, którzy popełnili przestępstwo są magicznie połączeni ze zwierzętami. Ta kara jaką otrzymali nazywana jest "zanimalizowaniem". Zoo City to getto, które jest domem Zinzi December i wielu innych "zanimalizowanych" osób, a także uchodźców i wydziedziczonych.

Główna bohaterka powieści, Zinzi, to była dziennikarka i lecząca się narkomanka, która została "ukarana" za zabójstwo swego brata. Dziewczyna próbuje spłacić dług finansowy wobec dilera narkotyków pobierając opłaty za swoje szczególne umiejętności znajdowania zagubionych przedmiotów i pisania e-mail do dłużników. Fabuła książki koncentruje się na jej próbach odnalezienia zaginionej członkini z duetu na zlecenie producenta muzycznego, w zamian za dużą sumę pieniędzy...

Bycie "zanimalizowanym" jest opisane w powieści jako automatyczny skutek znacznej winy - nie tylko w RPA, ale na całym świecie. Rozróżnienie winy moralnej i prawnej jest niejasne, jednak odpowiedzialność za śmierć innego człowieka powoduje natychmiastowe "zanimalizowanie". Zjawisko to, jak dowiadujemy się z kart książki, sięga lat 80-tych. Zaraza wydała mi się uderzająco podobna do epidemii AIDS. Być może została wywołana wypadkiem jądrowym. Może być to kara za grzechy zbrodniarzy. A może jest to konkretny przejaw południowoafrykańskiego przekonania o błądzeniu duchów. "Zanimalizowanie" może być też po prostu markerem, dziwnością postmodernistycznego sposobu bycia. Pragnęłam zdobyć więcej informacji o zjawisku "animalizmu": dlaczego tak się stało? Jak to się stało? Jednak autorka ukazuje nam bardzo fragmentaryczne, dla mnie wręcz ubogie, informacje głównie poprzez część stron internetowych czy urywki artykułów z czasopism / gazet.

To jeszcze nie wszystko na temat "animalizmu". Doczytałam, że każde zwierzę daje jego "właścicielowi" inną siłę psychiczną. Jednak właściciel musi pozostawać blisko zwierzęcia cały czas, lub zostanie zniszczony atakiem paniki, nudności lub innych objawów abstynencji. Gdy zwierzę umiera, właściciel zostaje rozdarty na strzępy przez tajemniczą ciemną chmurę w ciągu kilku minut.

To co przeczytałam było bardzo wyjątkowe i ekscytujące. Beukes subtelnie stworzyła oryginalny i fascynujący świat. Historia sama w sobie jest tajemnicza i trochę noir. Czasami naprawdę zatracałam się w dochodzeniu i rzeczywiście zapomniałam, że czytam powieść z elementami fantastycznymi. Niezwykle skomplikowana historia z równie złożonymi bohaterami.

Jednym z fascynujących aspektów tej powieści jest to, że uświadamia nam jaki wpływ może mieć opisywane tu zjawisko na społeczeństwo. Zinzi już zawsze będzie postrzegany jako "zanimalizowana". Społeczeństwo unika tych ludzi, separuje ich tworząc poprzez to zupełnie nową "gorszą" klasę społeczną. To całkowicie zmieniło moje postrzeganie ludzi. W Zoo City wystarczy zerknąć na kogoś i już wiemy, że zrobił coś złego w przeszłości. Jest naznaczony.

Narracja pierwszoosobowa pozwala dominować poglądom Zinzi, ale to nie przeszkadza Beukes w dostarczaniu wglądu w psychikę innych bohaterów. W książce autorka ukazuje obraz świata jak w krzywym zwierciadle. Zapewnia czytelnikowi stopniowe zgłębianie umysłów bohaterów i poznawanie ich interakcji z otaczającym światem. Pisarka przy tym niewiarygodnie dba o szczegóły.

Lauren Beukes to królowa metafor. Pisze z rzadką wyrazistością. Zestawia tu bogate przedmieścia z wysokimi murami zwieńczonymi płotami elektrycznymi patrolowanymi przez firmy ochroniarskie i baraki bez żadnych wygód. Brud, wielość kultur i dźwięków. Umiejętnie obrazuje cierpienie afrykańskiego getta, nadzieję i życie rodzinne.

Świat stworzony przez autorkę jest niezmiernie interesujący. To pastisz ze słabo ukrytym komentarzem społecznym. Ciekawy kolaż "animalizacji" i ciemnego, piaszczystego wizerunku Afryki Południowej z jej ubóstwem, bezdomnością, uchodźcami, przemytem, narkotykami, seksem i AIDS. Sarkastyczna, cyniczna wizja RPA.

"Zoo City" nie jest taka jak wiele innych książek. Z jednej strony jest to powieść noir, ale z drugiej strony jest to powieść o przemyśle muzycznym, poczuciu winy, zemście, uprzedzeniach, biedzie. To genialne dzieło. Utwór wielowarstwowy. Oryginalny. Mroczny. Wciąga. Fabuła bardzo trudna do przewidzenia. Polecam.

20/10/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Lauren Beukes urodziła się w Johannesburgu. Jest nie tylko pisarką, ale także dziennikarką oraz scenarzystką. Jej pierwsza powieść była z gatunku cyberpunk, jednak dopiero ZOO City przyniosło jej międzynarodową sławę. To właśnie za tę książkę zdobyła wiele naprawdę prestiżowych nagród, m.in. Arthur C. Clarke Award. W tej chwili Lauren Beukes pracuje nad swoją trzecią książką The Shining Girls. Zinzi December w poprzednim życiu była dziennikarką, która miała pecha wpaść w przeróżne nałogi. Zapłaciła za to najwyższą cenę z możliwych. I nie chodzi tu wcale o skazanie na dźwiganie Leniwca na swoich plecach. Od chwili zanimalizowana Zinzi zajmuje się odnajdowaniem zaginionych rzeczy, a także przekrętami internetowymi. To właśnie w czasie wykonywania jednego ze zleceń zaliczających się do pierwszej grupy, klientka kobiety ginie w wyniku bestialskiego morderstwa. Praktycznie w tym samym czasie pewna para składa jej ofertę, której ona nawet w najmniejszym stopniu nie ma ochoty się podejmować. Tym bardziej, że z tego powodu jej niechlubna przeszłość może dać znać o sobie, a jej talent wciąga ją co raz głębiej w mroczne sekrety innych. Jak z całej tej sytuacji wybrnie Zinzi? Tematyka, a właściwie motyw zwierzęcych towarzyszy jest zarazem powiewem świeżości oraz czymś co już kiedyś mogliśmy poznać. Pierwszy raz pojawił się on w Pullmanowskiej trylogii Mroczne materie, z tą jednak różnicą, że zwierzęta były tam uzewnętrznioną częścią ludzkiej duszy. Natomiast u Beukes stanowią one odzwierciedlenie i karę dla ludzi za ich najgorsze uczynki jakie popełnili w życiu. Wydaje mi się, że jest to jeden z mocniejszych plusów tej książki, który równocześnie czyni ją dość unikalną. Wszystko dlatego, że nie mamy możliwości poznawać wielu historii z tym motywem. Kolejnym, który może przyczyniać się do tej unikalności jest miejsce w jakim rozgrywa się cała sprawa i życie Zinzi. Bo tak naprawdę w ilu innych książkach mogliśmy poznać kulturę i inne aspekty życia mieszkańców RPA? Z tym, że autorka doprawiła to wszystko szczyptą magii. Mam niestety kilka zastrzeżeń do fabuły, która chwilami staje się dość zagmatwana, a już zupełnie nie rozumiem tych wtrąceń pomiędzy poszczególnymi rozdziałami. Nie wnoszą one niczego nowego, ani nawet nie są powiązane z fabułą oprócz luźnych aluzji do animalizacji. Kolejnym minusem książki jest akcja, której praktycznie nie ma. Co prawda nie mogę powiedzieć, aby była przewidywalna, ale nie jest także zaskakująca. Po prostu jest nijaka. W ogóle nie można się w nią wciągnąć, więc przez znaczną część trwania fabuły po prostu myślami jest się zupełnie gdzie indziej, niż oczy śledzące tekst powieści. Podsumowując. Po lekturze ZOO City liczyłam na coś dużo lepszego, niestety znowu przekonałam się, że nie warto od razu ustawiać poprzeczki tak wysoko. Dużo lepszym wyjściem byłoby minimalne nastawienie, które rosłoby wraz z rozwojem fabuły. Dzięki temu zamiast przykrego rozczarowania, czekałoby mnie miłe zaskoczenie. Jednak nie chcę nikogo przekonywać, że należy omijać tę książkę, czy też bez zwłoki po nią sięgnąć. Każdy powinien sam to ocenić, ponieważ powieść Lauren Beukes ma zarówno dobre jak i złe strony. Tak więc sami zdecydujcie.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Magiczne Drzewo. Opowieść IX. Berło

A. Maleszka

książka

22,08 zł taniej -40%

Labirynt duchów Tom 4

C. Zafon

książka

30,09 zł taniej -45%

Virion. Wyrocznia Imperium Achai

A. Ziemiański

książka

27,87 zł taniej -30%

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

G. Kubicki

książka

31,41 zł taniej -30%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

5.39 zł

taniej -0%

Zoo Koloruję kredkami

Seria: - zawiera rysunki o prostych kształtach i wyraźnych konturach - rozwija motorykę ręki - uczy precyzji i koncentracji - rozwija wyobraźnię - rozbudza ciekawość świata - wzbogaca słownictwo - zapewnia pożyteczne i miłe spędzanie czasu

książka

16.07 zł

taniej -19%

Zoo

Bajeczka wierszowana, która zabiera dzieci w przepiękną podróż do świata zoologicznego. Maluchy mają okazję poznać zwierzęta, które nie występują w naszym klimacie, a są to między innymi: papugi, nosorożce, żyrafy, wielbłądy. Wiele ciekawostek o egzotycznych zwierzątkach i kolorowe ilustracje spowodują, że dzieci zobaczą różnice pomiędzy naszymi...

książka

7.68 zł

taniej -0%

Zoo Maluj wodą!

Do tej zabawy nie potrzebujesz żadnych farb. Wystarczy, że lekko zmoczysz pędzelek w wodzie i już możesz malować. Kiedy skończysz jeden wzór, dokładnie opłucz pędzelek i maluj kolejny rysunek. Zaczekaj, aż obrazek wyschnie, i dopiero przewróć kartkę.

książka

25.36 zł

taniej -15%

New York City Manhattan City plan / Miasto Nowy...

Prezentujemy państwu serię map Michelin znakomicie sprawdzających się w każdej podróży. Nasze mapy charakteryzuje najwyższy poziom jakości i staranności wykonania. Dołożyliśmy wszelkich starań aby jak najdokładniej i najczytelniej odwzorować rzeczywistość. Mapy Michelin dostarczają użytecznych informacji aby uczynić Twoją podróż przyjemną. Plan...

lit. obcojęzyczna

72.52 zł

taniej -9%

New York City. City Guide

New York can be anything you want it to be - it's why countless people have pinned their dreams on the place, thrown caution to the wind and shown up on its doorstep.

lit. obcojęzyczna

28.67 zł

taniej -9%

Mexico City Wallpaper City Guide

Wallpaper City Guides not only suggest where to stay eat and drink but what the tourist passionate about design might want to see whether heshe has a week or 24 hours in the city Featured are up and coming areas landmark buildings in an Architour design centres and the best shops to buy items unique to that city Wallpaper City Guides present travellers with...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: